Arazím a jeho parta vyšetřují hned dva "zlodějské" případy. Černý obchod s ovsem a krádež velkého množství krabiček se sardinkami. Zahálka se navíc musí obětovat a stát se volavkou mezi vojáky, aby rozklíčoval údajné úplatkářství štábního plukovníka Kuřidýma. Velitel brněnské četnické pátrací stanice vrchní strážmistr Arazím a jeho muži se tentokrát opravdu nestačí divit: je to opravdu možné, aby tolik podvodů a navíc v armádě vymyslel a spáchal jeden jediný člověk? Než se hrdinům populárních Četnických humoresek podaří veškeré tyhle podvodné aktivity objasnit, bude to chtít nejen mnoho jejich nenápadné mravenčí práce a hodně přemýšlení, ale dokonce i použití netradičních vyšetřovacích metod. A k tomu všemu se do takového velkého případu připlete další kauza - krádež tisíců krabiček sardinek ze skladu firmy Očko a syn. (Česká televize)

quokam

No. Vyskytly se nějaké nelogičnosti, linka s plynovým maskami vyšuměla do prázdna, důvod nezatceni Kvida s Adolfem pro podvod jsem nepostřehl. Příliš mnoho prostoru dostalo vojenské manzelstvi, přičemž skokanstvi skokana se ocitlo na vedlejší koleji, byt poctilo díl názvem. Pochválit naopak musime Zdeňka Junáka za strihnuti obchodníka se zmrzlou rybou. 60/100. ()

otík

Další z řady těch lepších epizod, navíc celá epizoda je velmi vtipná a i když to graduje velkým dramatickým finále, všechno tady dnes plyne tak nějak v pohodě. V jednom příběhu sledujeme pátrání vykradeného skladu a ztráty mnoha sardinek v krabičkách, v druhém podvody ve vojenské posádce. Příběhy se nakonec pro policii nečekaně protnou. Příjemná četnická oddychovka. ()