Pátrání po zloději dynamitu komplikuje Arazímovi nejen aktivní novinářka Kamila, ale i členové vojenské kontrarozvědky. Kolem kasáren pátračky se neustále potlouká mladá a neodbytná novinářka Kamila Kliková, která chce napsat reportáž o práci četnické pátrací stanice. Jenom přímluva přímého nadřízeného podplukovníka Kostrouna zabrání Arazímovi v tom, aby s energickou novinářkou stejně energicky neskoncoval . A tak Kamila - s níž se budeme setkávat i v dalších dílech seriálu - sleduje zpovzdálí dramatické pátrání po zmizelých bedničkách s dynamitem.Ve stejném kamenolomu, odkud zmizely, došlo také nedávno k nepříjemnému zranění střelmistra Kolomazníka, který, jak tuší Arazím i Kliková, by mohl být klíčem k rozluštění záhady zmizelé výbušniny. Celý případ je tak závažný, že se do pátrání po zmizelém dynamitu - k velké Arazímově nelibosti - vloží i zemský velitel a povolá ke spolupráci kontrarozvědku.
Štábní strážmistr Jarý znechucený Arazímovým šikanováním podal žádost o přeložení. Odchází kuchařka Andělka, protože po nenadálé smrti své matky se musí postarat o hospodářství. Nová kuchařka Blaženka budí v mužstvu obavy už jen tím, že je sestrou neoblíbené Stely, kterou se četníkům podařilo vyštvat z kuchyně a jídelny už ve druhém dílu Četnických humoresek. (Česká televize)

tron

„Já neřvu! Ja říkam důrazně!“ Mám tento seriál rád, ale ako pri predchádzajúcich dieloch, aj v tomto je obdivuhodné, akú nízku technickú úroveň to občas má. Že AŽ TAK boli tvorcom niektoré veci ukradnuté, že ich normálne dali von. Jednotlivé scény, hoci chronologicky nasledujú tesne jedna po druhej, majú diametrálne odlišné počasie, výprava je miestami značne podozrivá (a nízkorozpočtová) a mnohé pasáže na seba z logického a iného hľadiska príliš dobre (alebo aj vôbec) nenadväzujú (napr. postava XYZ je v jednom prostredí, strih, je na úplne inom mieste bez jediného vysvetlenia). Samotná epizóda je pomerne nudnejšia, zápletka s ukradnutým dynamitom proste nie je príliš zaujímavá, ani napína (napriek Pavlovi Novému a tomu, že starého vrátnika si zahral otec Ivana Trojana). A tak situáciu zachraňujú (zasa raz) skôr vzťahy medzi policajtmi a dojemná vedľajšia dejová linka kuchárky. ()

• Točilo se na zámku Oslavany, v léčebném ústavu Jevíčku a Lomu Holštejn. (sator)
  • Ve scéně, kdy Andělka (Andrea Elsnerová) přinese parte své maminky Růženy Uhlířové (Irena Poledníková), je v krátkém záběru na parte vidět v horním rohu citace z Bible. Pod ní je uvedeno: „Kniha Žalmů, žalm 27,“ citace je však z jiné kapitoly, a to ze žalmu č. 23. (Volvo40)