V parodii na snímky s Jamesem Bondem se v hlavní roli objevuje Neil Connery (bratr slavného Seana).
Tento humorný akční thriller (uváděný mimo USA také pod názvy OK Connery či Operation Double 007) pojednává o plastickém chirurgovi, kterého zaplatí Spojenci, aby – jak jinak – zachránil svět. Hlavní roli v parodii ztvárnil Neil Connery, jenž je opravdu bratrem legendárního Seana. A aby bylo jasné, v jaké filmové kategorii se pohybuje, jeho postava se dokonce přímo jmenuje Dr. Neil Connery! Ve filmu usiluje mezinárodní teroristický gang jménem Thanatos o převzetí vlády nad světem a tomu musí nový agent Connery zabránit. Prostředkem k ovládnutí zeměkoule organizací pod vedením hlavního padoucha v podání typického Adolfa Celiho má být generátor magnetických vln, jenž dokáže vyřadit z činnosti všechny stroje světa. A když má slavný britský Agent 007 zrovna jiné úkoly, nezbývá nic jiného, než do akce nasadit jeho "civilního" bratra Neila. Ten je prvotřídním plastickým chirurgem, hypnotizérem a dokáže také například odezírat ze rtů, což jsou přesně ty schopnosti, díky kterým právě on dokáže položit zločinný syndikát na lopatky. Kromě prudké akce, spousty půvabných dívek a elegantně zvládnutých humorných pasáží stojí za zhlédnutí také přesvědčivý výkon hlavního protagonisty. Ve filmu se paradoxně objevují i známé tváře z opravdových bondovek, jako jsou např. Bernard Lee ("M"), Lois Maxwell (úplně první Moneypenny) či bondgirl Daniela Bianchi. A co víc, o hudbu včetně vtipné titulní písně se postaral dokonce sám slavný Ennio Morricone! (oficiálny text distribútora)

D.Moore

Spaghetti bondovka? Ano, to by mohl být ten správný žánr. Ovšem o parodii se nejedná. Spíše o vaření čaje z párkrát vylouhovaného sáčku. Je to poměrně bizarní, ale nemůžu říct, že nudná podívaná (jiná nebondovka Nikdy neříkej nikdy je rozhodně nudnější), v níž se - za zvuku Morriconeho a Nicolaiova dokonalého vykrádání Johna Barryho - téměř neustále něco děje. Příběh? Naivní slátanina těch nejzákladnějších bondovských klišé, která byla už v době vzniku značně otřepaná, zaplněná kvanty krásných žen a v hlavní roli s Neilem Connerym, jehož postava se jmenuje dr. Neil Connery a nosí bradku jako Vlasta Burian ve Třech vejcích do skla. S blížícím se závěrem se OK Connery stává podivnějším a podivnějším (třeba zamaskování ukradeného náklaďáku za jakýsi pojízdný kočičí šantán je snad nepoužitý nápad ze stejně starého Casina Royale), každou chvíli někdo přijde s narážkou na Conneryho bratra či s replikou typu "Přečetl jste příliš mnoho Flemingových románů" a závěru s bitvou lukostřelců a harpunářů schází už jen aby hrdinovi, jenž padouchy střídavě tluče, střílí i hypnotizuje, přispěchal jeho slavný bratr na pomoc. Kdyby k tomu došlo, dal bych snad o hvězdičku víc. ()

corpsy

Kto to chcel? Boli to diváci? Nenažratí producenti? Bavil som sa, svojim spôsobom. Pretože je to bondovka, ktorá prišla v dobe, keď žáner plakal pre takéto snímky. Je badateľné, že sa tu investovali nemalé prachy, ale celkový dojem kazí už len to, že sa to snaží mnohými styčnými bodmi poukázať na paródiu na bondovky. A vôbec to nebolo treba. ()

Hennes

Shlédnul jsem to v poklidu v noci v televizi a je to taková dobrá uspávačka na dlouhý večer. Conneryho bratr Neil tady spíš připomíná inspektora Clouseaua, než drsného agenta 007. Perfektně odezírá ze rtů, hypnotizuje, ale akční hrdina to není. Adolfo Celi v roli drsňáka mi udělal radost, stejně tak hudba Morriconeho. Film má tu správnou atmosféru 70 let. Třeba hned na začátku to auto řízené na dálku, není to paráda ? ()

J.McClane

Nevím zda to měla být úmyslná parodie na Bonda, leč starosvětský svět padoucha nosícího lesklý přiléhavý oblek mi vždy zvedne náladu. Přiznávám, že jsem neviděl film celý, ale i na zákaldě několika scén (vraždící socha, lukostřelci v akci) je možné hodnotit a trávit s tímto snímkem třeba i nějaký velmi dlouhý zimní večer.... ()

A.Beech

Chytlavá ústredná melódia, pekné ženy, veľa bondovsky známych tvárí, miestami vydarený humor a Connery fantastický! Každopádne dejovo nezaujme po celý čas a čakal som, že Conneryho Connery bude viacej bondovský. Asi polovicu filmu som si ale hovoril "Úplne jak Sean!", podobnosť zaručená. Film treba brať ako paródiu, veľmi mi pripomína Never Say Never Again. Rozmýšľam medzi 3-4*. ()