Láska a příšery

• USA Love and Monsters (viac)

Sympatický smolař Joel přežil apokalypsu, při které Zemi ovládly příšery. Po sedmi letech ale opustí útulný podzemní bunkr a vydá se najít svoji bývalku. (Netflix)

Enšpígl

Představa, že budu v kolonii a nějaká moje dávnější láska bude v jiný asi 150km vzdálenější kolonii a já kvůli tomu abych jí mohl pusinku na čumáček budu riskovat nebezpečnou štreku při který mě může sežrat kdejakej zmutovanej ksindl je absurdní, hezky bych si popíjel lahváče ve svý kolonii a naše si babu tam a hotovo. Toliko k pointě filmu. Jinak fimu neupírám jistou zábavnost a nápaditost, jen občas tam byly mrtvé scény předevšm díky dialogům respmonologům hlavního hrdiny, ale jako oddecháč v pohodě. ()

verbal

Entomofobické porno a vkusná, zábavná, hravá, krásně udělaná a vinně potěšující zombilendovká pičovinka, kterou místní rozumbradáčské kokotárium opět nemilosrdně sestřelilo, protože tam žádný bukvoid nedělal „vžuuuum“ v přiléhavých pastelových legínách a ani to nebyla černobílá manýristická pruda pro sebesodomizující se pozérské teoretiky. Kompenzační plná palba, a to bytostně nesnáším prkenného homoslizáka Dylinu Oubrajena. Kdokoliv pod čtyři by zasloužil narvat do prdele obří krtonožku, aby se trochu uvolnil a přestal se brát tolik vážně! ()

Malarkey

Příjemná akční postapokalyptická jednohubka. Sice není úplně vtipná, má málo scén, kde by se dobře nakombinovala hudba se stylovým střihem (byť asi dvě scény tu byly), ale za to mi to hodně připomínalo Zombieland, hlavní hrdina v podání Dylana byl v poho a celé to bylo takové svižné, zábavné a odpočinkové. U takových post-apo filmů neustále vzpomínám na Soumrak mrtvých a doufám, že se takový šok někdy ještě zopakuje. Zde opět ne, ale na tři hvězdy plné odpočinku je to určitě postačující. ()

MrHlad

Sympaťák Dylan O´Brien se vydává na dlouhou cestu přes Ameriku, kde lidstvo prohrálo ve válce s obřími monstry. A chce najít svou ztracenou přítelkyni. Jenže je to tak trochu neschopný hňup… Love and Monsters zpočátku vypadá jako velice laciná vykrádačka Zombielandu, jejíž tvůrci neměli snad ani jeden vlastní nápad, ale někdy v polovině se to zlomí a tahle dobrodružná romance s hromadou zubatých potvor najde svůj vlastní styl a začne šikovně balancovat mezi humorem, akcí, romantikou i dramatičtějšími momenty. Kouká se na to dobře. Škoda, že vlastní ksicht najde film až tak pozdě. To vykrádání Zombielandu bylo chvílemi až trapné. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,070,714Tržby Celosvetovo $1,070,714Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,501,727Tržby za predaj DVD v USA ║ Veľmi výdatné bláznivé post-apo dobrodružstvo. Taká veľmi príjemná priam miestami roztomilá oddychovka, z dobrou akciou, napätím a aj primaranou zábavnosťou, podarené postavy, všetko previazané skoro v rodinnom duchu a nechýbajú aj emócie. /85%/ ()

Radek99

Teenagerská a možná až dětská postapo komedie, která ze všeho nejvíc připomíná Zombieland, jen je to celé vyžehlené a ořezané o násilí a násilné scény, aby film splňoval nízkou hranici přístupnosti... Tvůrci sem namíchali všechny nezbytné ingredience - humor, výchovný prvek, roztomilého pejska, rodinné hodnoty, vztahy, přátelství, víceméně neškodná monstra, šablonovitý charakter hrdinů...a samozřejmě happyend... Pro děti a dospívající jistě zábavný mix, navíc velmi pěkně natočený, dospělému divákovi ale nemá moc co nabídnout... ()

Superpero

Mňo asi by to tam ve skutečnosti nepřežil, ale film to byl hodně fajn. Bavilo mě to a potvor tam bylo překvapivě hodně a byly dost cool. ()

Fr

„PŘÍRODE JE CELKEM HEZKÁ, KDYŽ SE TĚ NIC NESNAŽÍ ZABÍT…“ /// Film na konceptu Zombielandu – tedy příšerách (zmutovanejch) a vtipu. Týnejdžerskej hrdina, mentor, navrch (někdo jako) “Zabijačka“. Putování světem plným přerostlýho hmyzu, sem tam nějaký pravidlo a – nesmím zapomenout – pes. Takže ještě je to mířený na majitele domácích mazlíků… Rozhodně bych to viděl na pokračování (…ale stejně jako u Zombielandu bych to viděl na zklamání). Má to tempo, trochu vtipu, slušnou vypravěčskou hodnotu. Prostě apokalypsa se vším všudy! Teda až na tu krev… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Patřím mezi empatický posluchače. 2.) Chtěl bych se nechat sežrat třeba…šnekem?. 3.) V Zombielandu bylo moc krve. 4.) Thx za titule „titulkomat“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX

Z Love and Monsters je nakonec nečekaný pozitivně přijatý hit, který v blockbusterovém suchu potěší skvělou technickou stránkou a originálním designu monster, kterými se naštěstí nešetří. Sice mi trošku vadí, že je film PG-13 a na můj vkus je zde hodně romance a taky Dylan O'Brien hraje spíše strašpytle než boje schopného hrdinu, ale když pominu tyhle věci, tak se jedná o velmi zábavnou podívanou s dobře vybudovaným světem, kde náš svět ovládly zmutované zvířata, které zahnaly lidi do podzemních kolonií. Film plyne slušným tempem, je hravý, barevný, vtipný, občas i napínavý a s líbivým cliffhangerem na konci. Za monstra přihazuji plusové body navíc, jelikož jednak jsou má slabina, tak dlouho nic podobného nevyšlo. Příběh****, Akce****, Humor***, Násilí>Ne, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 7/10. ()

tron

Mrzí ma to, ale Láske a príšerám nemôžem dať 4* s čistým svedomím. Je to dojemné, milé, rozkošné a zábavné... ale nie nonstop a naopak často to upadá do trošku... nudy? Nepotešil ma ani malý priestor pre Michaela Rookera, občasná nelogickosť a od finále som čakal oveľa viac. CGI scény s monštrami sú prekvapivo kvalitné, ale je to skôr len taká povinná atrakcia (viac, než scény s gigantickými monštrami, ma zaujala poetická komorná scéna s robotom). Hlavný hrdina sympaťák, ale jeho láska nie. Pes parádny. Oceňujem soundtrack a feel good atmosféru. ()

B!shop

Takovej Zombieland pro celou rodinu. Min akce, min hlasek, zadna krev, ale i tak to je super zabavny postapo. Jednoduchouckej pribeh o konci sveta a zmutovanym hmyzu a poslednich zbytcich lidstva v bunkrech ze zacatku lehce pripomina Fallout, ale za chvilku se to preklopi do jeste jednodussiho pribehu, kdy hlavni hrdina jde z jednoho bunkru do druhyho, aby si moh zapichat se svoji holkou. O'Brien je pro me naprosto neznamej, ale prijemne prekvapil a diky nemu i ty hluchy mista a ze jich tu je bohuzel docela dost, nezacnou vylozene nudit. No a samotny bitky s monstrama jsou prekvapive hodne fajn, celkove vizual a triky jsou perfektni. No a to je asi tak vsechno, sem tam slusna akce, sem tam padne fajn hlaska, do toho napadity prisery a spousta sympatickejch postav. Neni to takova pecka jako Zombieland, ale i tak jsem spokojenej. Slabsi 4*. ()

dO_od

// Láska & apokalypsa v překvapivě svižným, milým a sympatickým pojetí, kde všechno funguje tak akorát, monstra jsou cool, akce nápaditá, postavy skvělý a příběh ke konci dokonce zvládne i dojmout. Tady bych si dal pokračování mnohem spíš jak u Zombielandu. 7/10 ()

flanker.27

Většinu času celkem nenáročná oddechovka, ovšem závěr s odmaskovanými padouchy a správně smýšlejícím krabem je příliš lacině nablblý i na takový druh filmu. Díky psovi ovšem pod tři nejdu. ()

Eliott

Super film, řekněme skoro až pohádka s jistými hororovými prvky. Skutečně váhám zda filmu dopřeju 4 hvězdy nebo dám pouze 3 jelikož film je někde úplně v prostřed onoho spektra. Užil jsem si zde prakticky vše snad jen na pár scén trochu přitažených za vlasy. Například scéna s robotem mne znechutila a už jsem chtěl, aby se jí konečně vybila baterie. 75% ()

3DD!3

Vtipná pohodovka ve stylu Zombielandu, kde jsou místo živých mrtvol monstra. O'Brian je sympaťák a až překvapivě často začne snímek hrát na vážnější notu a porušovat očekávátelná klišé. Obludy jsou zajímavě udělané a Beltramiho hudba moc fajn. Příjemné překvapení. ()

Spiker01

Postapo pro teenagery. Takhle naivní fantasy už jsem dlouho neviděl, Dylan O'Brien evidentně rád pokračuje v young adult adaptacích, i když by si ho možná fanynky přáli vidět ve vůdčí roli jako v Labyrintu. Ale nakonec mě to vlastně mile překvapilo, trikové scény s monstry nijak nevytrhnou, ale v době akutního nedostatku velkých filmů docela příjemný nášup...7/10 ()

D.Moore

Úplně pohodový film. Sympatický hlavní hrdina a jeho ještě sympatičtější pes, skvělá monstra vytvořená digitálními i klasickými triky (dám ruku do ohně za to, že krab byl poctou Rayi Harryhausenovi), příjemná odlehčená nálada i trochu toho napětí. Je fakt, že inspirace Zombielandem se nezapře, ale na rozdíl od Zombielandu to není ani trochu nuceně křečovité a každých pět minut se vás to nesnaží přesvědčit o tom, jak je to bezva a jak moc se máte bavit. ()

Davies182

Film jako na objednávku covidové době, aby se trochu snažil zlepšit uvadající náladu. A nemůžu říct, že se mu to nedaří, protože Dylan je zase sympaťák od pohledu, putování post-apo USA je cool, a monstra nevypadají jako splácaná za pět dolarů na koleni. Jestli ma takhle vypadat dobrodružný film pro nové století, nemám s tím problém. [Netflix] ()

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

27.06.2021

Prvním novým Star Wars filmem po skončení ságy o rodině Skywalkerů by se měl stát Star Wars: Rogue Squadron, který chystá režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman). O ději se zatím příliš neví, jen že… (viac)