Láska a příšery

• USA Love and Monsters (viac)

Sympatický smolař Joel přežil apokalypsu, při které Zemi ovládly příšery. Po sedmi letech ale opustí útulný podzemní bunkr a vydá se najít svoji bývalku. (Netflix)

Praxis

Taková oddychovka, která neurazí. Ale nic dalšího vám nenabídne. Monstra jsou hezky zpracovaná, v sumýším hnízdě jsem se solidně lekl, ale to je tak asi všechno. Záporáci jsou průhlední od prvního pohledu a překvapilo mě, že zmizeli dva průvodci a do konce filmu se už v ději neukázali. Nejlepší na tom všem byl pokec s Mavis a pejsek byl moc pěknej. Toť asi vše. Výplach mozku se vším všudy. 55% ()

verbal

Entomofobické porno a vkusná, zábavná, hravá, krásně udělaná a vinně potěšující zombilendovká pičovinka, kterou místní rozumbradáčské kokotárium opět nemilosrdně sestřelilo, protože tam žádný bukvoid nedělal „vžuuuum“ v přiléhavých pastelových legínách a ani to nebyla černobílá manýristická pruda pro sebesodomizující se pozérské teoretiky. Kompenzační plná palba, a to bytostně nesnáším prkenného homoslizáka Dylinu Oubrajena. Kdokoliv pod čtyři by zasloužil narvat do prdele obří krtonožku, aby se trochu uvolnil a přestal se brát tolik vážně! ()

Fiftis

Snímka nesie veľké množstvo pozitivity a nádeje, čo skvele kulminuje v samotnom závere. Veľké plus teda prichádza k správne zvolenému balansovaniu medzi niekoľkými žánrami, nielen medzi ľahkým hororom a komédiou, ale aj medzi trochou tej romantiky, čo samo o sebe nie je vôbec ľahké skombinovať a je to niečo, s čím máva mnoho dnešných blockbusterov všeobecne často problém. Tomuto snímku sa to však podarilo. Veľkú zásluhu na tom nesú hlavné postavy, ktoré si možno ľahko obľúbiť. Láska a príšery je veľmi príjemným prekvapením, ktoré funguje vo všetkých smeroch. Žánre ľahkého hororu, komédie a romantiky sú do seba spojené zaujímavým spôsobom a spolu so svižným tempom dávajú dohromady jeden vydarený celok. Postavy si možno veľmi ľahko obľúbiť a dokážete sa o ne báť, kedykoľvek sa stretnú s nebezpečnými príšerami, ktorých dizajn je vskutku podarený a nápaditý. ()

Jinny

Jedná se především o dobrodružnou komedii, která je místy překvapivě svérázná. Vzhledem k apokalyptickému prostředí se samozřejmě dočkáte i vážných scén, nicméně doopravdy děsivá žádná z nich není. Lásku a příšery tak určitě můžou vidět i teenageři. Je škoda, že film vzhledem k okolnostem neskončil v kinech, protože vizuál, režijní vedení i divácký potenciál na to rozhodně má. ()

darkrobyk

Joel aneb Cesta tam a zase zpátky. Lidstvu se sice podařilo zničit nebezpečný asteroid řítící se na Zemi, ale zaplatilo za to daň. Vlivem chemikálií, které obsahovaly ničivé rakety a po explozi asteroidu se vrátili na Zemi, zmutovali studenokrevní živočichové a hmyz do obřích rozměrů. Člověk se tak stal chutnou potravou pro mutanty, co tímto ovládli Zemi. Lidstvo přežívá v koloniích usazených pod zemí a čas od času bojuje s vetřelci, co si našli cestu dovnitř. Mladík Joel nemůže zapomenout na svoji lásku Aimee. Je to sedm let, co je katastrofa rozdělila, a Joel se rozhodne za dívkou vydat. Je to však moula (což nemusím, kruciš, nemohl by zase pro jednou být hrdinou superman?), jenž se učí přežívat za pochodu. Pěkným monstrům kraluje stonožka, ta je fakt děsivá, o zábavu se ale umí postarat i obří ropucha či královna sumýšů. Solidní triky, pěkné lokace, napětí (snad jen pasáž s robotkou je poněkud užvaněná) a nehollywoodský konec, což se počítá. Film mi utekl jako voda v rozbouřené řece, ale chápu, že leckterý současný divák vyžaduje non stop akci v klipovém střihu. Pak by měl raději zvolit Zastav a nepřežiješ. Příjemná oddechovka, na kterou se fajn dívá. ()

• Ve filmu si roli psa jménem "Boy" zahráli ve skutečnosti 2 psi plemene Australská kelpie, a to pes jménem Hero a pes jménem Dodge, kteří se v hraní střídali. (mikki089)
  • I přesto, že je film přirovnáván k Zombielandu (2009), tak hlavní inspirací byla videohra „The Last of Us“. Hlavní postava se jmenuje Joel a tričko s palmami, které nosí, je stejné, jako nosí postava Ellie ve hře. (Sancoo)

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

27.06.2021

Prvním novým Star Wars filmem po skončení ságy o rodině Skywalkerů by se měl stát Star Wars: Rogue Squadron, který chystá režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman). O ději se zatím příliš neví, jen že… (viac)