Závěrečný díl seriálu, který je plný dramatických situací a to nejen pracovních, ale i soukromých na pozadí podpisu Mnichovské dohody. Jak se hrdinové Četnických humoresek vypořádají s celospolečenskou tragédií jakou je podpis Mnichovské dohody? V dnešním napínavém dílu budou četníci řešit především dilema, zda dají přednost řešení osobních a rodinných problémů před svou každodenní prací. Sám Arazím bude stát např. před otázkou, zda pátrat po žháři, který zapálil vesnickou sýpku, když právě lehlo popelem i květinářství jeho manželky. Tato důležitá rozhodnutí i spoustu jiných dramatických zvratů přináší divákům závěrečný díl seriálu Četnické humoresky. (Česká televize)

Tosim

V posledních dvou epizodách Pavlínu Moskalykovou, která třetí řadu posunula blíže průměru, musela na čelo líbat spousta múz, protože příběhy jsou silné, kriminální případy neodfláknuté, humor téměř mizí (což není na škodu!) a vztahy se řeší víceméně v každém seriálu, tak co. Obávám se, že nepřijít s nápadem, že se konec Humoresek bude točit kolem Mnichova, skončily by spíš neslavně. Antonín Moskalyk už to kvůli nemoci nezvládal a tak je dobře, že se scénáři a dramaturgií mnohokrát pomohl zkušený Miloš Fedaš. Kdo mi ovšem naprosto vyráží dech, je Petr Rychlý. Hraje svého záporáka s naprosto neznámou bravurou - kdyby se nezakopal na patnáct let v Ordinaci, dostal lepší role a zkusil víc těch vážných, mohl dokázat opravdu velké věci! "Auf Wiedersehen!" ()

tron

„Třeba válka nebude.“ Posledný a smutný diel. Dokonca ponúka pomerne veľkú akčnú scénu, čo je ale samozrejme problém, lebo Četnícke humoresky sú skvelý seriál, ale vždy, keď ponúkli akčnú scénu, bola natočená katastrofálne  a ani teraz tomu nie je žiaľ inak. Napriek mizernému strihu, televíznej réžii v najhoršom zmysle slova a celkovej podpriemernosti má ale táto pomerne dlhá scéna veľa do seba pre svoju naturalističnosť, vďaka ktorej je jasné, že náckovia (prekvapivo v čele s Petrom Rychlým) definitívne prestávajú hrať so skrytými kartami, sú si vedomí, že v najbližších rokoch nastane triumf Nemecka a nepriatelia si nebudú môcť byť istí ničím, ani tým, že prežijú. Veru tak, stemnieva sa a najdesivejšie na tom je, že pátračka stojí na správnej strane, je jasné, že to nie je ani kvapka v mori, že celkovú strašnú politicko-vojnovú mašinériu a situáciu nemá šancu ani v najmenšom ovplyvniť. Najsilnejší dopad na diváka majú posledné minúty, kedy sa príbeh definitívne chýli ku koncu. Napriek tomu si dovolím položiť rúhačskú otázku: dožijem sa raz sequelu? „Já jsem jí nabídnul všechno.“ – „Vidítě. Někdy ani to nestačí.“ ()

otík

Osudy československých četníků i Československé republiky se pomalu uzavírají, přívrženci fašistického Německa čím dál více vystrkují růžky a brněnská pátračka málem přijde o pár policistů při akci v pohraničí. I tohle nakonec vede naše hrdiny, aby své rodiny poslali do bezpečí do Anglie. Jenže ještě předtím je třeba dořešit případ s fašistickým přívržencem Kugelem. Závěrečný díl celé série je bonbónkem pro její fanoušky. ()

pirduch

Viděl jsem už po několikáté a vždy beru tento díl jako nejsilnější co se citu týče. Ať už přestřelka v pohraničí, ba už předtím to napadení četníků včetně Jarého, tak i ten závěr na letišti, nebo ty hromadné odchody lidí z domovů. Musela to být strašná doba, kterou si asi nikdo z nás nedokáže představit. Ano, posední třetina humoresek byla více vztahová, ale beztak je řadím k tomu nej, co vzniklo v české televizní tvorbě. ()

salahadin

Kdo by Bedžicha (jak by řekla roztomile žvatlající Ruska) na konci nezabil, je vlastizrádce :) Abych neopakoval již řečené, vypíchnu napínavou, byť opět krátkou přestřelku. Andělka s kanónem v ruce dokázala, že je silné děvče, relikt starých dobrých humoresek. A tak končí 3. série i s novými a bohužel ne moc podařenými postavami, Donutil svou roli nezvládl, Elly, Blaženka, Kliková = nesympatické postavy, Skrčílek = špatný vtip, byť Preisse žeru. A z kola ven samozřejmě museli i Kugel s Kuličkou. Její osud je vynikající metaforou pro naši zemi bezprostředně po swingers párty v Mnichově - sežrána neměckou dogou. A toto je opravdu deadline pro časovou osu Četnických humoresek, vlídného seriálu o lidech, kteří se museli nadřízených ptát, zda se mohou oženit. Jenže tímto rokem veškerá vlídnost skončila a Četnické humoresky by se utopily v moři lidské špíny. Auf Wiedersehn, mein Damen und Herren.... ()

• V tomto díle, který je předválečný, jsou použity k leteckým scénám letadla Antonov An-2, sovětské jednomotorové celokovové vzpěrové dvouplošníky. Ovšem první prototyp Antonova vzlétl v Novosibirsku 31. srpna 1947. (mikulin)
  • Ke konci filmu předává praporčík Skrčílek (Viktor Preiss)  peníze v obálce za dopadení žháře majitelce nevěstince. V jednom záběru drží majitelka obálku s penězi v ruce. V dalším už drží jen peníze a obálku má praporčík Skrčílek. (Domaneni)
  • Natáčelo se v léčebném ústavu Jevíčko. (M.B)