Krvavé účty

• Kanada A Score to Settle (viac)

Frankie Carver (Nicolas Cage) si odpykal devatenáct let ve vězení natvrdo. Ale když mu zjistí smrtelnou chorobu, dostává se na svobodu. Zbývá mu už jen málo času, přesto se zoufale pokouší usmířit se synem, jehož kdysi opustil, a zároveň naplánovat krvavou pomstu, najít svůj starý gang a vyřídit si to s bývalými kumpány, pěkně s jedním po druhém... Starý kriminálník Frank, který byl odsouzený k doživotí za vraždu muže baseballovou pálkou, je v důsledku svého zdravotního stavu propuštěn z vězení. Před vězením na něho čeká jeho syn Joey. Frank s Joeym si vezmou taxíka, který je odveze k jejich starému domu, kde Frank vykope tašku plnou peněz. Následně se Frank s Joeym ubytují v luxusním hotelu. Hned toho večera Frank uvidí v restauraci luxusní prostitutku Simone. Frank se s ní na radu svého syna seznámí a rovnou s ní prožije noc. Po té, co se se Simone rozejde, vyrazí za starými kumpány, aby se dozvěděl, kde se skrývá bývalý šéf místních gangsterů, Max, kvůli kterému Frank skončil v kriminále. Frank totiž na sebe za svého šéfa vzal vraždu. Frank vyhledá jednoho z kumpánů Maxe, muže, kterému se říká Q, a chce se od něj dozvědět, kde se má Max skrývat. Ten mu řekne, že Max dostal mrtvici a zemřel. Nicméně o několik hodin později má Frank nepříjemné setkání s Jimmym Drakem, jedním z bývalých Maxových kumpánů. Jimmy, od kterého chtěl Frank potvrzení, že Max zemřel, se prořekne, že Max žije. Pak mezi muži dojde k těžké rvačce, při které je Frank dost nepříjemně Jimmym zbit. Jimmy následně z místa uteče. To, že Max žije, potvrdí Frankovi další z bývalých Maxových mužů. Toho Frank zabije přímo v jeho podniku. Vychází najevo, že Joey se Frankovi pouze zdá, protože je už řadu let mrtvý. Frankovy realistické sny, ve kterých Joeyho zachraňuje, když se Joey předávkuje v jakémsi feťáckém brlohu, nejsou reálné. Frank vzpomíná, jak na sebe za Maxe vzal jeho vinu za vraždu výměnou za to, že se mu Max o syna postará. Jenže Max nechal zřejmě Joeyho doslova popravit (zastřelit). Frank s Joeym (sny) navštíví hřbitov, kde na hrobě divák zjistí, že Joey je skutečně Frankovým snem. Frank ze hřbitova zamíří k Simone, které dá obrovskou sumu peněz, a vypraví se vyřídit si účty s Maxem. Maxe najde v jednom z domů s pečovatelskou službou. Ke svému úžasu Frank zjistí, že Max je více než patnáct let v kómatu. (TV Prima)

sedm.1

Nemohu začít ničím jiným, než konstatováním, že již odepsaný, na samém dnu filmového průmyslu se plácající Nicolas Cage mile překvapil. Já do toho samozřejmě již předem šel jako do dalšího zbytečného, bezvýznamného, laciného a především mizerného akčního béčka, s neustále na stará kolena ztrapňujícím se kdysi slavným a úspěšným hercem, ovšem pozor, teď to přijde, byl to omyl. Cage tu tedy sice opět připomíná totálního ztroskotance a bohužel se opět nevyhnul poměrně výraznému, až komicky působícímu přehrávání, ovšem tentokrát to k té jeho postavě, respektive roli tak nějak patřilo a tvůrci toho náležitě využili, ale především, spíš než o akční podívanou se jedná hlavně o poměrně nečekaně fungující drama, kde sice podstatou celé zápletky zůstává pomsta, nicméně ono samotné efektní si vyrovnávání starých účtů je upozaděno a film se spíš věnuje ústřední postavě, se kterou jsem se dokázal jednak ztotožnit a jednak mě i docela oslovila a bavila. Samozřejmě filmu ubližuje, že je opravdu dost předvídatelný a průhledný, což mu zvlášť na konci dost ubírá na působivosti, ale i tak to po celu dobu je přesvědčivé, rozhodně nenudící a chvílemi i emočně silné. Zároveň mě bavila i poměrně výrazná nekompromisnost snímku, nicméně mu musím ale i vytknout spoustu těch béčkových nešvarů, jako například kolosálně nablblé chování spousty postav, jednu fakt otřesně trapnou přestřelku a pár pokusů o odlehčení, které vážně neklapli. Celkově ale každopádně za mě nečekaná spokojenost, kdy jsem ochoten i jemně nadhodnotit, neboť Nicolas si to tentokrát za svůj výběr hrát v tomto snímku zaslouží. ()

mzss1

(10%) Uf, tak tohle byla teda silná káva. A ani se nestydím, že dávám tak nízké hodnocení. Mám rád béčka a i ty jednak nízkorozpočtové a jednak ty, které jsou většiny diváků hůře hodnocené, ale tohle se prostě nedalo. Zvažoval jsem, že dám odpad, ale nakonec jsem se smiloval kvůli Nicolasovi, který sehrál vcelku slušný výkon – herectví mu jde pořád dobře, to uznávám. Jako herec to sehrál obstojně, ale jeho postava mě těžce nebavila. Přece takovému hovadu divák nemůže fandit, ne? Choval se jako totální vocas a i logicky to nemělo moc hlavu a patu. Celé to sbližování s jeho filmovým synem absolutně nefungovalo. To bych to mohl sehrát vožralej na plech s kámošem a výsledek by byl stejný. Zápletka byla ohraná, ale zde totálně nulová, nezáživná, nezajímavá. Krom toho film obsahuje spoustu trapných scén, až mě samotnému bylo trapně, že takovou pakárnu vůbec sleduji. Mezi nejhorší scény patří pasáže, kdy si Cage nabaluje tu děvku a celé se to tváří jako hrozně emotivní dílo nebo závěr, kdy Nicolas napřahuje basebalovou pálku na chlapa, co leží v nemocnici v umělém spánku. No, to bych tu byl ještě do Vánoc, kdybych to měl takto popisovat. Ostatní aspekty filmu jsou rovněž bezcenné, včetně hudby či nějakého zajímavého úmrtí. Působí to spíš jako těžce nezvládnuté drama než thriller apod. Rychle tento komentář odesílám na CSFD než si to rozmyslím a dám odpad! Cage to zahrál dobře, aspoň tu 1* dávám. SRAČKA JAK VYŠITÁ TO JE! ()

blackJag

Námět není špatný. Dokážu si představit jeho áčkové provedení a snad proto umím odpustit spoustu i té béčkové, tedy této. Cage jede druhou ligu, to už je jasné několik let, ale má za sebou celou řadu skvělých kreací a na jednu insomniační z počátku kariéry (POLIBEK UPÍRA) teď bezvadně navazuje :-) 40% ()

Arsenal83

Cage natočí ročne takých filmov minimálne 5, to už je pásová výroba. A hlavne s nelogickou premisou. Človek, ktorý má smrteľnú chorobu sa snaží skôr veci urovnať a odísť dôstojne než sa snažiť ešte rýchlo o pomstu. A ešte že Nicolas je taký fešák, že ani prostitútka Wydra skoro od neho nepýta peniaze, taký to je kanec. No komédia. Ale čo, na ten céčkový filmový počin to stačí. ()

Lacike

Starého kriminálnika pustia z basy a on sa snaží znova zblížiť so svojím synom a popritom navštevuje svojich starých kumpánov a divák postupne zisťuje začo vlastne sedel a o čo mu teraz ide. Na konci sa dočkáme aj jedného zvratu, ktorý mňa osobne prekvapil, ale nijak v mojich očiach kvality filmu nezvýšil. Hlavným kladom filmu je Cage, ktorý zase raz hrá kvalitne. Väčšinu času umiernene a aj to jeho občasné tradičné prehrávanie má v deji logiku, takže nevyznie trápne. Záporom filmu je zápletka, ktorá je podaná strašne nezáživne a film sa celý čas nekonečne tiahol. Bohužiaľ vzťah medzi Cageom a jeho synom na ktorom by mal film stáť je taký nemastný neslaný a rozhodne žiadne emócie vo mne nevyvolal. Tragické vyústenie je u tohto typu príbehov očakávateľné. Takže celkovo to je zase ďalší podpriemerný film s Cageom, ale tentoraz aspoň on nesklamal. 4/10. ()