Emperor1

Pěkná výprava, dobrá práce s kamerou, ucházející dobová atmosféra. Bohužel příběh nic moc, herci bez špetky charismatu, příliš se tlačí na pilu v urputné snaze navodit jakési mysteriózno ve stylu Sherlocka Holmese, nudnou dějovou linku nezachrání ani přehršel efektů, odbytý konec to zabil úplně. Ne, tohle se moc nepovedlo. ()

Morholt

Petrohradský policejní vyšetřovatel pátrá po pachateli rituálních vražd a na pomoc si bere Angličanku, která ve městě vystupuje coby médium. Vedle obvyklých potíží musí překonat i skepsi, kterou pociťuje vůči existenci nadpřirozena. Vizuální stránka věci je hezká, dobová atmosféra je charakteristická pro holmesovské příběhy, což mi sedělo a konečně sympatičtí mi byli i herci. Je prostě vidět, že na to pár rublů padlo. Nicméně celkově se jedná o líbivě natočené klišé plné motivů i scén, které jste už zaručeně někdy někde viděli. Každopádně nenudil jsem se a tom to je. 60% ()

Sayge

Ruský Sherlock Holmes? Well yes, but actually no... Film se zaměřuje na Petersburg koncem 19. století, kde se zrovna začaly nacházet mrtvé, zmrzačené ženy, rozházené po městě. Celý film mi připomíná Sherlocka Holmese v trochu více spirituálním, temném a mysteriózním stylu. Hlavní postavy Rostov a jeho věrný asistent Watson ehm chci říct Ganin, mne nijak nenadchly ani Britské médium Olivia Reed, která se připletla do vyšetřování vražd, nebyla nijakou spásou. Ve filmu mi chybělo charisma hlavních postav, akce, humor a hlavně Sherlockova dedukce, ovšem na druhou stránku, některé oběti byly velmi zajímavě popraveny a příběh byl vcelku poutavý. Spousta skvělých nápadů a příjemně temná atmosféra tenhle film zachraňují víc než bych chtěl. Upřímně si myslím, že by si Děvjataja zasloužil 3-4 hvězdy, ale já se u filmu nebavil tolik jak bych chtěl. ()

DavidWebb

Novodobí ruskí režiséri sa až moc spoliehajú na čarovný vizuál, ktorý spolu s výpravou a dobovými prvkami hrá v Devjatej prím, o to väčší problém majú s vyrozprávaním príbehu. Takže, prachy sú v tom fliku vidieť ale scenár má jednu nohu kratšiu než druhú a rejžovi nepomohol ani strih, ktorý je v druhej polovici tak bláznivý, že aj koxknutých rejžov hudobných videoklipov by z toho boleli oči. Herecky priemerné, atmosféra takisto priemerná, takže... vydržať sa pri tom dalo, ale nie je to nič pamätihodné. Aj moje hodnotenie je priemerné 50%. ()

EvilPhoEniX

Slušná Ruská Krimi z konce 19. století na styl Sherlocka Holmese. V Petersburgu se strhne série rituálních vražd, kde vrah zabíjí oběti dle Elementů a zohavená ženská těla se povalují v temných ulicích. Film má pěkně syrovou atmosféru, hezký vizuál, zajímavé hrdiny i dostatečnou porci násilí, aby mě nestihl nudit. Jako plus potěší, že jsem vraha nedokázal uhádnout. Fanoušci temných a brutálních detektivek by mohli dát filmu šanci. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí****, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 7/10. ()