Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (CinemArt SK)

panki9922

To, čo sa Taikimu podarilo podľa mňa brilantne urobiť v Jojo Rabitovi, v tom úplne zlyhal v pokračovaní Thora. A čo to bolo? Bola to schopnosť do jedného filmu vniesť humor, nadľahčenosť a smiech a v sekunde, jedným záberom vyraziť divákovi dych a prinavrátiť príbehu vážnosť, pointu, dramatičnosť. Presne o toto sa pokúsil znova v Thorovi, lenže Baleov záporák v závere filmu vyzeral extrémne nedôveryhodne, keď sa v sekunde zo zabijáka bohov, stal rozľútosteným otcom a tak úplne poprel psychológiu svojej postavy. I don't buy it. Bolo bolestivé vidieť v závere, ako sa tak veľmi Taikim túžená emócia absolútne nedostavila, naopak zostal len pocit sklamania, až paródie. 40% ()

fandimir

Čtvrtý Thor už je jen další důkaz toho, že po tom, co Disney převzalo Marvel už to začíná jít do sraček. Ne úplně, ale když zavzpomínám na nějaké ty skvělé kousky z 1. až 3. fáze, už to prostě není ono. První polovina je úplně strašná, každou chvíli z nějaké postavy vypadně nějaký hrozně trapný joke, nevím jestli to byla náhoda, ale v docela naplněném kině se vždy zasmálo jenom pár lidí. Marvel už má prostě natočených tolik filmů, že mu už začínají docházet nápady, a jak se říká: z hovna bič neupleteš. Upřímně se nebudu divit, jestli nějaký nadcházející MCU film spadne pod tu hranici 60%, už Eternals k tomu neměli moc daleko. /60%/ ()

ReactLotus

(*Videl som film dvakrát. V kine bol úžasný a mal som z neho veľmi dobrý pocit. Potom som si ho pustil na TV a zistil som, aká hlúpa zábava to v skutočnosti je. Kozy, vzťah medzi Thorom a Jane a Gorr sú super, ale to je vlastne všetko čo je na filme skvelé. A vlastne to nie je až tak depresívne ako s ami zdalo . Žiaľ Thor 4 nie je 9/10, ale 6,3/10.😢) To je tak depresívne.😮😱😅Nečakal som to, ale myslím, že to je najlepší Thor film a asi aj najlepšia marvelovka (že by to bolo tou depresivitou?🤔😅). A Thora pritom veľmi nemám rád.  Máš depresie? Tak asi ti niekto zomrel a Marvel prerozprával tvoj príbeh v nejakom z projektov 4. MCU fáze. Možno že práve v Thor: ❤️&⚡. Alebo si len vfx artist a máš depky, pretože Marvel/Disney má prehnané očakávania a požiadavky, takže CGI v 4. fáze je na hovno.  Thora a jeho filmy nemám nejak rád a poslednú dobu začínam premýšľať nad tým, že sa vykašlem na marvelovky. Kvalita príbehu a CGI je diskutabilná u nich. U Thora je zase diskutabilná diskutabilita.😅 // SPOILERY - nedokážem nespomenúť dôležité veci bez použitia (síce miernych, ale aj tak) spoilerov.  Film začína depresívne, depresívna atmosféra panuje po celý film a aj skončí trochu tragicky/depresívne/smutne. Ale zase nebojte sa, nebudete sa chcieť zabiť po dopozeraní. Začne to originom Gorra the god butchera. A keď som sa díval na Gorra/Atheista (Christiana😉😅) Balea ako vraždí bohov, tak som hneď vedel, že ho (ako postavu) budem mať rád. Christiana ako herca mám rád a podáva tu excelentný výkon, len škoda, že má pomerne málo priestoru, a veľa scén s ním bolo vystrihnutých (menšia zaujímavosť - mrzí to aj samotného herca). Kvôli nemu ma najviac mrzelo, že som film videl v slovenskom dabingu a nie v originálnom znení. // Prekladatelia sa zase nezapreli a niektoré veci preložili divne. Dabéri tiež neboli najlepší vybraní a hlavne pri Gorrovi to zamrzí. Thor v podaní Tomáša Maštalíra ma ale prekvapil a páčil sa mi. (No homo), ale mal som pocit, že jeho hlas k Thorovi sedí. Film "ťahajú" kozy, Gorr, Thor a Jane. Thor je vyzretejší oproti poslednému filmu (aj keď stále sa správa ako boh, ktorý môže všetko/je trochu namyslený (aspoň miestami mi taký príde) a niektoré činy tak aj vyzerajú, preto aj Gorr nemá bohov veľmi v láske) a ako otec je prekvapivo dobrý. Thor je také dospelé decko. Miestami. Jane je skvelá, má viac priestoru a nanešťastie má veľmi smutný príbeh. Natalie Portman mám rád, ale v tomto Thor filme ju akosi mám rád najmenej zo všetkých štyroch. Idk why. // Najhoršia vec je, že som sa smial (ako jediný v kine) na tom, keď Jane povedala, že má raka. Vlastne nie iba pri tejto scéne. Tak nejak som sa smial aj pri zopár ďalších smutných scénach. Viem, je to nevhodné a pôjdem do pekla, ale nemohol som si vtedy pomôcť...🤷‍♂️😅 Réžie sa opäť uchopil Taika Waititi a to znamená len jedno - ak sa vám Ragnarok nepáčil, toto asi tiež nebude pre vás zaujímavé. Taika používa veľmi rád humor vo svojej práci a film podľa toho aj vyzerá. Síce je (trochu) smutný, ale je aj zábavný (debilne zábavný) a pomáha to udržať aj ten rating PG-13. A teraz sa vrátim ku kozám a vysvetlím aj v čom je film tak dobrý/debilne zábavný. Robí si srandu zo správania postáv, ukazuje čiastočnú pornografiu (k tomu sa ešte dostanem) a hlavne sú tu dve kozy. A tie kozy sú asi najlepšia vec na filme. // Síce jediné čo robia je, že bliakajú, ale aj dávajú pozor a vnímajú okolie. A to ich robí tak úžasnými, vtipnými, skvelými, zábavnými a geniálnymi. Myslím, že každý v kine sa na nich smial a vnímal ich ako najlepšiu/jednu z najlepších vecí na filme. Ešte predtým ako sa dostanem k tej pornografii, musím vyzdvihnúť jeden pekný, ale pre niekoho asi nezaujímavý aspekt filmu. Ukazujú tu lásku a staranie postáv o tie druhé. A sú tu aj LGBT veci spomenuté alebo skôr naznačené (nie tak nasilo ako v Sandman seriáli). Tu je to prirodzené. Veľmi sa mi páčil tento aspekt. A aj sa to hodí k tomu názvu love and thunder. To aj ukazuje ako veľmi Thor vyzrel od 1. fáze. Je asi prekvapivé, že mne, chalanovi, sa to páčilo.😅 // Idem k tomu pornu. Viem, že vás to všetkých zaujíma.😅 Je tu nahý a necenzurovaný Thor/Chris Hemsworth. What a beautiful scenery it is, right ? Oh, I mean, what !?😅 Myslím, že jeho simpia nielen baby, ale aj chalani.🤣 Už pri Spiderhead som spomínal, že sa máte na túto pornoscénu tešiť. Tak tu ju máte 😅  Asi vás síce trochu teraz sklamem, ale je tu vidieť iba jeho zadnú časť tela obnaženú. Ale je tu aj niekoľko nádherných báb, na ktoré sa tiež dobre díva. Žiaľ sú oblečené a Zeus nevyzliekol Valkýru ani Jane.😢😢 Taká škoda😅. Zabudol som spomenúť ešte zopár postáv/hercov. Veľmi sa mi páči ako Marvel obsadzuje veľkých/svetovo uznávaných hercov a niekedy iba do menších, možno by sa dalo povedať podradných rolí. A oni to berú. Krása…😅 // Je tu Korg/Taika Waititi a jeho fanúšikovia budú z neho určite nadšený. Tessa Thompson ako Valkýra je dobrá a páči sa mi ako podporná postava. Russel Crowe už nevyzerá namakano ako v Gladiátorovi, ale má tehličky. Zlaté tehličky (síce len na brnení😅). A už z neho ženy/baby nebudú omdlievať ako u Thora😉, ale páčil sa mi tu a som za neho rád. Dúfam, že Gladiátor 2 bude. Je tu znova divadlo s Mattom Damonom a Lukom Hemsworthom. Pasáž s divadlom je úžasná. Za prvé - je vtipná, pretože Hela nie je úplne taká akú asi čakáte a navyše som aj fatphobic. Sry, but not sry. You can hate me for it, you have a right to do so. A za druhé - je skvelé/pekné vidieť jeden deň Luka Hemswortha a Tessu Thompson v dvoch snímkoch naraz (odporúčam seriál WestWorld). // PRÍBEH, HUDBA, HOROR a EFEKTY Je to najlepší Thor film. Postavu moc nemusím a ani Thor filmy, ale tu som sa extrémne bavil. Koniec väčšiny príbehu je síce už od začiatku viac-menej jasný, ale to neznamená, že sa človek bude hneď nudiť (a je tu zopár nečakaných vyvrcholení (nie takých aké bývajú v pornu. Toto nie je priamo pornosnímok. Thor sa neráta😅).   Sú tu aj hororové prvky. Spájajú sa k postave Gorra. Ten je desivý, jeho správanie, podanie, schopnosti, výzor a spracovanie všetkých scén týkajúcich sa jeho majú "nádych" hororu. Miestami to bolo strašidelnejšie/desivejšie ako Dr. Strange in the MoM. Everyone loves mommy (or at least I do😏😅). Čiernobiely filter pri scénach s ním bolo geniálne rozhodnutie. Podtrhuje to jeho osobnosť aj tú depresívnu atmosféru filmu. // Hudba je strašne úžasná. Sú tu skôr staršie piesne a ja tie milujem. Verím, že aj vám by sa páčili tie songy. Len škoda, že žiadna Metallica tu nebola😭😢/😅🤣. CGI je miestami dobré a vlastne aj som si tak trochu už zvykol na tú (ne)kvalitu efektov oproti Infinity Ságe (fáza 1-3) Hrozné ale je, že niekedy to bolo dosť hnusné a na Olympe alebo čo to bolo za miesto, bola jedna sekvencia, z ktorej mi bolo zle. Našťastie trvala asi len 5-8 sekúnd, takže som to nejak vydržal. A je to fakt iba jedna nepríjemná scéna. Veľmi sa mi páčila voda na začiatku filmu. Asi všetky sekvencie s vodou v 4. fáze sú nádherné a vždy/zväčša sa mi páčia najviac. Asi mám úchylku na vodu.😅 Nemám rád deti, ale tu bola skvelá pasáž s nimi. Bola zaujímavá, cool a trochu aj milá. Asi. // Zážitok z kina je úžasný.  9/10 - Čo viac si priať ako vidieť nahého boha hromu…   P.S. - sú tu aj GotG a sú skvelí a ten názov - Love and Thunder - znamená niečo trochu iné ako čakáte… A možnože je až príliš veľa hlášok. Takmer každú minútu aspoň jedna... () (menej) (viac)

JokerBaby

Bol som na to v kine. Hlavne kvôli filmovým celebritám ktoré som si nemohol nechať ujsť. Ktorí chodíte do kina určite ich poznáte . Ktorí ste boli v kine a nevšimli ste si tak ich tu vypíšem Hrají:  MATT Damon , Chris Hemsworth, Natalie Portman, Christian Bale,  Russell Crowe, Chris Pratt,  Bradley Coper. Vstupne nebanujem . Žiadny stres iba dobrá zábava. Doporučujem. ()

MartinReno

Tak trochu lentilkový Thor s celkom dobrým humorom, ale ako už býva v súčasnej americkej produkcii zvykom, zase plíživá gayolezbopropaganda a čierni vikingovia. Christian Bale nemal chybu. Soundtrack dokonalý, takže dobrý stred celkovo. ()

MiniRecenze

Co si budem, do Ragnaroku to má daleko. Navíc zdejší nenásilné "homo" prvky působí protivně. Záporák chvílemi vypadá jak vybledlý Voldemort. Bohužel i přes všechnu akci a vtip je film tak nějak prázdný. 5/10 Slabá marvelovka!!! ()

Hopeman

Posuzuji pouze proti ostatním Thorům, nikoliv jako samostatný film...jinak Bale-super,Crowe-super,Strážci-super ... zbytek-hmmmm a rádobyposelství-éééééée. ()

JenomDominik

Marvel nám přinesl něco, co by nikdo jiný natočit nemohl. Parodie na Marvel samotný a to v neskutečně drahém kabátu. Scénář byl opravdu hrozný, občas přišlo něco vtipného, ale vetšina dialogů je opravdu trapných. Byť se budete sebevíc snažit, film se absolutně nedá brát vážně. ()

Kushina

Je prostě faktem, že ze skvělého Thora, který nepůsobil až tak přehnaně přeplácaně se stala snad větší přeplácanost, než strážci galaxie a to je co říct. Prostě příběh hraje sice krásně na city, má to dobrý děj, ale s tolika grafickými bullshiety to zkrátka nepůsobí seriózně, jak bychom byli rádi. A samotný konec už fakt extrém. Na další díl se nelze snad ani těšit, proč prostě nemůže být nějaký normální padouch a musí to být bohové... No.. zavzpomínáme na prvního Thora a tenhle a následující díly budeme brát jako oddechovky, které nejsou špatné, ale nejsou ani moc dobré. 60% ()

p.a.douch

Tak co? Co jste čekali? Je to přeci Taika Waititi. Je fakt že to někdy přehání a někdy se zbytečně zaplétá do vztahových věcí, ale co. Po většinu filmu to byla dobrá zábava a Christian Bale bohatě vyvážil Natalii. Zkouknu to ještě jednou a možná to za závěrečného Dia (a myslím Ronnieho Jamese) zvednu na pět. Tak asi tak. ()

pop1k

Bohužel nejlepší na filmu byly pouze scény s Gorem (takže 20/125min ?), kdyby v tomto smyslu udělali celý film, bylo by to super namísto těchto trapných pokusů o komedii. Doufal jsem, že uvidím Gorra "The God Butcher" a né Gorra "The Child Kidnapper" .... ()

Eaton_Hunt

Veliké zlepšeni po nezdařilém Dr. Strange, jelikož jsou tady aspoň motivace postav, má to nějaký tvůrčí humor, ano u Dr. Strange byla horová atmosféra, ale ta se moc nehodí do Marvel filmů, především když víte, že nikdo nemůže umřít. Zpátky k Thorovi, který má zajímavého antagonistu. Gorr má super scény a nesnaží se zničit celý vesmír, jak je to už u Marvelu zvykem, takže veliké plus. Máme kvalitní hrozbu a solidní motivaci hrdniny, který hledá svůj smysl života. Je to asi neslabších ****, ale myslím si že to má ideální příběh, ale prostě se tu nacházejí trapné momenty a dialogy mezi Tohrem a Jane, které jsou nudné a nezajímavé a kazí celkovou atmosféru. 6,999 ()

swenyx odpad!

Tak já nevím jestli jsme se všichni koukali na stejnej "film", protože jestli tohle má 64%, tak je vkus lidí hodně v prdeli. Nechci být sprostej, ale tahle sračka se slušně ohodnotit nedá. Film se snaží DOSLOVA každou scénu pojmout humorem, kterej se musí líbit možná tak lidem pod 60 IQ, nebo dětem. Příběh neexistuje, doslova mi bylo jedno jestli ty děcka zhebnou nebo ne. Záporák je totální braindead, vizuál plnej CGI mrdek a soundtrack s Guns N’ Roses snad ani nepotřebuje komentář. Každým dalším filmem od Marvelu si říkám že tohle je už totální dno a níž už to nejde, ale Marvel vždy překvapí, jsem zvedavej co přijde dál, protože zkurvit i Thora je fakt extrém. ()

doriana.g

Čekala jsem ujetou oddechovku a dostala jsem ji, včetně pár opravdu silných momentů s Baleem. Hloubka jeho pohledu mě už od Říše slunce vždycky dostane. Povinné gender kraviny snesitelné, protože podané nenásilně, kozí jekot zábavný a žárlivá sekera prostě nejvíc, směju se ještě teď. Taiko, nenech se brzdit, nikdy. ()

halberdier

Thor zatím jako jediný z původních Avengers dostal samostatný čtvrtý film a jelikož se mi po původních hrdinech trochu stýská, na nového Thora jsem se celkem těšil. Předchozí Ragnarok se mi celkem líbil, přestože mně Waititho místy infantilní humor příliš nechytl. A nový Thor je v podstatě to samé jako Ragnarok. První polovina je spíš snaha do každé druhé scény propašovat nějaká humor, ale na mě to nefungovalo a nesmál jsem se skoro nikde. O to víc mě film chytl, když se řešily i vážnější věci a místy se objevila i temnější atmosféra související s hlavním záporákem Gorrem, kterého sympaticky ztvárnil Christian Bale. Akčních scén v novém Thorovi zas tolik není a nenabízejí nic zajímavého. A stejně jako většina Marvel filmů 4. fáze ani tady jsme se neposunuli nikam dál. Určitě se podívám na další Thorův film, ale popravdě daleko víc mně sedl v obou posledních Avengers filmech než v jakékoliv jeho sólovce (7/10) ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)