Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (CinemArt SK)

Ratemus

Jsem zklamán, až moc se Taika snažil zopakovat Ragnarok, až se mu to vymklo. Ragnarok byl nový, svěží, originální, stylový a s mnoha epickými nezapomenutelnými scénami. Zde je až moc vidět, že se film snaží Ragnarok překonat, ale nejde to. Paradoxně je zde mnohem méně humoru než bych čekal, to ovšem neznamená, že ho zde není hodně, je, ale vždy je groteskní a nevtipný, tedy téměř vždy, ovšem občas máte pocit, že sledujete nějakou levnou parodii. Zde už je skutečně Thor většinu času za idiotského groteskního panáka. Bohužel zde také není žádný epický okamžik, který bych si chtěl pouštět pořád dokola, což v Ragnaroku je. Na druhou stranu, akce je výborná, pasáž v šedé dimenzi Gorra je skvělá a originální, souboj s dětmi je originální a fajn, chemie mezi postavami funguje a to hlavně mezi Jane a Thorem, záporák je skvělý, Gorr je místy démonický a psycho, Bale si to užil a není lepšího herce, kterému by role více sedla, k mému překvapení, je zde taky dost vážných a místy mrazivých okamžiků, které nejsou přerušeny humorem, a to nanejvýš kvituji. Bohužel Zeus byl jen další postava, z které očividně bylo potřeba udělat legračního vola, v tomto byl třeba Grandmaster diametrálně lepší. Musím říct, že postavy mi byly tak nějak ukradené, nějak to uteklo, nic zásadního se nestalo a já si říkám a co jako, to je ono? Na tohle jsem čekal? Tohle byl můj nejočekávanější film MCU? Upřímně to i Temný svět byl pro MCU zásadnější a měl mnohem lepší okamžiky a víc jsem si ho užil. Nezachránili to ani GunNRoses, camea navrátivších postav a ani Thor. Prosím, ať Taika netočí další díl. Zklamání, kdo by čekal, že dva nejočekávanější filmy čtvrté fáze (T4 a DS2) budou šedým průměrem… Po nové projekci jdu bohužel s hodnocením ještě níž. Tohle je nejhorší film MCu. ()

silentname

V čase hodnotenia "Thor: Love & Thunder" bolo hodnotenie 72%, v čase písanie komentáru už 71%. Z toho usudzujem, že asi pôjde o ďalší film, ktorý skôr či neskôr skončí v modrých číslach. Ak sa mýlim, tak budem rád, ale skôr si myslím, že budem mať pravdu. Čas povie. Každopádne... čo si myslím o filme? Ja som sa úprimne bavil. Je treba uznať, že Thor je medzi hrdinami Marvelu asi najviac patetický chlapík a ak to nebolo vidieť v predošlých filmoch, tak tu je to cítiť na míle. Jeho myslenie, jednanie a celkovo som zhodnotil, že je to miestami skutočne Boh, kde človek by zaplakal nad jeho úbohosťou. No rozhodne má aj celkom slušnú moc. Myslím si, že réžia Taika Waititiho funguje, Chris Hemsworth je vtipný a teší ma aj, že sa vrátila Natalie Portman. Film má aj trošku "Guns´n´Roses soundtrack, čo je celkom príjemné osvieženie scénok a baví ma, ako vedia aj zbrane byť žiarlivé. To mi nikdy nenapdalo, ale funguje to skvele. Vďaka tomu je vo filme často slušná dávka zábava. Viem, že je to celkom detinské, ale môžem ja za to, že sa na tom bavím? Každému podľa jeho chuti. A ja som v tomto smere spokojný. Akčné momentky podľa mňa fungujú a rovnako aj dráma, ktorú prináša Jane. Nebudem vysvetľovať veľmi do hĺbky. Lepšie je keď to uvidíte sami. Škriekajúce kozy na druhú stranu boli otravné celkom rýchlo. A je blbé, že tento fór sa tu opakuje znovu a znovu a znovu. No potom je tu ešte zloduch filmu. Gorr the God Butcher. A za seba poviem, že mi príde ako jeden z tých zaujímavejších zloduchov Marvelu. Viem ho pochopiť, scénka ako sa stretne so svojim Bohom mi príde ako zo skutočnosti (tak by sme asi dopadli všetci keby stretneme svojho Boha) a dodáva to jeho postave skutočne zaujímavú príbehovú líniu. Možno by som bol rád keby sme ho mali možnosť viac vidieť, no je treba dať potlesk Christianovi Baleovi za túto rolu. Pre mňa solídny film, na ktorom som sa úprimne zabavil. A to mi úplne stačilo. Hodnotenie: A- ()

Yoshitsune

Nejslabší Thor ? Jako jo a co mi nejvíc na filmu vadilo a je Gorr a celá jeho linka, nechápejte mně špatně, Bale je parádní a jde z něho strach, ale jeho příběh by zasloužil samostatný film. Takhle se musí dělit o velice krátkou stopáž s Jane, Diem, Thorem a se Strážcema. Tenhle film měl být čistě a pouze jenom o Jane a Thorovi, protože tahle linka, dostala ve filmu asi nejvíc prostoru a je zde zpracována perfektně. A mně bavilo sledovat, jak se tihle dva znovu potkali a snažili se tak nějak, vypořádat s tím rozchodem, s tím že Jane má Thorovo kladivo a pak s tím nepřítelem, se kterým Jane bojovala a bohužel prohrála. Linka s Gorrem by byla vhodná v pátem Thorovi, kdyby se probádalo i to jací sou i vlastně ti bohové a kdo je vlastně ten zlý, ten co je zabíjí a nebo oni, kteřího ho k tomu dohnali. A zase Zeus jako sekundární záporák, by tak mohl dostat více prostoru a celé by to mělo mnohem lepší dopad na Thora, který by o o tom všem co posud znal, mohl pochybovat. No a tak sou ve filmu, dva filmy a zatímco u Ragnaroku to vyšlo, tady ne. Co se týče akčních scén, sou fajn, ale nic co by mně nějak zásadně šoklo a nebo byli nějak inovativní. Co však musím pochválit, je samotný Thor a jeho vývoj, když byl v Avengers měl pocit, že ho vždycky někdo potřebuje a že je součástí něčeho většího, měl kolem sebe své přátelé a společně všemu čelili a to všechno, je teď pryč. Přisál se sice na Strážce a to mu dělalo nějakou dobu radost, protože neni nadto vyžírat cizí ledničku, ale bylo na něm vidět, že sám neví kam má jít, co má dělat, co je jeho posláním, potřeboval nějaký smysl života, každý ho měl, jen on né. Vtipy a humor celkově, občas takový meh a pak zase dost dobrý a zajímavý na tom je, že ten humor který vycházel z přirozených událostí, byl vždycky lepší, než ten který tam byl jen na efekt. Nicméně pod některými těmi jízlivými, sarkastickými a ironickými větami, které sou i občas vtipné, ti dotyční schovávají svůj strach, smutek, zlost, bolest a neschopnost říct tomu druhému, co k němu cití a proto pronesou kousavý vtip, v tomhle směru je tohle reálnější než by jste čekali a ukazuje to ty hrdiny, v jejich nejzranitelnější formě. Co potěší je ten nádherný soundtrack, odkazy na Vikingy a jejich kultůru, Hercules a Strážci, hlavně tedy Nebula, která je příjemná asi jako cukrkandl. Po zhlédnutí druhého Black Panthera, musím přehodnotit své hodnocení zde a to na tři hvězdičky, protože ta míra kvality je zde menší. ()

Happens

Au, moje oči. Co bylo do modrého pekla. Všechno tu bliká, má barvy duhy, splňuje emancipovanou feministickou módu a jinou politickou korektnost. Comics, necomics. Jediný ten Voldemort tu je perfektně zahraný, Bale předvádí ukázkový masterpiece, naproti tomu Hemsworth nechal charisma doma a dělá ze sebe klauna a občas šaška. Waititi je boží režisér, miluji všechny jeho komedie, ale na ty marvelovky bych ho nedával. Spoiler alert! Proč si u všehomíra plnícího přání nepřeje, aby ta jeho koc přežila? Proč tam vlastně nezaletěl před Voldemortem a nepřál si smrt Voldemorta? Proč si nepřál aspoň balík chipsů, nebo ASPOŇ něco. Uaaaa ()

Claw

Dovolte mi, abych začal tím, že film stojí za to vidět v kině, protože vizuální podívaná a vtipy během jeho trvání každého dobře pobaví. Takže i když dávám nižší hodnocení, mohu ho bez problémů doporučit. Je to ultimátní popcornová jízda, kdy během dvou hodin budete neustále zahlceni nějakou akcí, barvičkami, humorem, plejádou nápadů a populární hudbou. Čtvrtý Thor je zkrátka společenský film, který vám s velkou pravděpodobností udělá radost a užijete si ho. Musím se ale věnovat slonovi v porcelánu, kterým jsou jeho vtipy. Nechápejte mě špatně, film má spoustu velmi dobrých vtipů, u kterých jsem se upřímně smál nahlas, ale film byl tak zaměřen na nepřetržité poskytování vtipů, že se stal parodií sebe sama. Což u Marvelu není nic nového. Upozorňuji na to jen proto, že se to v tomto filmu děje mnohem častěji než v jakémkoli jiném marvelovském počinu. „Thor: Láska jako hrom“ je definicí toho, že méně je někdy více. Téměř každý okamžik, který měl nějakou srdcovku, je zcela pohřben pod hromadou vtipů, které tyto okamžiky učinily zcela nepodstatnými. Režisér Taika Waititi našel u „Ragnaroku“ skvělou rovnováhu mezi příběhem a humorem. Vždyť téměř všichni chválili, jak humor, který do Thora vnesl, pozvedl na zcela novou úroveň. Snadno se z něj stal jeden z nejlepších filmů Infinity ságy. Takže jsem trochu zmatený, proč se rozhodli to s vtipy tak přehnat, že to zabilo téměř každý moment postavy. Gorr Christiana Balea byl velmi očekávaný, protože všichni víme, jaké herecké kvality dokáže vnést do jakéhokoliv projektu. A on skutečně přinesl vše, co by člověk očekával od jakékoliv postavy, kterou hraje. Věc se má tak, že on jediný se snažil vnést do filmu nějakou dávku vážnosti a byl silně nevyužit. Byl tajemný a zastrašující. Jeho postava měla správnou motivaci pro to, co dělala. Měl všechno, co dobrý záporák potřebuje. Nepřeháním, když řeknu, že v téměř dvouhodinové stopáži filmu byl přítomen celkem asi 25-30 minut, z čehož většina byla ve vyvrcholení filmu. Takže když hlavní záporák filmu ustoupí do pozadí, o čem to celé bylo? No, v podstatě šlo jen o romantickou komedii mezi Thorem a Jane. S důrazem na tu komediální část, protože romantika byla silně zastíněna neustálou potřebou cpát komedii do každé scény. Takže moje největší výtka k filmu jako celku spočívá v tom, že ho nelze brát vážně na žádné úrovni, protože film sám sebe zpracovává jako parodii v mezích a logice svého vlastního vesmíru. Thor byl kdysi vznešeným hrdinou, který mohl působit nudnějším dojmem, ale sálala z něj jakási božskost a mocná figura. Nyní mám pocit, že když spatřím tuhle postavu, tak vidím jen materiál pro tiktokery. /50%/ ()

Rocky62

Někde jsem zaslechl, že čtvrtý Thor by měl být do jisté míry revoluční a ano, je. Je revoluční v tom, jak tvůrci už nevědí kudy kam a začínají se ve všech komiksových adaptacích motat jak Maďar v kukuřici. V Avangers sérii šlo o mnoho, byla to série s nápaditými postavami, vytříbeným humorem a záporákem, který nemá konkurenci. Thor: Ragnarok byl čirou komedií, jejíž účel byl jen bavit lidi a to se povedlo na výbornou. Co má však znamenat tato bezduchá taškařice, to bohužel nejsem schopen blíže specifikovat. Téměř nulový humor, nudná zápletka a z Thora učiněn kašpar. Fighty okořeněné songy od Guns N' Roses jsou na palici a já se nemohu zbavit dojmu, že tvůrcům zkrátka došla fantazie, což je škoda, protože Marvel má stále dostatek potenciálu nejen, co se týče postav a jejich schopností, které by mohly těmto adaptacím navrátit ztracený lesk. Černobílý "fight on the moon" je důvod, proč tato zhovadilost byla ušetřena od hodnocení odpad! ()

SeBig

Thor se vrací a měl se radši nevracet. Tenhle film nebo koncert Gunsn Roses nevím co ztoho to bylo teda mi přišel trošičku stupidní a takový o dost víc pro děti než obvykle.. Marvel teď zkouší "hororové" prvky.. (svítíci oči ve tmě bububu) Christian Bale naprosto směšný záporák - připomínal Voldyho z wishe s hlasem Glůma a Vajkyky se z něj asi snažil udělat Pýnyvajze nebo nvm. Nejvetší mínus filmu - FRACCI - PROČ? Ten závěrečný "fight" už jsem si chtěl urvat hlavu z toho cringe... otřesný. Ta věc s tou rakovinou a vše okolo - v tom digibordelu úplně irelevatní - nefungující. Marně pátram po plusech. ()

Jirka_Šč

Slabší 4* a překlenovací popcornový film, který se v zásadě netváří, že je něco jiné, než popcornový film. Nevadilo by mi, slabina Love & Thunder je však v tom, že si nejsem jist, čí osud vlastně sledujeme jako primární. Ano, zábava to byla, ale taková "rozptýlená". Těším se na podzim a Wakanda Forewer - z traileru na mě působí jako kompaktnější počin. ()

Chrustyn

Kam Waititi Thora přivedl třetím dílem, tam čtvrtý pokračuje. Nesourodá splácanost osmdesátkových rockových vypalovaček, infantilního humoru a pokusu o marveláckou osudovost, která dokáže nenáročně pobavit ale nikdy nestrhne a v rámci velkoleposti spíše zklame. Pokud se ale takto pojede dál, bude to neúnosný. ()

marhoul

Ale jo. Skvělé, že se to nebere vážně. Mě marvelovský poslední Strange, Black Widow a Eternals, tři ultrakraviny, natolik znechutily, že už jsem ani nedoufala v zábavný příspěvek z tohoto stánku. ()

Arsenal83

Úpadok Thora zastavený, horšie ako Ragnarok to nebolo, ale celkovo ma aj tak na tomto žánri bavila najviac hudba z Guns N’ Roses a Portmanová v šatičkách. Hriva Hemswortha, to už je o inom, ale Chris na sebe zase popracoval, zas dokázal vyzerať lepšie ako v skutočnosti. Dejovo ale také sklamanie, rozprávka pre dospelých či skôr nevyspelých, ktorá má aj pobaviť, ale humor nevychádza. Naopak, svetlým pozitívom je Christian Bale, ktorý to zobral seriózne a seriózne aj pôsobil. ()

Stanislaus

První (třetí) Thor od Waititiho se dost výrazně lišil od svých předchůdců díky osobitému a nezaměnitelnému režisérskému přístupu a v případě Lásky jako hrom tomu není jinak. Milovník upírů nebo alternativního Hitlera se ve čtvrtém Thorovi opět utrhl z tvůrčího řetězu a naservíroval nám dvouhodinovou dávku ulítlého humoru, milé romantiky a hrdinského dobrodružství. Snímek obsahuje nemálo odkazů na předchozí MCU-filmy, popkulturu a mytologii, přičemž je to celé zaobalené ve waititiovském parodickém hávu. Na některých místech bylo onoho všudypřítomného humoru možná až příliš a míjel se účinkem, ale ve výsledku jsem se v kině opravdu od srdce bavil - a došlo i na jímavé emoce, o což se postarala hlavně linie s Jane, ale i s Gorrem, který byl vskutku vícevrstevnatým záporákem. Při sledování bylo cítit, že všichni zúčastnění si museli natáčení výsostně užívat. Strážci Galaxie byli ve filmu spíše jen do počtu, aspoň se ale divák mohl soustředit na hlavní dějové linie Thor-Jane a Thor-Gorr. Láska jako hrom obsahuje, jak už jsem zmínil, mnoho úžasných nápadů waititiovského ražení - ať už se jednalo o uřvané kozly (zde jsem si hned vybavil toto video), plození "malých Korgů", dramatizaci Ragnaroku (Melissa "Hela" McCarthy to zabila), či božské shromáždění s nadrženým Diem. Rovněž se mi líbilo výtvarné zpracování souboje v "Říši stínů" a vizuál Gorrových monster. První potitulková scéna lákala na možné pokračování, takže jsem zvědavý, jestli se Thor dočká dalšího filmu. ()

sharky

Podivný sled scének, které k sobě ani moc nepasují, chybí tomu nějaká dramaturgická linka, příběh, který by diváka vtáhnul. Chvílemi je to vážné, chvílemi je to jak parodie či silvestrovské zábavné pořady.. Waititiho mám rád, ale měli mu dát k ruce dramaturga, který mu proškrtá a slepí scénář. Škoda ()

honajz

Ten úvodní nadhled a parodie sebe sama tomu slušely, než se začala probírat vážná témata - rakovina - a neobjevily se ty moderní bolševické vsuvky typu královna a její žena nebo dva kamenní chlapi, kterým stačí se u jezera držet za ruce a bude z toho děťátko. S tím fakt už jděte někam. Digitální bordel tentokrát docela ušel, dalo se v něm orientovat. Ale stejně, top scénou pro mne zůstane ta holčička s plyšovým králíčkem jako zbraní, jak se točí kolem a zabíjí temné padouchy. U toho jsem se hodně nasmál, fakt, to se povedlo. Jinak ale nevím, jestli dojde k bojům bohů a superhrdinů, co z toho může vzejít, a co si ostatně tvůrci pod takovými bohy vlastně představují. A co polobohové, kam se přidají a tak? Nebo si nakonec lidé pomohou sami? ()

rikitiki

Konečně marvelovka, která se nebere vážně a je vážně vtipná. Taky bylo fajn sledovat jednoznačný příběh s pár postavami, který se nerozplizává do x odboček, a k jehož sledování nepotřebujete složit zkoušku ze znalostí celého univerza. OK, prý kozy byly otravný. Jo, to byly. Ale ony to tak měly v roli. A objevily se jen na pár minut. Zato žárlivá sekera (ta, kdyby měla oči, tak by jimi vraždila) nebo boží božský sněm s Diem, který si natřásá sukénku, mě spolehlivě dostávaly do kolen. SHRNUTÍ: Když jsi na jedné lodi se svojí současnou i bývalou zbraní, může to být situace poněkud na ostří. ()

BMW12

Hlavní linie příběhu je vymyšlena dobře, záporák v podobě Christiana Balea se mi líbil, super byl také Russell Crowe jako Zeus a děj byl celkově dobrý. Jen první polovina filmu se snažila o humor jako v Ragnaroku, ovšem já raději dramatičtějšího Thora. Druhá polovina už byla však vážnější a seděla mi více. Každopádně potěšili Strážci Galaxie na začátku. Jen musím říct, že mi chybí ten starý Marvel, kdy každý film byl za 5*, ale od Endgame, kdy zemřel Tony Stark, už ty filmy nejsou na 5*, ale na 4*. ()

HellFire

Zlaté časy Marvelu skončily a je příhodné, že je do hrobu poslal taky Waititi, který jako první vtiskl Thórovi tvář. Film je z 90 procent improvizace a místy jsem žasl nad tím, co všechno si troufli tvůrci ve filmu nechat. Mimochodem, už vás nebaví, že prakticky žádné postavy nikdy neumírají, čehož je nový Thror zářným příkladem (sakra, už ani Mjolnir nemůže zůstat rozcupovaný na kusy)? A když ano, tak se stejně vrátí buď v seriálu nebo jinak. A už vás taky se...re, že se Disney tváří progresivně a přitom se nikdy neodhodlá udělat opravdu něco netradičního? Jane je Thor pouze v tomhle filmu (a Mjolnir z ní rovnou udělá válečnici... šak proč ne) a černý Captain America doteď ani nemá svůj film? Od půlky jsem měl sto chutí vstát a odejít. Zoufalý Thor, prkenná Jane, Zeus s italským přízvukem, scénáristické berličky na každém kroku, nevyužitý Christian Bale. Nejdřív Black Widow, pak Eternals, něco-něco-prsten-moci, Doctor Strange a nakonec i čtvrtý Thor... samá trefa vedle. Hážu flintu do žita, Marvelovky už mě nezajímají. ()

TheEvilTwin

Nový Thor je ve výsledku až nečekaně zábavný film a je solidně prošpikován humorem a hláškami, takže z tohoto ohledu jde o super práci, ale zbytek je takový mdlý - rozhodně není špatný, ale rozhodně není ani nijak velkolepý, jak jsme u Marvelu zvyklí. Potěšil mě již zmíněný humor a hlavně obsazení Christiana Balea jakožto představitele hlavního záporáka, vlastně obecně se mi poslední dobou líbí zakomponování áčkových jmen do celého Marvel světa. Příběh je pak už taková obyčejná a ničím vyložené zajímavá story, docela mi vadilo chabé vysvětlení motivace záporné postavy a zajímavější vykreslení “proč dělá to, co dělá”, dále mi chyběl výraznější dějový zvrat či smysl, proč by měl film vlastně vzniknout, jelikož MCU nijak kupředu neposouvá, neodhaluje nic důležitého a je to spíš jen ne až tak zajímavá odbočka, ale ze všeho nejvíc mi chyběla natřískanější akce či grandiozní finále. Jakoby film sám nevěděl, co se sebou dále udělat, a absence ultimátního finálového souboje tomu vůbec nepomáhá - naopak když se zamyslím, tak kromě značky “marvel” a povedeného humoru ani nevím, co by nás na film mělo táhnout. Zklamaný? Asi ne. Ale dvakrát nadšený taky nejsem a od marvelu čekám něco trošku víc. ()

Jenda

Asi nejdětštější Thor. Asi proto tolik projekcí s dabingem. Pořád je to docela vtipný, má to skvělej hudební doprovod a dobrýho záporáka. Krásnej vizuál a celkově je to popkornová šou pro masy, která ale bohužel nemá na Ragnarok. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)