Sezame, otevři se

USA, 1969, 60 min

Kamera:

Charlie Sarroff

Účinkujú:

Jim Henson, Frank Oz, Fran Brill, Alan Arkin, Charlotte Rae, Bob McGrath, Eugene Byrd, Leonard Jackson, Emilio Delgado, Roscoe Orman, Mr. T, Casey Kasem (viac)

První řada oblíbeného vzdělávacího seriálu pro děti, který už dávno znají děti nejen na amerických kontinentech, ale i v Evropě. Na rozdíl od jiných animovaných seriálů, které děti pouze baví, tento je přímo zaměřen na program, který by se dal nazvat "škola hrou" v tom nejlepším smyslu toho slova. Animaci střídají především loutkové, ale i živé výstupy. Děti (ty nejmenší především, ale jinak všechny, které baví si hrát) budou opět provázet chlupaté, střapaté nebo jenom plyšové postavičky Ernieho, Berta, Žabáka Kvaka, Bohouše, Elma, Keksíka a Počtáře se všemi svými radostmi i stesky, písničkami a všelijakými zážitky. Mezitím se také podíváme po světě, ale i po domě, povíme si, co je hora a co jezero, co je nahoře a dole, jaké jsou části těla, co je počítač, co znamená kapající kohoutek, kdo je kamarád a spoustu dalších věcí. Při tom všem se ale budeme hlavně bavit.

Seriál se v současné době promítá ve více než 160 zemích světa, každý rok je obnovován a aktualizován, mnozí, kteří se na své postavičky dívali jako děti, už vyrostli. Seriál je však evergreenem televizních stanic po celém světě. I my se k němu vracíme a to tak, že na první řadu by měly plynule navázat řady druhá a třetí. (oficiálny text distribútora)

Karlos80

Dětský vzdělávací evergreen a to téměř po celém světě co víc dodat. Myslím si že i učitel národů Jan Ámos Komenský, by s touto výukou ve stylu jeho didaktického spisu "Škola hrou" souhlasil, ba i dokonce by se mu možná líbila..? Ale skotačící plyšáky Ernieho, Berta, Žabáka Kvaka, Bohouše, Elma, Keksíka a Počtáře ty bych určitě měl rád. Klasika která by se mi jako dítěti určitě líbila. Ale mi jsme měli Jů a Heleho posléze Studio kamarád, a také jsme vyrostli tak co ()

Tosim

Takhle se IMHO má dělat show pro děti. Tahle kategorie se IMHO potácí mezi samými extrémy: buď se tam dementně žvatlá, nebo se snaží protlačit věci určitému věku nevhodné. IMHO. ()

Djkoma

Čistě americká záležitost, která se podle mě u nás nemůže pořádně dostat pod kůži. Naše děti jsou odkojené krtečkem apodobnými kreslenými pilíři naší "kultury" a nepřipuštějí si něco takového jako je americké skoro loutkařské divadlo. ()

woody

A nyni si prosvištyme některa čysilka! Dvanáct. Dvanáct. Tohle je: dvanáct. Dvanáct. Oveček bylo: dvanáct. Raz dva tři ... Dvanáct. Dvanáct. Dvanáctka. Dvanáct. Jednička a dvojka vedle sebe dá číslo: dvanáct! Kolik bylo oveček? Dvanáct. Už jako dítě jsem to nenáviděl. A to jsme nemuseli být ani u takhle vysokých čísel. Stačilo, když tam do zblbnutí opakovali jedničku. Jedna. Číslo jedna. Ovečka byla sama. Byla jedna. Jednička.... Modlil jsem se, aby se konečně objevili Muppeti, nejlépe Bert s Erniem. Hlavně díky nim jsem si oblíbil šílený humor založený na kulometném dialogu a fetiši na gumovou kačenku. Franku Ozovi budu navždy vděčen. Mohl jsem skončit jako ostatní - na PC gameskách, kombit si to na BMXku a za vrchol komedie považovat Děsnej biják... Danáct. Číslo dvanáct. Dvanáctka. Dvanáct... ()

Psema

Těžko říct jestli je to pro děti nějak zvlášť vhodný pořad, ale je poměrně zábavný. NO ani ne tak poměrně, já se u toho tluču smíchy pořád a to už mám dětství za sebou ()

MikeCool

TV-pořad. Nikdy jsem takovouto formu dětské televizní zábavy moc nemusel. | Průměr všech zhlédnutých (odvysílaných) epizod: 45% (2*) | ()

Bachy

Tohle je strašná škoda, protože být tam pouze muppeti, tak jednoznačných 5 hvězdiček, ale když 5 minut v kuse slyšíte, jak vypadá čtverec :( Závěrečná písnička, ale za to čekání stála vždycky ()

Tommassi3

Těmi čtyřmi tisíci epizodami všem vytřeli plyš !! A fakt, že Bert, Ernie a spol si v Hanebných plyšácích pěkně zanadávali i zasouložili, jen dokazuje, proč ho tradičně vykradli i Čechoslováci se studiem Kamarád.. ()

Mononoke.

Nevím jak hodnotit, když jsem byla malá, nenáviděla jsem ten stupidní seriál a s postupem let se tomu jedinečnému člověk rád zasměje :))) ()

cervajzik odpad!

Většina uživatelů asi mé hodnocení nepochopí, ale já tenhle seriál už jako malej nenáviděl. A ze všeho nejvíc mě tam štvalo to dementní počítání kde pořád dokola opakujou jedno číslo. Tohle by se pomalu dalo brát jako mé nejhorší vzpomínky z dětství. Až tak špatné to je. ()