Exploze v největší tajné laboratoři v USA. Starý hlídač Harlan Williams se dostane do styku se zcela neznámými chemikáliemi. Nyní se změní a mládne místo toho, aby stárnul. Vláda se samozřejmě začíná o tyto změny zajímat a prchajícího Harlana pronásleduje. Štvanice napříč USA začíná. (helljahve)

Rodriguez

Zajímavý nápad, dobře natočené. Bohužel jako seriál je to příliš dlouhé a v polovině se to začne rozpadat a šíleně nudit. Sestříhat to na stopáž filmu, by bylo daleko lepší a to i zde v hodnocení ostatních uživatelů. 30% ()

raimi

Umanul jsem si, že zkouknu všechny starší kingovky, který mě zatím míjely a tak teď nakoukávám věci, který jsem sice vedl v patrnosti, ale nikdy jsem nějak neměl chuť je opravdu vidět. Klasiku i zábavný béčka už mám několikrát za sebou, tak teď přišly na řadu nevýrazný filmy a ne moc dobře hodnocený tv projekty. Minisérie Zlaté časy u nás, kdysi v pravěku, vyšla na dvou videokazetách, a jedná se o Svatý grál všech kingovských diggerů. Takže... V roce 1990 změnili svět televizní zábavy David Lynch a Mark Frost s jejich veleúspěšným a kultovním seriálem Twin Peaks. Sedli si z něj na prdel jak diváci, tak kritici, a sedl si z něj na prdel i Stephen King. A chtěl udělat něco podobnýho. Neepizodickej, kontinuální seriál. A jak si usmyslel, tak udělal. Vzal starej námět na román, kterej mu léta ležel v šuplíku a napsal scénář k pěti prvním epizodám a námět k posledním dvěma. Natočila se první série, která skončila cliffhangerem, ale seriál se setkal s absolutním nezájmem diváků a tak byl projekt zrušenej. King ještě chtěl po stanici CBS aby mu povolili čtyři hodiny vysílacího času, aby příběh dokončil, ale televize to odmítla. Když pak Golden Years vyšly na videokazetách, bylo pozměněných pár posledních minut tak, aby to dávalo aspoň nějakej smysl. Tuhle záležitost mám už v merku mrtě let, a konečně jsem se k ní dokopal. A řeknu to na rovinu. Je to peklo. Vůbec se nedivím, že se o tomhle projektu vůbec nikde nemluví. Tohle je to nejnudnější, co jsem kdy viděl. A že konkurence je veliká. Jestli chcete zažít pocit, kdy vám minuta připadá jako hodina, směle do toho. Těch minut je 236! Taky jsem ty necelý čtyři hodiny nakoukával přes měsíc, jak se mně do další projekce nechtělo. Ale zatnul jsem zuby, a mám další zářez na pažbě. Některý špatný filmy vás štvou, u některých zíváte, ale tady, to je ta nejkrystaličtější nuda ever. Tohle je Mount Everest nudnosti. Furt se tam mluví, ale vždycky když někdo otevřel pusu, tak se mně to v hlavě přeplo do ochrannýho módu a já přestal vnímat. Takže jsem se kolikrát musel vracet zpátky, abych vůbec věděl o co šlo. No, a o čem to teda je? Starej uklízeč v nějakým vědeckým pracovišti je při nehodě ozářenej nějakým vyvíjeným hajzlem a začne mládnout. A pak s babčou a hodnou agentkou utíkají před zlým agentem. No, utíkají... Jezdí autobusem a vykládají si. Pamětihodná je akorát návštěva u babčiny slepý dcery, která má bejvák vytapetovanej plakátama Lenina a Maa a závěrečnej masakr hipísáků, kdy supertajnej agent spolu s početnou zásahovkou, za bílého dne, na obývaný ulici, okamžitě rozstřílejí každýho vyhulenýho vola, kterej vyleze z baráku, aby se s nima domluvil a ještě při tom exploduje zaparkovaný auto. Tomu se říká práce v utajení. Jo, a King tam má cameo řidiče autobusu. No pěkně mě Mistr povozil, jen co je pravda. ()

k4n9ur

Musím říct že tohle je hodně divný. Řekl bych laciné béčko. Prvních 15-20 minut člověka celkem baví tak si slibuje víc a začne se těšit. Jenže zrovna v tu chvíli se to zlomí když nastoupí podivná nesympatická vyšetřovatelka a další anticharismatický a odpudivý lidi a začne to jít z kopce. Ten český dabing je mi u některých rolí taky dost odpudivý. Např. Žilková mě tam ještě víc protivý už tak ne moc sympatickou podlou vyšetřovatelku. Dál už mě v podstatě udrží u obrazovky jenom scény s hlavním hrdinou, ty ostatní prostě jenom nějak zdržujou a nejsou zajmavý. Nevím jestli tohle dokoukám. PS: Originál verze má nějakých 8 hodin, česká je zkrácená o polovinu, já si myslim že by stačilo zkrátit ještě minimálně o další ale potom už by to asi nedávalo moc smyslu :)) No uvidím, možná tomu dám ještě šanci. ()

• Autor knižní předlohy Stephen King se podobně jako v dalších filmových adaptacích jeho děl objevil i před kamerou, tentokrát v roli řidiče autobusu, který vezl Ginu (Frances Sternhagen) a Terry (Felicity Huffman). (Agita)