Blíži sa letný slnovrat a obe hradiská sa tešia na nočné prebúdzanie plodivej sily zeme. Na slnovrat sa chce ísť pozrieť aj Lada, aby sa konečne rozlúčila so svojím predošlým životom. Čarad má Drahu kompletne v moci a snaží sa z nej dostať jej tajomstvá. Podarí sa jej uniknúť? (TV JOJ)

corona

V tomto dieli sa v plnom rozsahu prejavila scenáristická nemohúcnosť a zlyhanie skriptu na plnej čiare. Už sa mi nechce ani nič iné napísať, asi najhorší diel. Hľadať umenie v Slovanoch je ako hľadať zdravý rozum v parlamente. ()

Topco

Slovanom treba uznať, že sa zlepšujú. A to už druhú časť po sebe. Kamera, hudba, réžia – veľmi dobre. Nahustený dej – lepšie. Herci – neutrál. Scenár a dialógy – zlé. Mne z toho začína vychádzať príjemný, miestami (aj nechcene) zábavný lepší priemer. Nutne však žiaľ dodať: na naše pomery. ()

David.Darco

Nie som si istý, či má ešte zmysel komentovať scenáristov a ich prácu. Tak teda inak. Po dlhej dobe opäť režíruje Bebjak, čo je ihneď vidno. Slnovrat vyzerá úžasne, ako z Boschovho obrazu. Skrátka odvážna vizuálna paráda. Možno mám zlú pamäť, ale nič podobné som vo Vikingoch ani GoT, ktoré sú jasným predobrazom Slovanov nevidel. Keby neprišli scenáristi so zle načasovaným, chabým zvratom... Keby Lojovo herecké umenie nekazilo hovorené slovo.... Keby bolo keby... ()

fabecc1222

V poslední době jsem čím dál tím víc alergický na natáčení ve tmě. Půlku dílu není skoro nic vidět, člověk, aby si nastavoval jas na maximum. Tři díly do konce, ale ani náznak nějakého většího příběhu. ()

johnsnow

Slnovratské orgie 100 bodov. Ale tým asi výčet pozitív končí. pasáž kde Draha pobozká Vlada a potom vyvalí oči naňho akože ty vole to čo som zrobila je fakt divné. Maštalír má novú samičku, Belo zase získal tú jeho starú, takže klin sa vybil klinom. Akčná pasáž bola čajová jak sviň. No a čo sa týka druhej akčnej scény teda záverečnej bitky Avarky s Radúzom tak to bolo len sekanie mečov do blba. A ukončenie súboja tak to bolo trápne jak poraza. A zvrat na konci je klišoidný jak fras. ()

Elisson odpad!

Nič tak odporné, tupé, nezmyselné a smiešne zároveň som už dávno nevidela. Ale ono sa stačí pozrieť na tvorcov a človek hneď vidí odkiaľ vietor fúka, tí by dokázali zbastardiť úplne všetko. ()

jigsaw44

Čarad chce zabiť Drahu, ale to sa mu nepodarí. Na konci sa ukáže, že Bohdan Skywalker žije, Sokol vymenil telo pred upálením. Inak skoro celý diel je o Slnovrate, teda o nočnom tmavom súložení ()

PTuranyi

Tento diel sa niesol v znamení Drahy, či prežije Čaradove úskoky. Zavŕšením tejto linky je Samov návrat a vzkriesenie Bohdana. Samotný slnovrat je len epizódnou vizuálnou kulisou pre splynutie Lady a Bela. Takže príbehovo sa tu veľa nedeje. Tentokrát bez veľkých kixov a všetko ostatné si drží priemernú úroveň. ()

Dechman

Dávam maximum, tak dobre som sa dávno nezasmial! :D Dávali trávu v akcii? Alebo čo to bolo? :D...dabing by som ešte uniesol, ale ten obraz to je teda čo? FUJIFILM 1922? V dnešnej dobe natočené bez FULL HD? Keby to natočili aspoň v 4K ,celé scény v lese by boli TOP! To tu ešte tvorcovia nezachytili? ()