Ondr0n

Nemůžu říct, že by s filmem bylo něco vyloženě špatně, ale pořád se nemůžu ubránit pocitu, že bych radši viděl tři klasické seriálové epizody. ()

Tony.cs

Film má hodně dobrý scénář a je to vcelku vtipná záležitost. Škoda jen té infantilní animace, která se mi vůbec nelíbila. Nicméně nemůžu říci, že bych se nudil. ()

honajz2

Ano, Invader ZIM... americký kult natolik specifický, že se nikdy nedostal k nám a zároveň můj první seriál, který jsem viděl v angličtině a který jsem všelijak potulně sháněl. Dojmy jsem z něj měl dost rozporuplné a za ta léta jsem na něj úplně zapomínal, znovuobjevoval ho a zase na něj zapomínal, než jsem nedávno narazil na film. Až mě udivuje, kolik takových seriálů má svůj, jen to teda jsou vždycky ty, které mě tolik nezajímaly. Po letech jsem si ale tyhle postavy a jejich bizarní svět připomněl a hned si vzpomenul, proč mě to nikdy tolik nebralo. On je to takový kyberpunk pro starší děcka, přičemž i na ně to bude možná trochu moc. A bohužel největší problém, který s tím mám, tkví v tom, že to lavíruje mezi různými cílovkami, ale pro jednu to bude nevstřebatelně ujeté a pro druhou zase příliš infantilní. Já do toho měl o to větší problém se dost, jelikož to na americký koncept výrazně přenáší prvky akčních anime seriálů a ty šly vždycky mimo mě. Je to sice absurdní a v rámci možností kreativní (v tom smyslu, že se může stát cokoli a do celku to vždycky zapadne - což je sice nezřízené, ale naprosto neukočírované, chybí tomu vnitřní inteligence a rozpadá se to na jednotlivé segmenty, což nemám rád), pár scén a hlášek je geniálních (hlavně mírová píseň krásně ukazující, jak tyhle "bohulibé" písně většinou mají strašně stupidní text), ale zase je zde nemalý počet fekálního humoru, vyloženě infantilních gagů a osobně mi dlouho trvalo, než jsem se dostal do stejně hyperaktivní nálady a i tak jsem si na ni nikdy pořádně nezvykl. Zato na uječenost jsem si nezvykl vůbec. Prvních 15 minut jsem se teda divil, co vlastně sleduji a jelikož tady bylo fekálního humoru nejvíc, bál jsem se, že to ani nedám (a zároveň mi to moc nepřipomínalo humor seriálu), ale to naštěstí pominulo a dostalo se to přesně do té formy, jakou měl i seriál. Jen to teda hodnotím naprosto stejně, protože to prostě není úplně můj styl. Ale připomněl jsem si to po x letech vlastně docela rád... a taky se mi hodně líbily úvodní titulky jak z Vejdi do prázdna, skvěle se do zvoleného stylu hodily. 3* ()

tnp101

Seriál vůbec neznám, ale jestli je alespoň tak dobrý jako tento film, nebudu ani chvíli váhat si jej zpětně dohledat. Úvodních cca 20 minut jsem sledoval, co jsem očekával - ne moc vtipnou animovanou blbinu pro odrostlejší děti, na kterou po skončení do pár minut zapomenu. Ale pane jo, že jsem tedy byl vyveden z omylu. Nakonec jsem se tomu návalu absurdit doprovázených skvěle načasovaným humorem musel upřímně smát. Mimoto musím pochválit velmi povedený originální dabing, v němž sice každý přehrává na 200%, ale vůbec nepůsobí otravně. Netroufám si odhadovat, jak moc by mě to bavilo napodruhé, ale bránit se nebudu. 70% ()

• Scenárista Jhonen Vasquez řekl na Comic-conu 2018, že scenář k filmu napsali už v roce 2015. (petr.koca)
  • Film byl oznámen jako TV film vysílaný na stanici Nickelodeon, ale v květnu 2019 koupila práva na film společnost Netflix. (petr.koca)