Naše planeta - Série 1 (2019) (séria)

Ze zákulisí (S01E09)

(epizóda)
  • Veľká Británia Behind the Scenes
Veľká Británia, 2019, 1 h 3 min

Když se roky natáčejí zvířata ze všech koutů světa, musí zákonitě dojít i na pěkně dramatické momenty. Nahlédněte s námi do zákulisí. (Netflix)

Hellboy

Dechberoucí!! Fantastický dokument o tom, jakým způsobem se získávají filmové záběry vzácných zvířat (jak rybaří lední medvědi, jak orangutani používají nástroje, kde se skrývá tygr ussurijský, kde se shlukují mroži...), takže se člověk dozví něco jak o chování těch zvířat, tak i o tom, kolik týdnů/měsíců někde štáb čeká, až se nějaké zvíře objeví, a pak z toho třeba ani nic není. Samozřejmostí je apel varující před klimatickou změnou, která do mnoha sekvencí výrazně zasáhla. TOHLE by měl každý vidět. ()

Arsenal83

Pri niektorých záberoch sa normálne tají dych. Napríklad keď sa topí ľadovec. Naša planéta je naozaj nádherná. Škoda len, že na nej žijú ľudia. ()

Rozjimatel

"Lots of tiger food. But still no tiger."     Dokument zo zákulisia nakrúcania úplne dokonalého seriálu Naše planeta (seriál) (2019), zameraný na ťažkosti pri nakrúcaní. Rozoberajú sa tu všemožné problémy, s ktorými sa filmový štáb potýkal, divák sa dozvie, koľko ohromného úsilia a času to stojí nakrútiť vytúžený, kratučký záber (napr. 1-minútový záber tigra po 2 rokoch nakrúcania). Mal by som len drobnú výtku, že ako celok to pôsobí trochu útržkovite, keďže sa neustále preskakuje z témy na tému. ()

Leonisa

Viděla jsem na Netflixu všech osm bonusů k seriálu po cca 11 minutách. Z těchto bonusů vznikl sestříháním tento dokument. Doporučuji podívat se na jednotlivé bonusy než na tento hodinový dokument. Jsou ucelené, každý je k jedné epizodě a ve výsledku je toho materiálu víc. ()

BR23

5 hviezdičiek za ich fantastickú prácu. Byť strčený dlhé mesiace v jednej chatke pre pár sekúnd záberov (teda ak sa podaria) je niečo čo si zaslúži obdiv. Vidíte deti a mentálne slabší dospelí jedinci? Títo ľudia to dokážu a vy nedokážete obsedieť doma ani pár týždňov? Aspoň môžete porovnať ako ste rozmaznaní, hanbite sa. Všetkým ľudom za týmto dokumentom patrí veľká česť. 👍 :) Ale menšia výtka: ten záver s tými padajúcimi mrožmi. Mohli sme to vidieť v upútavke, videli sme to aj v regulérnej epizóde. Ja viem, je to tragické ale bolo naozaj potrebné to tak zvýrazňovať aj v tomto dokumente úplne na koniec? Myslím, že sa tým dosť zatienila hlavná myšlienka tohto Behind the Scenes. :/ škoda no. (Okrem toho v 7 svetov 1 planeta- dalsieho dokumentu ktory sa hadam robil zarovno tohto len nieje od Netflixu ale od BBC, to tiez bolo ukazane a vysvetlene). Inak ako vravím nechám to na plnom hodnotení už len kvoli práci tých ľudí. :) P.S: bolo by fajn keby takéto dokumenty a dokumenty o dokumentoch púšťali v škole vrámci vyučovania žiakov ale aj pred správami na televíznych staniciach trebárs. ()