Dragon Quest: Tvůj příběh

• Japonsko Dragon quest: Your story (viac)

Ve snaze zachránit matku před ďábelským Ladjou jde Luca ve stopách svého otce. Jeho jedinou nadějí je najít nebeského hrdinu, který v rukou drží zenitský meč. (Netflix)

Zíza

V polovině jsem si říkala, jak je možné, že film má tak vysoké hodnocení? Vždyť příběh stojí za nic, je to tak uspěchané, skok sem, skok tam, hurá na věc, tebe chci, nebo nechci, porazím, neporazím, jsem hrdina nebo nejsem... ale nakonec to dávalo smysl, protože konečný zvrat ho tomu všemu dá. Nakonec je to opravdu super film pro hráče Dragon Questu, ti si to musejí užívat. Já jím nejsem, takže mě to úplně nenadchnulo, ale musím uznat, že to ani nebylo nikterak vysloveně špatné. A Japonsko se opravdu snaží ve 3D animaci, tady je sice taková „pohádková“, ale už je vidět, že útočí na její milovníky. Ovšem starší Captain Harlock (2013) se mi pořád líbil vizuálně víc. ()

Arsenal83

Animačne pekné, ale niekedy som mal pocit, že to ide až do videohry. Problém je tak trochu aj príbeh. Vždy sa snažím vcítiť, čo si tak o tom môže myslieť detský divák, ak nemám teda informácie z prvej ruky. A tu mám pocit, že tá atraktivita je taká polovičatá, malý divák ľahko stratí pozornosť. ()

Ryuuhei

Nikdy jsem nehrál žádný Dragon Quest, takže nemohu do detailů srovnávat s herní předlohou (konkrétně pátým dílem), ale film jako takový skvělý. Trochu mi vadilo, že vecpal příliš mnoho do ne zase tak dlouhé stopáže a místy působil uspěchaně. Přesto v krátkém čase dokázal představit řadu fajnových postav a typický, i když dost napínavý příběh rozprostřený napříč několika časovými obdobími. Animace na poměry Japonska, které zrovna ve 3D zběhlé moc není, opravdu líbivá, leč místy trochu statická - postavy občas až moc strnuly, to samé prostředí, které tím působilo neživě. Závěrečný zvrat jsem měl bohužel částečně prozrazený, takže mě nepřekvapil a vlastně ani nenadchl - takové trochu klišé, které se v podobných „herních isekai“ děje až moc často. Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4*, ale film na mě nakonec zapůsobil tak dobře a tak moc jsem si ono dobrodružství užil i se všemi emocemi okolo, že tu hvězdu nakonec dávám navrch. ()

Blackhand47

Po mnoha a mnoha nedobrých herních adaptacích a pár slušných tu konečně máme film, který ukazuje, jak se to má správně dělat. Ano, tvůrci samozřejmě museli useknout pár dějových linek, ale co je hlavní, tak nezapomněli poukázat na klasické herní mechaniky nebo možnosti volby (volba manželky). Osobně jsem pátý díl Dragon Questu nikdy nehrál, ale mám zkušenosti s osmičkou a jedenáctkou, takže jsem se v jednotlivých prvcích nijak neztrácel. Úvod filmu je hezky vymyšlený a závěrečný zvrat je opravdu geniální a musí u srdce potěšit každého hráče. Samozřejmě nemůžu zapomenout ani na perfektní soundtrack a pochválit musím i animaci, která směle konkuruje západním studiím. 90% ()

EvilPhoEniX

Animace velmi dobrá na úrovni Disney či Pixaru, ale příběhově mě to příliš nezaujalo a humor zde absentuje, což zamrzí nejvíc. Skvělé jsou však různá monstra a finále je pěkně akční a velkolepé zároveň. Zajímavý je i finální plot twist, který má hlavu i patu. Lepší trojka. Příběh***, Akce*** Humor>Ne, Násilí>Ne, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí*. 6/10. ()