Tomanovi mají doma přesně rozdělené funkce a zdánlivý pořádek: žena Hanka dálkově studuje vysokou školu, Honza se stará o děti a domácnost. Přesto se jejich vztah hroutí. Dům, kde rodina bydlí, je na konci města. Zdá se vám to nepodstatné, že? Jenže pro rodinu Tomanových má tento fakt klíčový charakter. Hanka se kvůli škole pravidelně vrací domů pozdě a navíc se jí zdá, že ji někdo po cestě sleduje. Domů proto přichází vyděšená. Naléhá na Honzu, ať se přestěhují, jenže o tom Honza nechce ani slyšet. Své matce před její smrtí slíbil, že dům nikomu neprodá. Nakonec se to však ukáže jako jediné možné řešení, neboť v domácnosti zavládne vzájemná nevraživost, podezíravost a žárlivost. Honza si myslí, že Hanka má milence, a že proto přichází domů tak pozdě. Poté, co Hanka zjistí, že tím, kdo ji opravdu sledoval, byl její muž, odchází od něj. Jenže - jsou tu ještě děti a jejich dětská nerozumnost a nevinnost... Myslíte, že se manželům podaří udobřit se a znovu k sobě najít cestu? (oficiálny text distribútora)

Snorlax

Jako dítě jsem se u tohoto filmu hodně bála, Petr Kostka byl úžasný šmírák. Prožívala jsem každý nádech strachu společně s dětmi Tomanovými, které si zintezivňovaly pocit strachu pobytem ve sklepě. V dospělosti mě přešel strach, ale dusivá atmosféra ně mě stále dýchá. Klobouk dolů před režisérem Němcem, s minimalistickými televizními prostředky natočil něco, co má úroveň minimálně filmovou. Četné náznaky posunují pouhou televizní inscenace na úroveň filmu, režisér dokázal využít nevýhody televizního zpracování a udělat z nich klad. ()

igi B.

Je faktem, že tahle televizní hra v obsahu i formou předčí většinu tehdejší (normalizační) tv i filmové tvorby, o té současné (dnes umělecky svobodné, že...) bohužel (?) ani nemluvě... Petr Kostka v roli žárlivého zakomplexovaného hajzla je opravdu skvělý a ne příliš známá Jaroslava Tvrzníková mu rovnocenně sekunduje. A tak k pěti hvězdičkám (v rámci ryze televizní tvorby) chybí jen ta špetka větší umělecké svobody, která by umožnila ději přece jen trošku větší spád a inscenace by se přitom i vyhnula nějakým těm (dobově nutným) >televizním< klišé, byť nejednoznačný konec nakonec zaslouží opravdu pochvalu... - - - P.S. Opravdu smutné je pak srovnání téhle téměř 30 let staré věci s dnešními čudláckými televizáčtinami s bez šťávy a talentu přehrávajícími celebřiťkami. ()

Padme_Anakin

Zdařilé psychologické drama s tísnivou atmosférou, vyobrazení toho, co s manželstvím udělá žárlivost, lhaní, nedůvěra, alkohol, je mimořádně dobré.. Petr Kostka v nepříliš lichotivé roli opět výborný a Jaroslava Tvrzníková zajímavá i působivá.. Otevřený závěr nad uvařenou kávou pro dva mi padl do noty.. ()

ostravak30

Ještě, že je Petr Kostka výborný herec, který při svém dobráckém obličeji dokáže zahrát i opilce a násilníka. Celá zápletka se totiž točí okolo toho, že muž by raději ženu v domácnosti, ale ona si chce zase plnit své studijní plány. Ovšem také má k tomu značně pochybné důvody. Vše to tak míří k jedinému, postupnému a konečnému rozpadu jejich manželství, v kterém evidentně již není žádné lásky a zbyla jen praktičnost. Jenže s despotou se žít nedá. Oba jsou tak trochu na vině, mě se chtělo chvílemi souhlasit s jednou stranou, chvílemi s druhou, přestože mužovo chování je neodpustitelné. Bohužel si oba berou děti jako rukojmí a nejvíce lituji těch. Nikdo s nimi nemluvil, nechránil je. Jenže film je tak nějak nedohraný. ()

triatlet

Pokus o rodinné drama zůstal pokusem. Ve studivém prostředí se strach z domu stojícího na samotě nepodařilo navodit. Příběh udržuje napětí jen množstvím náznaků, vztahy a příčiny jsou upozaděny. Herecky nevyrovnané - chvílemi nabíhá mráz, chvílemi to vypadá, že herci sami nepropracovanému scénáři nevěří. Příběh nemá hrdiny; oba manželé jsou poražení a dětí se musí divákovi zželet... Krátká minutáž inscenami škodí, takovéto téma zasloužilo delší rozvedení. Tvůrci dílu Jiná láska ze série Soukromé pasti se ale z chyb nepoučili a za tímto snímkem spíš zaostali; podobně použili motiv zvířete, kterým otec vydírá děti. ()