Správná posádka

• USA The Right Stuff
USA, 2020, 6 h 16 min (Minutáž: 44–52 min)

Astronauti a jejich rodiny se okamžitě stanou celebritami v soutěži, která je buď zabije, nebo z nich udělá nesmrtelné ve snaze stát se součástí projektu Mercury. (FunDinDung)

M.i.k.e

mám rád podobný druh seriálů a i od Right Stuff sem si zpočátku celkem dost sliboval.Bohužel výsledek je spíš slabší průměr.Technicky tomu sice není moc co vytknout a jde o na oko pěkné retro,ovšem dějově to dost kulhá.Celý seriál se totiž motá primárně okolo samotných astronautů a jejich family issues a to zas taková zábava nenÍ.Určitě ne na ploše osmi dílů...60% ()

scroochy

Řemeslně fajn, ale dějově ne moc zajímavé a poněkud natahované. Je to tak trochu telenovela o vztazích a rivalitách mezi astronauty a zároveň jejich problémech doma, zatímco technickému aspektu celé věci se to nevěnuje skoro vůbec. Ve výsledku neurážlivý průměr, ale na tohle téma existují lepší počiny. ()

iXtr3m3

Slabučké tri hviezdy, nakoľko sme dostali len slušne natočenú dobovú dramatickú mikrotelenovelu, kde astronauti resp. ich výcvik a príprava boli len maličkým percentom z celej stopáže. Keby to bolo ako prvá a posledná časť, tak paráda, ale takto slabučke a aj tie tri hviezdy dávam zo súcitu a zároveň uznania danej témy, pretože pred cca týždňom som dopozeral From Earth to the Moon a napriek rozdielu 22 rokov medzi sebou je to perfektná dokudramatická obsahovo extrémne rozsiahla niekoľkoročná epocha cesty na Mesiac. V podstate The Right Stuff by zabralo len jednu miniepizódku. ()

kenkaku

Chápu, že tohle je těžký. Každý jouda s Googlem si může zaspoilerovat celý seriál už od první vteřiny. Takže jediný prostor pro inovace je v tom nezdokumentovaném - vztazích na pozadí. Pokud se jim ale seriál věnuje 80-90% času, je to problém. Pak to celé vypadá jako telenovela co parazituje na atraktivním tématu. Co funguje je aťosféra a provedení. Bohužel na tom opravdu atraktivitu seriálu stavět nejde. Takže za mě ubohé 2 hvězdy. Možná by slušela jen jedna. ()

• V seriáli sa neobjavuje postava Chucka Yeagera aj napriek tomu, že bol prominentnou postavou v knižnej predlohe a aj vo filme podľa nej z roku 1983. (Real Tom Hardy)
  • Natáčanie seriálu prebiehalo v štáte Florida, predovšetkým v mestách Tampa a Orlando. (Real Tom Hardy)