Elektrizujúci život Louisa Waina

• Česko Elektrizující život Louise Waina (viac)

Neobyčajný príbeh britského umelca Louisa Waina, ktorého veselé a hravé kresby a maľby mačiek navždy zmenili pohľad západnej kultúry na tieto zvieratá. Niektoré z jeho neskorších abstraktných malieb sú považované za predchodcov psychedelického umenia, tento posun v jeho tvorbe však zrejme súvisel so sériou závažných otrasov, ktoré v tejto fáze života utrpel. (RTVS)

Skeksis

Mňau, mňau, mňau... Tento film si to u mňa vymňaukal za štyri. Najmä Cumberbatch. Hrať trochu šibnutého muža, ktorý kreslí mačky sa mu náramne hodilo. Živil päť sestier ako drbnutý, by som ich dala do blázinca alebo kde, alebo jednoducho poslala pracovať. Kreslil výborne, no preslávil sa mačkami, na ktoré si nezariadil autorské práva - hahaha, tak skončil, chudák, na mizine. Ale aj tak sa kus scvokol, takže mu to asi aj bolo jedno. Smutný film plný mačiek. ()

sedm.1

Elektrizující život Louise Waina je životopisný film zpracovaný naprosto přesně podle mého gusta. Pan režisér tudíž odvedl vážně hodně výraznou a přesvědčivou práci, k čemuž mu ovšem výrazně dopomohly dva zásadní faktory, čímž tedy nechci v žádném případě shazovat jeho tvůrčí um, nicméně je pravdou, že postava, tvorba, život a osud Louise Waina je opravdu působivý, silný a pro podobný film jako dělaný, ale především, to co zde ve své roli předvádí Benedict Cumberbatch, to nemohu označit za nic jiného, než za strhující herecký koncert a pro mě osobně dosahující až Oscarového uznání, a to jinak tohoto herce příliš nemusím, ale opakuji, zde se předvedl fenomenálním způsobem a je zkrátka čest ho zde vidět takhle hrát. Abych v tomto ohledu ale nechválil jen jednoho herce, i ostatní tu jsou výrazní a přesvědčiví, v tomto ohledu je to zkrátka jasná filmová výhra. Životní příběh Louise Waina je tu pak zpracován opravdu zajímavým, poutavý a rozhodně nenudícím způsobem, nabízí neskutečně silné a především fungující emoce, atmosféru celého filmu musím označit také za velice působivou a v neposlední řadě mě oslovil i hudební doprovod, který jinak moc nevnímám, zde ale dodává celému snímku podmanivý tón. Já jsem zkrátka s této podívané vážně nadšený, nadstandardní ústřední herecký výkon, neskutečně silné emoce, strhující zpracování, za mě prostě úžasný filmový zážitek. ()

jhrasko

....ako život sám....farebné, euforické, dojímavé, nešikovné....prvá polovica je geniálna, ako život sám, keď si človek nájde k sebe tú pravú/ľavú.....a potom, keď si začne užívať, eufória vie byť, sviňa jedna, fuč(k). A ostávajú úlomky. Situácie. Spomienky. Tlmené a zahmlené. Farby sa vytrácajú. Staroba je nespravodlivá. A Benedict C.je pán boh. Po víkende s ním nemám slov. HE OWNS THE POWER OF THE DOGS AND THE CATS. Nie je to dokonalé, ale život nie je. ()

campix

Dobová nuda. Benedict Cumberbatch hraje geniálního a lehce vyšinutého malíře zvířat pro tehdejší novinové vydavatele. Život se s ním nemazlí a tak se nakonec proslaví jako malíř ikonických obrazů koček a je jeden z pionýrů kočičí revoluce jakožto domácích mazlíčků. Nebýt tohoto filmu, tak ani netuším, že někdo takový existoval a to je vítaná přidaná hodnota. Po filmové stránce se jedná o velice průměrný dobový životopis, který má sice poměrně tempo a něco se dozvíte, ale nic dalšího tu nevidím. ()

Anderton

Po Sherlockovi Cumberbatch a Toby Jones opäť spolu v jednom projekte. A spoločne sú pred plátnom perfektní. Ladí to aj Benedictovi s Claire Foy a nakoniec sa na krátko objavia aj Taika Waititi a Nick Cave ako H.G. Wells. Prvá polovica je asi lepšia, máte pocit, že toto je ten typ filmu, aký chcete vidieť na Vianoce. Potom sa autori rozhodli, že zobrazia celý Wainov život v skratke, ale tých 111  minút na to nestačí a možno sme mali skončiť niektorou z pozoruhodných udalostí v maliarovom živote. Za mačky, hercov a niektoré skvelé vizuálne nápady zaokrúhlim hore. ()