Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (CinemArt SK)

Nin

Thor čtyřka je opět komedií, ale nějak zapomíná být taky pořádným superhrdinským spektáklem. Od třetího dílu je postava Thora hodně komediální, ale zde už je to v podstatě parodie, protože Thor se chová nemotorně a trapně i v situacích, ve kterých by za ty stovky let hrdinství měl být komfortní (například ani nedokáže komunikovat s dětmi čekající na záchranu). Marvel filmy jsou oproti komiksům mnohem komediálnější, ale těžko najdeme větší kontrast mezi komiksovým Thorem, který je už nějakou dobu takovým drsným barbarem Conanem, a tímhle Thorem ze Scary Movie 6. Ne, to přeháním, tady ty vtipy jsou dobré, takže mi to vlastně tolik nevadí, ale zvláštní to určitě trochu je. Co mi ale dost vadilo bylo to, že jediná dospělejší postava je padouch v podání démonického Balea. Kdykoliv se na scéně objeví, tak je to najednou vážný, až hororový snímek. Bohužel je tam dohromady jen pár minut. Je opravdu hodně zvláštní, když máte nějakých 100 minut bláznivé parodie a najednou tam Bale předvádí drsný herecký výkon. Je to jako kdyby člověk omylem přepnul na jiný film a člověkovi je Balea skoro až líto. Ale zase - je to blbý, ale že by mi to nějak obzvlášť zkazilo film? To ne... Možná mám jen slabost pro Waititiho, takže i když je tohle po Ragnarokovi velký kvalitativní skok dolů (Thora 3 miluju), tak to vlastně je pořád pohodová, i když trochu hloupější superhrdinská komedie. Pořád je to slušné nablýskané dobrodružství, jen se tedy už nedá brát ani trochu vážně. Jo a Natalie Portman je naprosto okouzlující. (7/10) ()

Beckett51

Mohla to bejt skvělá Marvel parodie, kdyby jí nepokazily ty dramatický scény. A mohlo to bejt ještě lepší Marvelovský temný drama, kdyby ho nepokazily ty parodický scény. Je to skvělá komedie a skvělý drama, ale dohromady to prostě neni koherentní. V Králíčkovi to Waititimu fungovalo, ale tady se trošku přecenil. Nicméně černobílá pasáž na miniplanetce je vizuálně jedna z nejpřitažlivějších věcí, co Marvel kdy vyprodukoval (obecně je v týhle rovině film na skvělý úrovni) a Baleův Gorr, ač jeho potenciál tvůrci trochu promr(d)hali, je tahoun. Už dlouho jsem nebyl u filmu tak nadšenej a zklamanej zároveň. ()

Cappuccino

Marvel nikdy nevyhrotil svoj humor tak ako v tomto filme. Thorove vtipy mám síce rád, ale tu prekračujú rozumnú mieru, až začnú byť otravné. Nový Thor je uletený v zlom slova zmysle a čajový záver s deťmi a prehnanou citlivosťou ma utvrdil v tom, že viac ako 3* hviezdy dať nemôžem. I keď úprimne priznávam, niektoré pasáže ma fakt pobavili, no film ako celok nestál za veľa. ()

Ruut

Infantilní digitální blbost pro malé nebo bezduché,  nebo malé bezduché. Ovšem černobílá sekvence na planetě monster je skvělá. Nejlíp tu vše funguje, když se Taika Waititi na ty jeho humory a jede se vážně. ()

liskam

Vlastně tam bylo úplně všechno, ale efekt to mělo skoro nulový. Což je obrovská škoda, protože potenciál velice povedené Marvelovky Thor prostě má! Takhle mi to přišlo, jako něco mezi Strážci galaxie II. a Peacemakerem.... Když už je těch vtipů moc tak je to vlastně nuda. A tady už jsme byli tak trochu za hranou. Na druhou stranu několik scén bylo naprosto geniálních. A na závěr.... Kdy už konečně uvidíme nějaké náznaky nového "Thanose" fáze pět..??? Takže za mě  Dávám 4* a 70% ale jsou značně nejisté.... bojím se že až se mi tenhle film rozleží budu měnit na 3* ()

mzss1

[60%] Viděno v kině v IMAXU ve 3D. Tak trojrozměrný prostor tu byl využit minimálně, ale co, aspoň jsem si film užil na velkém plátně. Nyní k dojmům, které jsem si v hlavě střádal několik dní. Ještě ten den jsem ohodnotil slabými 4*, ale pak jsem musel snížit na 3*. Jako nemůžu tu vyloženě psát, že jsem z toho snímku znechucený, naštvaný, ale určité zklamání cítím. Taka Waititi natočil skvělý Thor Ragnarok, takže jsem od tohoto očekával něco podobného, ale bohužel zde režisér nedotáhl většinu aspektů, které měla tato marvelovka mít. Co se týče humoru, tak z tohoto hlediska jsem byl spokojený, dost jsem se zasmál a ani bych neřekl, že se vyloženě režisér utrhl ze řetězu. Mohlo to klidně být ještě šílenější, ale když mi k tomu chyběla lepší a dynamičtější akce s nějakými nápady, větší chemie mezi postavami, lepší scénář, tempo, efekty a hudbu, tak to je už trochu problém. Úvod mě docela zabavil, i když ta akce už byla opravdu méně výrazná a postavy strážců galaxie tu měli v podstatě jen ten úvod (nějakých 15 min?) … Poté se to začne dějově táhnout a sem tam mě zaujme humor, hlášky a hlavní záporák, kterého zde hrál skvělý Christian Bale. Jeho role se dle mě povedla a ve finále tu měla i solidní vykoupení. Hudba nebyla tak výrazná jako třeba v tom Ragnaroku. Postava Thora a Jane byla celkem v pohodě, jen ve finále jsem v jisté scéně očekával víc emocí, třeba v druhém Thorovi byly výraznější. Ostatní role, třeba ani ta Valkýra mi zde nepřišla moc zábavná, ale třeba ten kamenný vtipálek, kterého hrál Waititi mě bavil. Sem tam se objeví malé camea. Po titulkové scénky jsou 2 a takové vcelku zbytečné. Ještě k těm humorným a ujetým scénám – nejvíc mě bavily sekvence s těmi uječenými „kozy jako vozy“ (a ano mám na mysli kozy jako zvířata) – tam jsem se ze srdce vždy nasmál. Nicméně, je to o kousek lepší než nový Doktor Strange, ale stále jsem trochu zklamaný, někdy si to ještě pustím, ale ne hned. ()

Goldbeater

Spíš šaškárna jako hrom. Střídání vážných témat a humoru pro malé děti Waititimu možná vyšlo u Jojo Rabbit, i když už to pro mě nebyl moc funkční film, tady je tím svým stylem Taika už jen neskutečně otravný asi jako houbičkami sjetý klaun, kterého jste vyhodili z dětské oslavy a on se vám furt vracel oknem zpět. Ve výsledku pro mě nový Thor nebyl funkční ani humorem, ani dramatickou rovinou, o kterou se tu tvůrci snažili, což je ostatně už opakující se motiv marvelovek posledních let, u nichž stále častěji mohu jako pozitivum říct jen a pouze takové to klišé, že jsou barevné a hejbou se. A to bych ještě měl dát slovo pozitivum do uvozovek. [Filmový víkend ČSFD 2022] ()

dr.horrible

Ono sa to vlastne dalo čakať, že v najslabšej MCU sérii bola skvelá trojka skôr náhodou. Pretože toto tu nie je Taika “Ragnarok” Waititi, toto bol Taika “drbnutý Jojo a prestrihy mŕtvych detí a rakoviny s infantilným stupidným humorom v každej scéne” Waititi. A tak premrhal jak líniu s Jane Fosterovou, tak najlepšieho MCU záporáka s dokonalým Baleom a niekoľko potenciálne legendary scén (čiernobiela planéta, záver). Crazy komediálna prvá polovica, za ktorú sa v mnohých momentoch až hanbíte, sa síce ku koncu mierne spraví, prevažuje ale premárnený potenciál a sklamanie z toho, aký skvelý to mohol byť film, keby to bol vážny film. Dievčatá tak napol; Portmanka je obsadená strašne, strašne, ale fakt strašne ďaleko mimo svojho charakteru, Tessa Thompson si to naopak dosť dáva a je cool a v pohode. A dosť by inak už Marvel mohol ísť do prdele s neustálym oživovaním mŕtvych postáv, sprofanuje si tak väčšinu emócií. A keď už tam bude, nech tam nechá aj Guns N Roses. ()

InJo

Guns N' Roses, barvičky a tuny sebeparodického humoru. Díky závratné rychlosti a nápaditosti jsem si užil snad každou scénu, Waititiho snaha zkombinovat superhrdinské fantasy dobrodružství, kde se řeší poměrné vážně věci (včetně umírání na rakovinu!), s bláznivou komedií, jejímž hlavním hrdinou je směšný pitomec, ale opět funguje pouze v rovině prvoplánové zábavy. Všechny typy scén (od ryze komediálních až po ty emotivní) sice autorský svéráz zvládá ukočírovat se ctí, dramaturgická schizofrennost ale filmu dost podkopává nohy. Baleův potenciálně silný záporák sem pak pasuje asi jako Hrušínského Kopfrkingl do trilogie Slunce, seno. Příště by se měl sympaťák Taika důkladněji rozhodnout, jaký film, respektive žánr, chce vlastně točit. 65 % ()

Anderton

Dva filmy v jednom, respektíve dva autorské prístupy, nevytvorili koherentný film. Miesi sa nám nie príliš funkčná sit-comová polozábava a naopak výborne fungujúca dráma, respektíve až tragédia s výborným záporákom. Love and Thunder je výborne vypointovaný a ak by som videl iba záverečnú štvrťhodinku (bez dovetku), tak by som vôbec nečakal, že predtým prebiehalo na plátne atmosférou poväčšinou niečo odlišné. Pre mňa každopádne druhý najlepší Thor. Samozrejme po jednotke. ()

Frajer42

Po technické stránce je to bez výhrad. Digitální peklo velmi příjemné na pohled i na poslech. Po herecké stránce také bez problémů. Zejména Christian Bale byl zajímavě napsaný záporák, ale hlavně si tu roli střihl neskutečně (jako ostatně všechny jeho role). Potěšila mě i spousta super herců v různých mini rolích. Bohužel, snímek si zbytečně sere pod nohy neustálou snahou o trapno humor, který snad kromě scénky s Diem absolutně nefunguje, pokud jste v posledních letech nepodstoupili minimálně lobotomii. K dialogům se snad ani nedá slušně, ba dokonce ani neslušně vyjádřit - to bylo opravdu nejhlubší dno, jaké si do zhlédnutí ani nedovedete představit. Je to škoda, jsou tam dobré momenty, ale jsou to spíše jen takové pozitivní náznaky v jinak plné nádrži fekálií. Věřím, že herci si práci na tomto filmu užívali, hůře jsou na tom očividně (dle hodnocení) diváci. Marvel je dlouhodobě v píči a stává se nesledovatelným. U tohoto filmu to však člověka lehce zamrzí, protože film měl po dlouhé době solidního a vážně skvěle zahraného záporáka a hvězdné obsazení. Bohužel zoufalá a nefungující snaha vychrlit 60 vtipů za minutu zadupala veškerý potenciál do země. [30 %] ()

Socrates

Možná už to ten Maor s nadsázkou (hlavně na účet Hromovládce) trochu přehání, zatím to ale jakžtakž koušu. Všeho moc v některejch případech prostě škodí a v novým Thorovi je hlavně v první polovině humor hodně na sílu. Ale i přesto se některý vtípky řádně vyvedly (Jane Fonda/Jodie Foster). Příště prostě ubrat na zbytečných parodiích, přidat třeba na zápletce a bude to úplně super. ()

AppleCore

Waititi naštěstí dobře ví, že točí další nesmysl z nekonečný řady lobotomickejch pohádek. Narval tam proto všechno, co mu přišlo na mysl. Vzniklo tak sebeparodický šílenství, který cíleně zesměšňuje a ztrapňuje celý MCU… a tak trochu i jeho zarytý fanoušky. Spousta vtípků se ovšem mine efektem, protože jsou buď vyloženě trapný, nebo je většina diváků nepochopí (řvoucí koze se celej sál řechtal pokaždý, komplexnější vtip ale zůstal vždy bez odezvy). A protože se pohybujeme ve vesmíru, kde evidentně ani smrt neznamená definitivní konec, musí se divák spokojit s faktem, že film absolutně postrádá byť náznak napětí. Záporák je pak dobrej hlavně proto, že ho hraje Bale – kdokoli jinej a byl by to další generickej šašek. Love and Thunder je prostě duhová parodie, která sází na humor víc než na příběh, zůstává tak ve stínu Ragnaroku. ()

Kothy

Taika Waititi mě opět nezklamal! Nový Thor se totiž vážně povedl. Ohlasy na něj jsou sice různé, ale to mi nevadí. Je to ještě větší jízda jak Ragnarok a postavy jsou o to víc jako urve ze řetězu. Na začátku vidíme Thora se Strážci, ale ti ho brzo opustí. On se musí utkat s novým záporákem v podání Cristiana Balea, který ho hraje skvěle. Pomáhá mu i Valkýra a Jane, která má díky Mjolniru stejné schopnosti jak Thor. Ti všichni se ještě s Korgem vydávají na cestu zastavit onoho Grulla, zabijáka bohů. Akční scény jsou neskutečné našlapané. Skvěle funguje i humor a romantická linka filmu. I vizuál je super, místy je to dost temné a černobílé. Další díl nás jistě nemine a já se budu těšit. Na to nás i lákají potitulkové scény. Taky je tu dost našlapaný soundtrack díky písničkám od Guns n' Roses. "Díky bohu za tyhle kozy!" :D ()

MikeCool

No, co na to říct. Kdyby to bylo točený, jako parodie na Marvel, hodnotil bych možná lépe, ale moc nechápu, proč filmoví tvůrci, udělali z Thora komediální postavu, pro smích. Přesto neříkám ani popel, že jsem se mnohdy sám nepobavil. Každopádně jsem dostal to, co jsem podle všelijakých trailerů očekával. ___ (11. Filmový víkend ČSFD, Letní kino, Boskovice) ()

Kudly4

Netuším proč ! Ale čekal jsem propadák a ten se absolutně vůbec nekonal. Vtipný, dojemný, úžasný. Pátá * za krásnou Portman. Užil jsem si to. ()

Spinosaurus

Marvel ve svých začátcích redefinoval filmový průmysl, kdy kvůli novému typu humoru dnes už každý druhý film křičí permanentně k divákovi "neber mě vážně a bav se". Díky tomu jsme přišly o otravné potoky slz z Raimiho Spider-manů, vnitřně rozervané hrdiny ze stáje DC i nudné originy od Sony, které se snaží divákovi sdělit to, co už jsme viděli před 20 lety. Marvel se na této nové vlně veze už minimálně 10 let a díky kasovním úspěchům stále hledá dno, kam by se prokopal. Naneštěstí tady máme přeborníka v této disciplíně Taika Waititiho, jenž zdatně likviduje cokoliv, co by ještě před pár lety vyžadoval fungující film. Nabízí jakousi sérii komických skečů, které mají diváka ubít do patřičné otupělosti, aby si nevšiml naprosto nesmyslného příběhu. Ze všech skečů u mě vítězí opětovné divadelní představení Sama Neilla, které nám ještě v Ragnaroku filmovým jazykem říkalo, že "asi není v Asgardu něco v pořádku", ale tady plní roli vtipné odbočky, jež je pro film úplně zbytečná a zabere více času, než je zdrávo. Zkrátka ideální kandidát do kategorie vystřižených scén, ale smát se musíme, tak šup tam s tím. Příběh jinak jede podle té nejprimitivnější šablony, která s odstupem času nedává smysl ani v rámci průměru marvelovek. To mi opravdu chcete namluvit, že celé vesmírné božstvo (vykreslené jak jinak než komicky) disponující neuvěřitelnými schopnostmi a zbraněmi se podělá z jednoho zombíka, který neumí téměř nic, jen má meč, jenž dokáže boha zabít, a k tomu armádu bubáků, kterou přeperou i děti? Dvě hvězdičky dávám za to, že na rozdíl od Doctora Strange 2 drží Waititi svůj film pevně v rukou, není to nepodařený nedodělek, ale záměrná lobotomie mozku, kterou řadím mezi nejméně povedené marvelovky. ()

DwayneJohnson

Nejlepší na celém filmu jsou asi dvě (živé) kozy, pak božský, Baleův Gorr, Damon ve své typicky malé roli a pak ještě Russell Crowe. No, ono je toho vlastně víc, ale když se to celé poskládá dohromady, vznikne takový „typický“ Thor. S několika fakt vtipnými scénami, ale na konci zjistíte, že to zase až taková sláva nebyla. Na jedno podívání tak akorát, na nějaké hlubší zapamatování? To ani náhodou. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)