Daleká budoucnost. Armáda cyborgů vedená démonickým Jobem (Lance Henriksen) masakruje zbytky lidstva ve snaze doplnit zásobu krve, která je pohání. Jediné co stojí mezi nimi a desetitisícovým městem Taos je bojovnice Nea (Kathy Long) toužící se jim pomstít za vyvraždění své rodiny a vesnice a hodný cyborg Gabriel (Chris Kritofferson), sestrojený k jejich likvidaci.

Kultovní béčko režiséra a scenáristy Alberta Pyuna natočené podle stejného vzorce jako jeho předchozí postapokalyptické cyborgovské snímky CYBORG a NEMESIS, tedy cyborgové, brutalita, bojové umění a spousta zpomalených záběrů. Film vyrobila produkční společnost KINGS ROAD ENTERTAINMENT, která vyprodukovala mj. i Pyunova DRTIČE MOZKů a PROFESIONÁLA se Stevenem Seagalem a také všechny KICKBOXERY. V hlavní roli první sexsymbol ženského kickboxu 80. let Kathy Long. (choze)

TERRORDROME

Ako malého ma toto vôbec nebavilo, čomu sa dnes vcelku čudujem keďže ide o prostoduchú a zároveň bizarnú postapokalyptickú márovačku kde cyborgovia pijú ľuďom krv a karate ženština im zbesilo nakopáva zadky. Zároveň sa jedná o postapo béčko so zrejme najúspornejšími kulisami v histórii, iba pár plátenných stanov a malebne oranžová krajina niekde okolo Grand Kaňonu. Zlý cyborgovia vyzerajú všetci ako arabský beduíni s modrými turbanmi, teda okrem bossa v podobe slintajúceho Lance Henriksena v stredovekom hábite a obrovským kovovým pazúrom miesto ruky. S pomocou ľudských disidentov sa chystajú zaútočiť na nejaké mesto, ktoré sa stále spomína ale samozrejme ho nikdy neuvidíme a hrdinný cyborg Kris Kristofferson s nadanou žiačkou im robí škrt cez rozpočet. Súboje sú, prihliadnuc na to že sa jedná o takmer bezrozpočtovú srajdu začiatku 90-tych rokov dosť slušné, s nejakými brutál fatalitami navrch ( ale len na robotoch ). Kickboxerke Kathy Long sa to mlátenie zloduchov dá veriť, aj keď jej postava má za sebou len krátky výcvik počas cesty a hneď je schopná na posedenie zmasakrovať celú tú armádu a to vrátane cyborgov, o ktorých sa na začiatku hovorí, že sa ich ešte žiadnemu človeku nepodarilo zabiť. Takou malou špecialitou filmu sú často podivné dialógy a dosť nezmyselné hlody typu "použi Krymský útok", alebo "kryt Monte Blanc". Neviem takto z hlavy posúdiť čo padlo za obeť dobovému videodabingu, ale keďže autorom scenára je sám Pyun tak to asi ani nebolo nutné. A Gary Daniels je prekvapivo nevyužitý, bol snáď taký problém zinscenovať poriadny súboj medzi ním a hrdinkou keď sa tam beztak všetko len rube? To snáď vie len Pyun, možno. Otvorený záver potom sľubuje ďalší diel s návštevou cyborgského mesta, k čomu nikdy nedošlo, avšak nezabúdajme že pokračovanie jeho prvého filmu Sword and Sorcerer, ktoré sľuboval hneď v jeho záverečných titulkoch, natočil až o 28 rokov neskôr, takže ešte možno je sa na čo netešiť. ()

honajz odpad!

Pyun vzal kameru, pár levných komparzistů a vyrazil do Grand Canyon. Zde asi na třech místech natočil zcela neakční sci-fi, kde souboje buď nevidíme, nebo jsou tak okatě markýrované, až by jeden brečel, s hereckými výkony kohokoliv z ulice. Příběh kopíruje Conana, ale v ženském podání, navíc logicky cyborgové ve světě bez technologií by se buď hned rozpadli, nebo zrezivěli. Zvlášť po jakékoliv tekutině. Postavy mi lezly na nervy, střihač měl dovolenou, kameraman občas nevěděl, kde se zrovna něco děje, kurnik, za co bych tady dal byť jen jednu hvězdu? Celé to působilo spíš jako parodie, zvlášť robotické "kalhoty" odseknuté a připevněné v jedné ze závěrečných scén, ()

Shit

Kdybych to viděl před 10-15ti lety, tak by to asi bylo dneska mezi mýma oblíbenýma béčkama, ale teď už to na mě přece jenom nepůsobilo jako nějakej béčkovej kult, kterej bych měl uctívat dalších 10 let. Ale musí se nechat, že když, po úvodních celkem rozpačitých akčních scénách, kde se hlavně snažil prosadit Kris Kristofferson, to převzala do svých rukou Kathy Long a kupodivu tam ty cyborgy, včetně uslitanýho Lance Henriksena, začala řezat v docela slušným tempu a v koukatelných netrapných soubojích, tak to nebylo vůbec špatný, i když neni pochyb, že nebýt to ve scénáři, tak by neměla šanci, ale koukalo se na to dobře. A jinak i já se musim přidat, že dvojku by to rozhodně sneslo, už jen kvůli neuzavřenýmu konci, kterej nalákával na pokračování ()

Luk80

Ten Albert Pyun je patrně těmi Cyborgy posedlý. Cyborg s Van Dammem je super, ale totok? Ta baba je tak nesympatická, že by ju nezamněstnali ani coby jako koupelářku na šachtě Důl Darkov. Věřím, že v originálním znění to vypadá lépe, bo ten náš dabing opravdu rve uši:-) Jednu hvězdu jak byk pro Henriksena a jeho papouška. ()

GilEstel

Kultovní béčko, které patří od dětství k mým oblíbeným. Dřív jsem to baštil se vším všudy, dnes se tomu spíš zasměju. Nudit a nechávat mě to chladným nebude nikdy. Nadsázku bojových scén mohu kvitovat i nyní, stejně jako kolikrát vtipné dialogy, za které můžeme poděkovat i citlivému dabingu, který žádnou srandu nezkazil. Spíš naopak. Taky neexistence palných zbraní a technologických vychytávek, kdy hrdinové brázdí prérie na koních v pěkné krajině a vše si s protivníky vyřizují ručně, je jednoznačným plusem. Je zajímavý do kolika béček se Lance Henriksen během života pustil. Občas to vyšlo (asi nemusím připomínat prvního Terminátora jako nejlepší béčko všech dob). Zdejší slintající vůdce kyborgů Job, je parádně nechutnej. Úvodní scénka souboje Gabriela se Simonem nemá chybu. Zpomalování některých bojových sekvencí je lepší efekt než blikající světla a výbuchy. Po nějaké době si borci, co dělali na MATRIXU, vzpomněli, že by to mohli taky použít. Skvělá je i profesionální kickboxerka Kathy Long. Trochu jí hodili do gala, takže na rozdíl od ringu vypadá jako docela pěkná ženská. Způsob jakým vyčistí na závěr společný tábor lidí a kyborgů nemá obdoby. Tahle holka prostě kopat umí. Stále vzpomínám, jak jsem měl film nahraný na videokazetě a dokola ho sledoval, přičemž mi tam chyběly poslední cca 2 minuty. Teprve po letech jsem zjistil, že to žádný konec nemá. Druhý díl se nenatočil a je to věčná škoda. 69% ()

• Trailer k filmu obsahuje zábery, ktoré sa nakoniec do finálneho zostrihu nedostali. (beso74)
  • Konec filmu je poměrně otevřený, protože původně měla vzniknout celá trilogie. Dalšími díly měly být Knights 2: Cyborg City a Knights 3: Genesis. (Ampi)
  • Pôvodne malo ísť o pokračovanie snímky Cyborg (1989). (beso74)