Londýn, 1899. Tři roky poté, co je nevysvětlitelná událost náhle obdařila mimořádnými schopnostmi, se Amalia Trueová a Penance Adairová snaží ochránit svůj druh před všudypřítomnou, prohlubující se antipatií. Mezitím policejní inspektor Frank Mundi vyšetřuje sérii vražd, které mají údajně na svědomí Dotčení a velice nebezpečná sériová vražedkyně jménem Maladie. (HBO Europe)

dO_od

// Mám z toho rozpačité dojmy. Obsazení i zápletka mě moc baví, provedení na mě ale místy působí, jak kdyby to dostal nějaký béčkař a produkovalo SyFy. Whedon tam je vidět, ale jsem si jistý, že by všichni byli mnohem radši, kdyby nebyl. Navíc jsem si nedokázal navyknout na ten mix rozjuchaných rádoby veselých scén s těmi vážnějšími, kdy to asi má působit temně a dospěle. A do toho všeho jsem se až nezvykle dost nudil v prostřední pasáži pilotu, což taky není úplně ideální. Nevím, na HBO Max to mělo rekordní sledovanost, kdybych si však měl tipnout, tak ta půjde v dalších týdnech rapidně dolů a kvůli zapojení Whedona to nejspíš další sezónu nedostane, takže se nemůžu zbavit dojmu, že to celé bude jen ztráta času. Rád bych se ale mýlil a minimálně ještě jednu epizodu tomu dám, už jen kvůli Lauře Donnelly. 6/10 ()

blackJag

MISFITS měli lepší tah na bránu hned od prvního dílu, ale působili lokálně, tady to vypadá na širší záběr, za to v delší stopáži dílu bude těžší udržet divákovu pozornost - projevuje se již v pilotu, minimálně polovina potenciálně důležitých postav je na první pokus otravná. Zásadně pro působí neodfláknutá výprava a živý komparz. Tak uvidíme... ()

Milano33

Mimoriadne znamenitý úvod, ktorú nápadito uchopil daný námet. Rukopis Jossa Whedona rozpoznám na míle ďaleko a pri seriály The Nevers zužitkoval to najlepšie z jeho doterajšej tvorby a je to taktiež správne feministické, ako už býva u Jossa zvykom. Za ďalší príspevok do Whedonverseu som samozrejme vďačný. Má to vtipné hlášky, kvalitné a skvelo vykreslené postavy, i úchvatná akčná stránka určite stojí za zmienku. A sledovať, ako ženskú hrdinku pri nejakej tej akčnej sekvencii, alebo ešte lepšie, sledovať zápas dvoch žien, je proste sexy. Whedon zase o niečo viacej posunul kinematografickú stránku svojich seriálových projektov a zachytiť to pravé čaro Viktoriánskej éry sa mu podarilo báječne. A okrem výdatnej hudby, celý tento zážitok utvára tiež skvelá autentická atmosféra a štýlové prostredie. Žánrovo sa pohybujeme niekde na pomedzí fantasy a sci-fi a kvôli zasadeniu príbehu do Viktoriánskeho Anglicka, i keď išlo o alternatívnu históriu, dá sa hravo povedať, že sa jedná o Steampunk. Ústredná dvojica Amelia a Penance sú príjemne sympatické a stvárnené prekrásnymi herečkami. A na tej opere im to veľmi slušalo, naozaj pekne sa vyparádili. Laura Donnelly to za mňa tiahne, ale ani Ann Skelly nijak zvlášť nezaostáva a k tomu ešte je vážne rozkošná. A scéna, ktorá ma najviac zasiahla a utkvela mi v hlave, je utešujúci rozhovor medzi Ameliou a Penance. Vskutku velice silný a dojemný moment, takéto pohnutlivé konverzačné scény Joss skrátka vie. ()

Solverino

Jedna hvězda za docela hezký holky a pár pěkných digitálních triků, jinak opět totální nesmysl pro slaboduché teenagery. Děj je úplná hloupost plná nelogických zvratů... no celý seriál bych tedy nedal, nechápu ta vysoká hodnocení, asi hype... Taková neobratná směs Sherlocka Holmese, Penny Dreadful a dalších seriálů na podobná témata, přimícháme trochu víc černochů a dalších protěžovaných menšin neodpovídající realitě (skryjeme to za přílepek "alternativní") a voilá, máme tu další blbinu pro náctileté :( ()

Martrix

Včera jsem se dodíval na Čas čarodějnic a byl jsem otrávený. Doufal jsem, že to bude moderně pojatá nebo aspoň originální fantasy, podobně jako nedávné Světlo a stíny, ale byl to velký červenoknihovnický omyl. Očekávání kvalitní fantasy naštěstí naplnil pilot Viktoriánek. A pak že to nejde...udělat seriál o ženách, jehož tvůrcem je muž. Dobrý casting, fajn vizuál, postavy se zatím profilují zajímavě...jsem spokojený. Whedon mi většinou svých projektů sedí, je schopen napsat solidní dialogy a hlavně svou vizi umí prodat atraktivním, ale nevtíravým způsobem. Svět plný dotknutých - lidí se schopnostmi, tak zdařile konkuruje klasickým komixovým příběhům. ()