Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (CinemArt SK)

Tom10000

(Zhlédnuto v Biografu dne 08.07.2022). 4.díl Thora se příliš nepovedl. Když ho zhodnotím kolem a kolem, jednalo se o nejhorší film o tomto superhrdinovi, a velice slabý snímek od Marvelu. Jo, našlo se tam pár pěkných chvil, Natalie Portman jakožto nestárnoucí herečka mi tu dokonale padla, jenže... Chris Hemsworth a další superhridnové (vyjma Korga, ten je, jaký je) jsou velice ošklivě poznamenaní jistým mužem. A tím je sám režisér. Když jsem se předevčírem koukal na Thor: Ragnarok, smál jsem se, bavil, a tak dále. Tehdy měl ještě Taika v hlavě pěkně srovnáno. Dával tam slabší dávku komedie, a tak film nezkazil. Poté, v roce 2019, přišel s dílem jménem Králíček Jojo. To MĚLO zesměšnit, mělo se jednat o komedii, v níž si vystřelíme (v dobrém) z Hitlera a celé jeho organizace Hitlerjugend. Tehdy je jeho lehká vyšinutost dala snést. Jenže, poté přišel rok 2022 a doba, kdy jsme se všichni těšili na čtvrté mimořádné pokračování (jelikož Iron Man s Kapitánem Amerikou měli jenom tři). A tady se to jaksi pokazilo. BUDU SPOILEROVAT: První úvodní scéna, v níž se typicky (z béčkových filmů) seznámíme s důvodem, proč se záporák stal záporákem. Ok, umřela mu dcera, a on se nemohl doprosit bohů o milost, aniž by ho zesměšnili. Dobře. Korgovo vyprávění o Thorovi, to už bylo horší. Dále jeho ulétlé scénky a divadélko při boji, katastrofa. Pak tu nadešlo pár dobrých hlášek, jež trochu zvedly morálku filmu. Dá se snést. Rakovina je jakýmsi "moderním" trendem, jež se rád dává do filmů. Neurážím, ale mohli přijít s něčím jiným. Je to přeci komedie, a tak náhle rozesmutnit diváky s tím, že Jane, skvělá postava a dívka Thora, umírá, je dost na hlavu. Strčit ji do ruky Mjolmir, to ano, to se mi líbilo. Poté skončila ta úvodní sranda a začalo to jít ještě více z kopce, než přišel vzestup. Pár dalších dobrých hlášek a scén (křičící kozy se mi líbily, oživení zbraní ne, ale zase cvrnknutí Diem šlo) to trochu zvedlo, ale zbytek byl dosti naprd. Alespoň se Thor a Jane políbily, to uznávám. Gorr se projevil jako dost úchylný a dost dobrý záporák, ten to zvedl. Valkýra též, malinko, a Jane taktéž. Tady jsme se osvobodili od přehršele komedie a dostali jsme lehkou dávku drama. Ale toť vše. Hodinka uplynula jako voda, Jane zemřela na rakovinu, a Thor vzal do péče oživlou dceru umírajícího POLEPŠENÉHO záporáka (tak to má být, no ne? To byla ironie!). Jo, kdyby Thor a jeho dcerka pokračovali (ale musí dospět v pořádnou dívku, dítě bohem, no ani náhodou), aniž by byli pod taktovkou Waititiho, možná by to šlo. Ale jinak tfuj, nanic, a tak dále. A ještě ti homosexuálové. Lesby mi nevadí, rád bych viděl Valkýru a nějakou její sestru, případně samotný film o Valkýře, ale Korg a ten kníráč, to je snad parodie na Freddieho či co? To do filmu nepatří. Nechejte si je pro, já nevím, nějaké romantické filmy a nestrkejte je do Thora! 45 procent, a to jsem ještě hodný. 20 procent pro návrat Natalie Portman, 10 procent pro Gorra, po pěti pro Thora a Valkýru. Nikdo si nic víc nezslouží. Film jako takový doporučuji vidět jednou, a pak pauzu na rok, jak chcete, ale méně ne. () (menej) (viac)

antalyan

Ragnarok je jedna z mých nejoblíbenějších Marvelovek skvěle kombinující zajímavé prostředí, děj i humor. Proto jsem se na čtyřku pod taktovkou stejného režiséra těšil, avšak své očekávání u mě nenaplnila. Děj je tentokrát chaotický a nepříliš logický, rádoby vtipů je až příliš a podivný konec tomu jen nasazuje korunu. Mohlo to být zkrátka lepší 😔 ()

Belphegor

Po druhé projekci musím říct, že se příběh i námět dá strávit lépe. Ovšem pořád si podle me mohli ušetřit některé hloupé vtipy. Stále si myslím, že by byla lepší solovka Mighty Thor než to nacpak vše do jednoho a i Gorr The God Butcher mohl zůstal na delší dobu  ////// Zbytečný film. Opět na mě dýchá překombinovanost, opět si myslím, že námět Love and Thunder mohl být problémem celé další Marvel fáze, bohužel záporáka zabili v jednom filmu, vyřešeno a podle mě zahozeno příliš rychle. Navíc zkratkovitost celého čtvrtého Thora je srdcervoucí. Oceňuji Jane Foster, byla to příjemná změna, ovšem její příběh by se hodil do vlastního samostatného filmu. Dále oceňuji Bala aka Gorra, který byl ztvárněn a vymyšlen velmi pěkně, bez toho bych dal dvě hvězdy. VFX bylo někdy pěkný, hlavně, když byl záporak na scéně, jindy průměrný. Další negativum je pro mě až moc hloupých vtípků, v polovině filmu jsem nad nima už kroutil očima.  Pro mě je to jedna z nejslabších Marvelovek a zmařený potenciál, od Waititiho jsem nečekal takovou nesourodou všehochuť. ()

Lenka.B.18

Absolutní fraška, trapnost, zklamání. Sem tam se člověk zasměje, ti jednodušší se smějí celý film, ale já od marvelovky čekala něco jiného.  Je to komedie občas proložená romantickýma kecama o tom, že láska je nejvíc a bla bla bla. Takovou frašku udělat z Iron Mana, tak vyskočím z kůže. ()

Opavak

Na Thora jsem se moc těšil právě i proto, že to natáčel Waititi a měla zde být přítomnost strážců galaxie. Film asi nemohl začít lépe. Super akce, plno gagů a strážci dodávali jiskru. Ti ale po 10 minutách odlétají a už se až do konce neobjeví. Postupně se ztrácí celý drive a s ním i vtipy. 20x uslyšíte vřískající kozy. Jako 5x jsem se u nich zasmál ale slyšet je 20x už bylo za hranou. Kat bohů mohl být strašidelnější a mohl toho natropit více než jen unést děti a pak je hlídat je jak chůva a tak, jak trpěl Jurský svět, který byl natočen pro všechny tak na tom trpí i nový Thor. No a závěr filmu? Ten byl úplně totožný jak u Doktora Strange. Kdyby byl film natočen lépe, kdyby neztratil drive, kdyby byl zabiják temnější a kdyby nebyla půlka filmu v žánru komedie a druhá v žánru dramatu nebo na co si to hrálo tak dám 85%. Tak bohužel pouze 75% ale i to je slušné. ()

ferdomravec

som rad ze som sa nedal odradit fanusikmi stand up comedies a vystupeni Jaroslava Duska. Nie humor nie je trapny a nevyznieva do prazda. Zeus je dobry kokot a hudba od GnS tam zapadla ako ricka na serblik. Je pravda ze thor uz je viac humorna postavicka ako superhrdina / zachranca ale ja si myslím že temné komixovky mali svoj vrchol a uz stacilo. Podme sa bavit ()

Necrid

Zklamání jako prase! Lidi umírají jako na běžícím páse a furt si z toho dělají srandu. Vtipy, že v komediích jich je míň! NUDA! Slabých 5/10! Záporák na začátku super - motivace, zápal - to by šlo, ale na konci všechno zahozeno!!! Nemluvě o tom, že už i sem se derou kamenní ,,tatínkové". ()

FildasCZ

No upřímně od začátku je vidět, že na filmu se na oblecích neskutečně šetřilo vypadá to fakt nechutně plastově, nejen zbroj, ale také zbraně snad kromě meče. Na druhou stranu nechápu, proč tam jsou zbyteční herci, který by mohli být nahrazení jinými. Třeba že záporáka hrál Bale, proč on ? . TOho mohl hrát, kdokoliv jiný. Každopádně v podání českého dabingu byl příšerný, další zbytečný herec Russell Crowe, bylo sice pěkného ho tam vidět, ale ta nechtutně umělé plastové brnění z toho mi bylo zle. Jeho pár minut by mohl zastat kdokoliv jiný. Vin Diesel no, co dodat tady mi přišel horší a nadále zbytečný herec. Absolutní trapnosti bylo potom dosadit tam Matt Damon, trochu mě překvapila Melissa McCarthy, ale nijak mi nevadila na těch pár sekund. Další zbytečná postava Sam Neill a Bradley Cooper. Mohli ušetřit za herce a vložit to jinam. Humor mi sedl i když nesmrtelnost a trochu trapnosti ze začátku mě moc nenadchli. Bylo znát, že sebrali stupínky dva na dramatičnosti a udělali ho více dětský.  Líbilo se mi, že udělali pár změn ohledně šedobílé planety to bylo dost zajímavé. Celou dobu jsem laboroval mezi 3-4 a prostě víc jak 70% dostat nemůže. Možné méně, kdybych to viděl zas. Takže při dalším dívání pevných 60%. ()

dolik25

Co tímto filmem chtěl Waititi říct? Obavám se, že to neví ani on sám. Správné označení by asi bylo parodie. A to je velké zklamání. Při sledování filmu jsem měl takový kyselý úsměv, kdy někdo řekne něco trapného a všichni se tomu mají smát. A největší průser je, že se tomu nikdo nesměje. Takže hodnocení pouze průměrné: jednak za skvělý výkon Christiana Balea, "nemocnou" Natalii Portman a Russella Crowea aka Dia a samozřejmě za Guns`N`Roses. Na závěr jsme se dozvěděli, že Thor se vrátí (jak jinak) a doufejme, že již bez Waititiho. Jsem zvědavý na soundtrack. Giacchino je na roztrhání a byla by škoda, kdyby to odflákl. PS: Jo a kozy byly skvělé. ()

TrevisoCZ

První problém je, že z komiksu převzali hloupý nápad říkat Jane Foster jménem Thor. Thor není superhrdinská přezdívka, ale křestní jméno. To by v konečném důsledku tak nevadilo.  Hlavní problém je, že se z Thora stala jeho vlastní parodie. Některé scény by klidně mohli být v SLN. Několikrát mi z toho bylo vysloveně trapně. ()

muffmuff

To, co se v Ragnaroku podařilo perfektně vybalancovat, se v tomto díle naprosto utrhlo ze řetězu. Extrémní nálož rádoby vtipných scén, nuceného humoru a nemístných vsuvek, to vše mi zničilo celé vnímání filmu. V podstatě 90% filmu se mi zdálo, že se jedná o parodii na Thora, nikoliv Thor samotný. Je smutné, že celkem dobrá dějová idea Thor - Jane - Gorr byla zabita hekajícíma kozlama, absurdně žárlivým Stormbreakerem, uděláním z Dia geje nebo obecně změnou z boha Thora klauna Šášu, který každou scénu touží po trumfnutí svých předchozích "vtipů". Pamatujete na scénu, kdy Kapitán jen mírně pohnul Mjolnirem a celé kino bylo u vytržení? Zapomeňte na to, v tomto díle si Mjolnir i Stormbreaker předávají jak štafetu, takže celá pointa očarování těchto zbraní je v háji. Za mě je tato komedie bohužel největším zklamáním roku. Sice ještě není jeho konec, ale pochybuju, že tohle něco předčí. Když jsem viděl, že příští díl by měl pokračovat v dvojici Thor - adoptovaná dcera Gorra (protože je v pohodě si vzít dceru člověka, který povraždil xy bohů a chtěl zabít i mě), tak nemám chuť vůbec film vidět, natož tak za něj utrácet peníze v kině. Klady - herecké výkony Chrise a Natalie jsou obecně vždycky dobré. Christian tomu ale (jako obvykle) nasadil korunu a vytáhl roli Gorra nad všechny ostatní. Ten člověk prostě na co sáhne, to je topka. Edit: To, že film spadl do modré kategorie není náhoda, obávám se, že propad bude pokračovat. Až se k filmu dostanou menší fanatici, kteří na něj nešli do kina, tak to nedopadne dobře. A smutné je, že se nikdo nemůže divit. ()

Reyer

Moc jsem se těšil. Ale proste, už je vše splacane dohromady. A jenom se snaží za každou cenu urvat peníze. Bohužel se mi to tolik nelíbilo... a občasné hlášky to nezachranili. ()

vimluk_CZ

Marvel začíná sázet na kvantitu a ne kvalitu. Tenhle film chutná jako MIX všech nápojů ve klasické školní jídelně - máte tu džusík doslova duhových barev (aneb Thor dělá psí kusy a vlastně nebere vážně nic) a k tomu šedé mléko (aneb drsný, zajímavý záporák a dost vážných témat.) A to k sobě prostě vůbec nepatří a není to pochutina. Celou dobu jsem vlastně trpěl v sedačce a celou dobu přemýšlel nad tím, jak skvělé by to mohlo být, kdyby to bylo jenom to šedé mléko - to mi rozhodně přišlo zajímavější. Záporák hned na začátku filmu položí vcelku zajímavé a podložené otázky - okamžitě jsem ho chápal a byla škoda, že vlastně nedostal ve filmu více prostoru, protože ty 2* jsou jen díky němu. Suma sumárum, opravdu mě to vůbec nebavilo (ale chápu ty, které ano) a dle mého názoru se řadí společně s Thor: Temný svět, Black Widow a GoTG2 mezi nejhorší MCU filmy. ()

Forgotten.

Úprimne - mal som pocit, že som išiel do kina na Deadpoola. Príliš veľa humoru, príliš málo akcie, príliš veľa klišé. A to mal film obrovský potenciál - či už preskúmať čiernobielu, alebo zaujímavé dejové linky (Jane, Valkyrie). Škoda. ()

HeRoS.Au

V pohode. Dokonce nad ocekavani predevsim diky zaporakovi Christiana Balea, ktery byl fakt uzasnej. Skvela cernobila cast! Pribeh Jane Foster pekne zapracovany. Hemsworth neprekrocil svuj stin (a ani se to po nem nechtelo), nicmene pohled na jeho nahe pozadi jiste potesil nejedno oko a pripsal si u mnoha bodiky k dobru. Celkove spokojenost, stopaz prijemna. Porad to slape, zadny velky prostoje. Snad jen ten konec mohl byt malinko sviznejsi. Vsichni si to uzivaji, neberou se moc vazne, snad krome Balea, ale to je dobre, pac tam nekdo tu ztrestenost musi vyrovnavat. ()

vajico4

Bylo jasné, že po Endgame úroveň Marvelu opadne. Absolutní dno už si odbyli v podobě doktora Divného, ten byl naprosto Strangely mimo. Proto jsem snížil své očekávání při návštěvě tohoto filmu. A výsledek? Neurazil ani nenadchl. Byla to taková zábavná omalovánka plná vtipu s primitvním dějem, který mi nijak nevadil. Waititi má velkou fantazii a tady jsem se jí nechal unášet. Čistý průměr ()

NejkubaCZE

Vtipné to nebylo, možná jen pokud máte dvojciferné IQ. Jediné co jsem žral byl zaporák a vztah Thora s Jane, bohužel toho bylo příliš málo. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)