Psychicky nevyrovnaná Ann Sutton je chycena při krádeži drahého pera. Před skandálem ji zachrání David Korvo, hypnotizér, který jí nabídne pomoc. Ann, od svých školních let kleptomanka, se snaží zakrýt pravdu před svým manželem, proslulým psychoanalytikem Williamam Suttonem. Ann a David se scházejí čím dál častěji a Ann si myslí, že jí 'léčba' pomáhá. Obrat nastane, když je Ann nalezena nad mrtvolou Korvovy bývalé 'pacientky', která mu dala spoustu peněz a nyní je chtěla zpět. (fleurette)

Rob Roy

Teeda. Velmi matné. Tady si vybrala slabou hereckou chvilku Gene Tierney i jindy pro mě extrémně charizmatický a výrazný Richard Conte. Z 1949 jsem ho kromě Whirlpool viděl ve dvou rolích a v obou zahrál velmi dobře a měl výrazné role, tady bych si ho skoro ani nevšiml. Oddaný hodný manžílek se k jeho typu vůbec nehodí. Jenže on ani neměl moc co hrát. Druhá polovina je nezajímavě ukecaná a noirová vizuální stylizace minimální. Tímhle teda Preminger moc nezabodoval, uvidíme co brzy předvede s Daisy Kenyon, v březnu vychází v USA na DVD...a spojení Joan Crawford a jméno hlavní postavy v názvu zní slibně :) ()

EdaS

Podruhé lepší. Stejně jako Laura je to vlastně dost úchylná záležitost - souboj psychoanalytika a hypnotizéra, kde kleptomanka Gene Tierney není ani tak zásadní třetí vrchol trojúhelníka, jako spíš jeho nutná (nebo nudná?) součást. Chlapi si vystačí. José Ferrer je ďábelsky dobrý padouch. Moc pěkné. ()

Martin741

Noir na motivy manzelskych problemov s Rychardom Contem /Tony Arzenta 1973, Kmotr 1972/ a skvelou Gene Tierney /Tam, kde ulice konci 1950/ + do toho sa riesi este aj bolestive trauma z mladosti? Tak za seba hovorim, ze jo, taketo namety pre film noir beriem, aj ked najradsej mam noirove detektivky. No nic, noir zaner obcas vyboci z detektivok /Sunset Boulevard, Brute Force 1947/. Cvilu trva, kym sa film rozbehne, ale asi od stredu to uz zacina byt kvalitna noirova jazda, ktora je ale hodne ukecana. To vsak az tak nevadi, dialogy su dobre, a len obcas sklznu do priemeru. Herecke vykony su na urovni, najma od Conteho, Gene Tierney, ale vyborna bola aj Barbara O´Neal /Gone With the Wind 1939/. Kulisy su na urovni, a Preminger /Laura 1944, Tam kde ulice Konci/ ako reziser sa predviedol : 89 % ()

JohnnyD

Whirlpool funguje najmä tým, že poskytuje všetky žánrové atribúty, pre ktoré divák zbožňuje film noir. Nie je to síce vrchol žánru, ale zápletka o kleptomanke, hypontizérovi a z toho vyplývajúcom zločine je výborná. A pravdaže Gene Tierney! ()

Rogue

Vůbec nechápu, jak se Premingerovi podařilo natočit příběh s tak bizarními charaktery (psychoanalytik, hypnotizér, kleptomanka) tak nudně. A Gene Tierney strašně přehání. Snaha zopakovat Lauru se nepovedla. ()