Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (CinemArt SK)

Morien odpad!

Řekla bych, že pro Taiku je mainstream kryptonitem. Když uplatní své schopnosti takhle, je to nesledovatelné. Plus bonusová poznámka, zajímalo by mě, proč byly některé záběry Christiana Balea zrcadlově převrácené. Protože někdy měl ten pupínek u kořenu nosu na druhé straně než by měl být, a nic na celém filmu mě ve výsledku nezajímalo tolik jako důvod pro zrovna tohle. ()

Eliott odpad!

Originální způsob, jak pohřbít jednu z nejzajímavějších postav celého MCU. Tento výtvor má již velmi daleko od kvality původních filmů a působí jen jako křečovitá béčková parodie. Přiznávám, některé vtípky byly skutečně humorné, ale jako celek to vůbec nefunguje a spíše jsem se při sledování propadal hanbou. Už je toho zkrátka příliš a já začínám mít Marvelu vážně plné zuby! Vše, co jsem měl kdysi rád, dávno skončilo. Aneb kde jsou ty časy, kdy byli tvůrci ještě originální a poradili si i s obtížnějšími dějovými zvraty a nebo srdceryvnými momenty? Zlatá éra, v níž byl každý film stále zárukou kvality, je nenávratně pryč! Nyní, jediné co zbývá, jsou akční scény a s nimi spojená zelená plátna. Někdo možná více nepotřebuje... Zvláštní, dlouhodobě jsem za nejslabší kousek považoval vcelku nezajímavý a přespříliš korektní Captain Marvel, přičemž výhledově tomu možná šlape na paty také Black Panther II. Kdo by si byl býval pomyslel, že bude nakonec nejslabší právě oblíbený bůh hromu? Ten je od samého začátku pestrobarevný jako nějaký klaun a nepopiratelně se jako šašek i chová. I proto příběh nemá špetku serióznosti a je vyprávěn velice jednoduchým přímočarým způsobem s přemírou nejrůznějších klišé. Díry ve scénáři by očividně mělo zalátat všechno to trapné poskakování okolo, ale stačí to? ()

Ainy

No to mi polib kladivo! Co to do háje bylo? Jak mohl, sakra, Russell tak ztloustnout?? Jako kde se poděl ten naprosto nejsexy gladiátor na světě?? A proč, doprčic, nedali taky celý záběr na Thora  v síni bohů zepředu, když ho Zeus trestal?? Děcka, jako sorry jako, ale z docela fajn filmu se stává čím dál větší šaškárna. Měla jsem ze začátku ráda, když děj protnuly humorné hlášky, ale tady je to jak v televizním kolotoči trapné zábavy moderovaném nejhorším bavičem všech dob Petrem Rychlým od začátku do konce, a to jako fakt ne. Děj pomalu taky o ničem. Opět zde museli nacpat jisté "odhalení" jak to na nás vybalili u posledních zvířat s Brumbálem, aby si náhodou nerozhněvali nějaké duhové organizace ... Už teď se děsím dalšího pokračování viz Korg. ()

Botič

Komedie o lásce a otcovství. Bavil jsem se, i když má tenhle Thor vyloženě parametry pokračování Prince a pruďase. Možná to bylo díky těm vřeštícím kozám, ale ve chvíli, kdy se o slovo přihlásil Zeus, se mi dost zasteklo po vážnější notě, na kterou hrál Kenneth Branagh. Thor by si po těch dvou Taikových ústřelech zasloužil zase nějaký ten uctivější pohled. ()

3DD!3

Tátové a jejich dcery ten film budou milovat. Stejně tak kamenní homosexuálové a superhrdinské lesbičky. Taika Waititi bere všechny populární trendy protřepe zamíchá a udělá si z nich srandu. Někdy dobře někdy ještě lépe. Do toho hodí kozly, jejichž audio připomíná nestvůru z Natálčina a Tessina Annihilation, hromadu namyšlených bohů jejichž jednání připomínají naši poslaneckou sněmovnu s vypnutými kamerami. Baleův Gorr je tahounem celého filmu, na začátku vás dojme, uprostřed překvapí a rozesměje, nakonec pak každý táta uznale pokrývá hlavou a setře slzu. Thorové jsou oba fajn a Láska jako hrom nabízí zamilované lince z prvních dvou filmů pěkné uzavření. Hemsworth nabral zatracenou formu posilováním se Strážci galaxie a Portmanka si roli užívá mnohem víc než před tím. Ragnarok byl lepší a více konzistentní, ale tohle je ještě hravější a utrženější ze řetězu. Nechám si líbit pokračování pokud to bude takhle v pohodě... Očekávání jsou nepřítelem výsledku. ()

Spiker01

U Ragnaroku jsem si posteskával, že z kin začaly mizet klasické komedie a laciný humor se přesunul do blockbusterů. Takový druhý Doctor Strange můžu potvrdit, že to ne vždy funguje. Waititiho pokráčka už jsem samozřejmě více tušil do čeho půjdu. Výsledek mě ale konsternoval takovým způsobem, že mě to úplně otrávilo. Čtyři hvězdičky samozřejmě platí za výbornou režii a vesměs je tu všecko správně, jen ten styl mi zkrátka vůbec nesedí, nezasmál jsem se snad ani u jednoho vtipu a povzdychával jsem si nad časy prvního Thora, kdy to Hemsworth bral ještě vážně a jak jsem ještě před covidem bezostyšně žral každou marvelovku. Alespoň, že mě to nenudilo tak jako Doctor Strange. Ale když si to tak shrnu, návrat Natalie Portman mě nijak zvlášť nepotěšil, vše již bylo vyspoilerováno ve dvou hlavních trailerech, co jsem viděl; Jaimie Alexander tu má pouze cameo a Christian Bale nedostal echo, že v marvelovkách se nehraje takovým tím jeho způsobem sobě vlastním a občas působí jako parodie a až konečně ve finále došlo k uvolnění humoru a nějaké té dramatičnosti a osudovovsti, což jsem si užil zdaleka nejvíce z toho filmu. Podtrženo a sečteno, Hemsworth říká, že se může jednat o jeho poslední Marvel film, závěrečné titulky a potitulkovky říkají opak, ovšem já tedy doufám, že další Thor už nebude. Stále tu totiž máme stylově podobné (vykradené) Guardians, kde s tímhle stylem počítám a věřím, že si trojku užiju mnohem více. Ale v létě bude nabídka chudá, tak jděte spíše na to než na Jurskej svět. PS : role Russella Crowea je tu vyloženě nedůstojná. ()

Kaka

Taškařice na entou s polymorfní strukturou vyprávění, kde se patlá úplně všechno. Bohužel to stejné je co se vizuální stránky týče. Je jasné, že Waititi je primárně hračička a je celkem jedno co se na plátně děje, důležité je jak to vypadá a jestli je to vtipné. I kdyby se Christian Bale stavěl na hlavu jako potenciálně zajímavý záporák. Inu vypadá to průměrně, vtipné je to jen někdy - tak řádově 5-6 dobrých hlášek a gagů a potom když si Russell Crowe užije svoje cameo obtloustlého Dia a koncepčně je to plus mínus pořád stejné na jedno brdo. Další díl už potřebuje jiného režiséra, pokud se producenti neplánují na tohohle boha vykašlat úplně. ()

D.Moore

A Raimiho Doctor Strange se může jít klouzat. Ano, tenhle Thor je možná na první pohled zase hlavně pestrobarevný a praštěný, nicméně Taika Waititi je takový borec, že se svého stylu nemusí vzdát, aby opět odvyprávěl i seriózní příběh, který bude pro Thora velmi důležitý a který se nedotkne snad jen diváků se srdcem kamennějším než Korg. Je škoda cokoliv prozrazovat nebo naznačovat, protože upoutávky zdaleka neprozradily vše. Je ale radost vidět Marvel zase v plné síle, což znamená skvěle natočený skvělý příběh (ve srovnání se zmíněným Strangem je nejen zábavnější, ale dokonce i hororovější a má do-ko-na-lé-ho záporáka), při jehož závěrečných titulcích máte jasno, že se vám jen tak neokouká. ()

Davies182

Když tě další z řady generickejch marvelovskejch záporáků dojme během úvodní minuty ještě v prologu, tak máš náběh na dalších comicsovejch pět hvězd. Jenže pak se ukáže, že novej Thor už je opravdu vyloženě jen a jen komediálním snímkem, tj. bez většího napětí a coolervoucích akčních scén... Nechápejte mě špatně, mně se ta komedie líbí a směju se, holt jí ale tentokrát bylo až přestřelený množství. Včetně tuny trapnejch gagů. Trochu to zachraňuje dramatická linka s Jane, ale tykráso, tohle je už fakt ryze (sebe)parodickej film! [IMAX] ()

pepo

Ďalší autorský úlet v rámci MCU a podobne ako pri Eternals alebo druhom Strangovi ma to dosť baví (a drtivú väčšinu divákov nebude :) ). Dosť často šialený, občas až nepríčetný guláš, kde je možné čokoľvek. Rozprávačsky je to možno až príliš rýchle, sem tam až zbrklé, no tá hromada nápadov a debilného humoru sa postarala, nech to drží moju pozornosť aj level zábavnosti. Využitie Gun´s and Roses parádne, Giachino je v absolútnej forme, herci si to užívajú, aj tie emócie sa derú na povrch. Celý čas som sa ale nevedel zbaviť dojmu, že to mohlo byť ešte lepšie (akčné scény sú dosť bordel, tie nálady sa striedajú predsa len príliš rýchlo) a ten moment prekvapenia z Ragnaroku je proste neopakovateľný. Odvážny film, ale bojím sa, že pre cieľovku až príliš osobitý.  7/10 ()

Tom_Lachtan

Thor je tu ve své nejlepší filmové formě, tedy v té, která je postavená na přepálenosti a humoru, kterým sem tam prostoupí vážná struna. A mě se tenhle přístup k postavě neskutečně líbí a je zde nezměrné množství scén, při kterým jsem se smál jako už dlouho ne. Naštěstí tu fungují i emoce  a není to jen o šíleném bláznění ve stylu mnohem-víc-toho-co-bylo-v-Ragnaroku a díky tomu funguje i gradace příběhu. Technicky nemám co vytknout, ani vypíchnout, je to prostě marvelovka prvního stupně, tedy ta kde funguje tak nějak vše, jen mě moc nebaví, jak si Waititi do svých svých filmů píše čím dál tím větší role, které mě s přibývajícím čase na plátně baví méně a méně, nicméně ve výsledku to problém není a tak nezbývá než zacitovat moudrou kosmírnou kozu a její "AAAaaarrGGHHaaaaaaa" ()

Xmilden

Na konci jsme si přečetli, že Thor se vrátí. Já bych si tím úplně zase tak jistý nebyl. Taika ve 4. díle zničil vše co se mu jakštakš povedl vytvořit ve 3. Thor už není vtipný, režisér jej tady napasoval do škatulky hlupáka. Nedivím se že tohle Hemswortha pěkně dožralo. Ten film je vskutku velmi slabý a absolutně nedůstojný pokračovatel čehokoliv co ještě nedávno Marvel dokázal tvořit. 50% ()

darkrobyk

O něco slabší než předchozí film a hlavně dosti nevyvážený. Vtipkování mi v superhrdinských filmech nevadí, ale tady bylo, především v první třetině, už na obtíž a měl jsem dojem, jako když sleduji parodii. Nakonec jsem se ale nějak chytil a tak špatné to nebylo. Pro mne nejlepší - scéna s Diem a souboje se stínovými příšerami. Oceňuji, že nedošlo na cukrkandlový konec, byť hrozil. Ostatně výstižnější je původní název - láska a hrom, než rádoby vtipné české přirovnání, co tentokrát nepojmenovalo dostatečně hlavní myšlenku. Vizuálně příjemné, hudba velmi dobrá - Guns N´Roses, Dio, Enya, ABBA... 3,5* ()

lesumir odpad!

Tak to je hrozivy! Parodie parodujici parodii. A tak jsem se tesil, ale Wajkiki ztratil veskery nadhled, ktery do svy tvorby daval a vykouzlil pestrobareny hovno, u kteryho jsem jen kroutil hlavou od zacatku do konce. Jakoze blbejsiho zaporaka jsem snad nevidel, pritom Bale je jeden z nejlepsich hercu na svete… Vlastne se divim, ze nespachal seppuku, kdyz sam sebe videl. ()

LiVentura

Tak ironické a odlehčené jsem to fakt nečekal, na par opravdu vaznych scen tam bylo a hlavni padouch temna pecka! Ale... prakticky jsem se celý film chichotal. :-)) ()

DJ_bart

Thor: Ragnarok kontra God of War na steroidech...... Svérázný humoristický fištrón novozélandskýho šprýmaře Taiky Waititiho se ani v nejnovějším dobrodružství ass-gardského Boha Hromu nezapře, jenže fťypálek Waititi ještě nikdy nebyl tak nefťypný a v tak slabý formě - a to ještě říkám jako radikální optimista. Jo jasný, v jádru pudla je 'Láska jako hrom' bláznivou rom-com jízdou se vším všudy, ale jinak jde o klasický hihi-haha béčko od Marcela který neurazí, ale ani nenadchne. Je fakt jedno, že vesmírný viking Thor shodil pivní škopek a vyměnil ho za pekáč buchet, že jeho ex-přítelkyně koketuje s jeho ex-kladivem (nová role Natalie Portman je hodně rozpačitá a prakticky vycucaná z prstu), o naprosto prázdný a nezajímavý mytologii kosmírných božstev radši ani nemluvě (bruh, cameo Ježíše Krista jakože kde?), protože krom pár LMFAO gagů (rozuměj odsmál jsem si svou zasranou prdel, viz. running joke s Valhallou) a velikonočních vajec (bůh knedlíků Bao) jde o neoriginální pohádkovou omalovánku o tom, že záporáka porazíte sílou lásky a přátelství – fakt mi hlava nebere jak se mohl Křesťan Bale upsat k tak stupidní a nekřesťansky nevyužitý roli (Ateista Bale prostě není sympaťák, now let's see Paul Allen's Godbutcher).... Mně nevadí, že je to infantilní až sebeparodický - tohle jsou přesně ty důvody proč mám rád Taikův absurdní trapnohumor a proč jsem se na tohle tak těšil - mě sere že je to tak žalostně málo hravý, málo nápaditý, málo ujetý, málo feel-good a celkově vzato konceptuálně odfláklý, protože z hlediska humoru to možná funguje, ale z hlediska příběhu, seriózních elementů a vážných emocí tuplem ne. Přitom úvodní půlhodina je fakt neskutečně zábavnej energickej koktejl, ale jinak skutek utek. Ach Bože, není to boží. Každopádně na pokračování Herkules 3D se těším.... Možná jsem moc přísnej, ale kolem a kolem jde o hořký zklamání, jenže kvůli pár vtípkům a ironickým montážím nemůžu hodnotit jinak. 'Láska jako hrom' měl totiž potenciál být hitovkou letošní okurkový sezóny, ne jen solidní oddechovkou pro rozmazlený haranty, a to mě dost mrzí. Co se týká humoru jsou Guardians of the Galaxy Vol. 2 Jamese Gunna nepřekonaná komediální čurina...... [VERDIKT: 6,6 kladiv z 10 za Kozy vozy a skvělej tribute Guns N' Roses, jinak bych šel ještě níž] PS: Korg je gay ikona! ()

Shakers

Po Avengers: Endgame ma už Marvel toľko nebaví, no na starú partu (Strážcovia galaxie, Ant-Man, Doctor Strange, Thor) sa rád pozriem. Spojenie režiséra Waititiho a Thora mi moc nesedelo už pri Ragnaroku, ale (ako zisťujem) tam to bolo ešte celkom vyvážene oproti tomu, čo sme dostali v tomto pokračovaní s podtitulom Love and Thunder. Thor mi najviac sedel v tých prvých filmoch (Thor 1 a 2, Avengers), kedy ešte nehral takého dementa. Taika Waititi očividne dostal voľnu ruku a ten dementizmus rozširuje čoraz viac. Chápem, že humor k marvelovkám patrí, ale tento príbeh je dosť dobrý na to, aby dokázal vymačkať s diváka viac emócii, chytiť ho viac za srdce a zobrať ho na poriadne dobrodružnú a temné jazdu, kde by Bale kraľoval prvú polku filmu, aby sme v závere dostali to pravé orechové ako sa hovorí. Bohužiaľ to ostalo všetko iba na pol ceste. Vtipov a humoru je tu ešte viac ako minule a je hlavne nevhodne použití a tak celé to dramatické vyznenie, ktoré príbeh ponuka ide do kelu, lebo Waititi to spláchne nejakou nevhodnou scénou, ktorá kazí, čo kazí, ničí, celé vyznenie danej scény. Crowe ako Zeus, uvrieskané kozy a hromada ďalšieho je vrchol trápnosti, ktorý sa sem absolútne nehodí, lenže Waititi a všetci okolo neho si to očividne užívali a bavili sa, bohužiaľ všetci okrem divákov, pre ktorých ten film v prvom rade je. Bavil ma príbeh, ktorý mi prišiel dobre vymyslený. Som rád, že sa vrátila aj Jane a Sif po absencii v Ragnaroku. Tak isto Strážcovia potešili. Potešil ma aj Christian Bale v roli hlavného záporka, ktorý mi dosť sadol svojím strašidelným podaním a vzhľadom. Hudobné scénky boli tiež super a moji obľúbenci s Guns N' Roses výborne zapasovali. Mohlo to byť oveľa lepšie, nie mohlo, malo to byt oveľa lepšie. Prial som to sebe aj filmu. Bohužiaľ Waititi dobrý príbeh neokorenil, ale vysypal doňho rovno celé korenie a ešte si tento pokrm dovolil servírovať. Niet sa potom čomu diviť, že to veľa ľudom nechutí, hodnotenie či finančný pokles je zaslúžený a zároveň dôkazom. Dúfam, že ďalšieho Thora už točiť nebude, lebo podám sťažnosť. P.S.: samozrejme nezabúdajte na scény za titulkami. 70% - 3* ()

filmfanouch

V roce 2017 nahradil u kormidla franšízy Thor Kennetha Branagha a následného Alana Taylora Novozélanďan Taika Waititi. Tvůrce filmu jako Orel kontra žralok či Králíček Jojo. Waititi se v jistých kruzích dočkává označení jako Wes Anderson na drogách, který si vyhrává s vizuální stránkou a především má velmi specifický humor. Humor, který není pro každého a spousty lidem zkazil dojem právě i například Thora: Ragnaroku.   Jenže Waititi tehdy vlil Thorovi novou krev, kdy se z menšího outsidera Avengers stal rázem hrdina, který má potenciál na hodně zajímavou budoucnost. Thor navíc přežil události Avengers: Endgame a i když to chvilku vypadalo, že se Thor zmůže maximálně na účast ve Strážcích Galaxie Vol. 3, svůj čtvrtý film nakonec dostává. A opět v režii Waititiho. Už minule šlo poté říci, že Waititi natočil specifický a velmi speciální MCU film, tentokrát to ovšem vypadá, že Waititi po jednom enormním úspěchu přišel o pouta. A čtvrtý Thor je díky tomu rázem o poznání divočejší než minule.   Po Samu Raimim a jeho vtahujícím řádění v Doctoru Strangeovi v mnohovesmíru šílenství, se i 29. celovečerní marvelovka dá vnímat jako autorská podívaná. Především v ten moment, kdy někdo zná Waititiho tvorbu a má k přístupu vřelý vztah. Minule jel Waititi možná tak na 90%, tentokrát ovšem ve svém tvůrčím přístupu jede na 100%. Waititiho humor je zpátky a dá se velmi snadno očekávat, že diváky opět rozdělí na dva tábory. Pokud by ovšem někomu Waititi skutečně přišel jen jako tvůrce nevkusného a infantilního humoru, dostane i protentokrát něco navíc.   Už v Thor: Ragnarok Thor dospěl. Padla na něj zodpovědnost, objevil svůj pravý potenciál boha hromu a v závěru Thor: Ragnarok sympaticky vyšel vstříc zajímavé i když komplikované budoucnosti. Už od prvního Thora se charakter titulního hrdiny vyvíjí skrze různé ztráty a traumata. Trpělivost poté snadno přetekla po událostech Avengers: Infinity War, která následně v Avengers: Endgame vypustila Thora na cestu, která se nemusela líbit každému. Thorův charakterní arch v Avengers: Endgame ovšem rozhodně nebyl krokem zpět. A Thor: Láska jako hrom to jen dokazuje.   Hlavním tématem nedávného druhého Doctora Strange byl boj s vnitřním zlem a vyrovnávání se ztrátou. Hlavním motivem Thor: Láska jako hrom je poté dle očekávání láska. Ovšem ne v té nejčistší a nejsympatičtější podobě. Láska má v Thor: Láska jako hrom poměrně výraznou úlohu, kdy se předvádí v té nejkrásnější i nejodpornější podobě. Chvíle radosti a vášně, zároveň chvíle zhnusenosti a bolavé ztráty. Pod kapotou filmu nezkrotného filmu se tak skrývají sympaticky vykreslené vztahy, nečernobílost celého ústředního konfliktu a především náznak toho, že by se Thor dost možná mohl definitivně najít. I když to tak lehké není.   Christian Bale je jako Gorr naprosto fantastický. Zabiják bohů se může v klidu zařadit mezi Thanose či Erika Killmongera z prvního Black Panthera a připsat si titul jednoho z nejlepších záporáků celé historie MCU. Jeho výkon je radost sledovat. I díky Baleovi může Gorr v jistých momentech působit jako šílený maniak, zároveň si k němu ovšem divák velmi snadno najde cestu a dokáže jeho motivaci pochopit. Nejlepší záporáci v MCU ostatně nebyli černobíle zlé a to není ani Gorr. Bale by v této roli bez problémů utáhl vlastní film, především i proto, že divák snadno může pochopit, proč přesně se vlastně Gorr vydává na svou vražednou pouť.   Thor: Láska jako hrom se tak částečně dotýká i otázky náboženství a s tím spojenou naivitu. V průběhu filmu se vyskytují právě motivy toho, jak se vyrovnat se ztrátou, o nepříjemných setkáních s realitou i naděje v obnovení něčeho, co už dost možná nejde vrátit. Pod tím vším zábavným Diem v podání Russella Crowea, obřích kozách nebo zmínkách o orgiích se rázem schová jeden z nejemotivnějších filmů historie MCU. A i když může Waititi pořád tak trochu působit jako podivín, v malíku má řemeslo pořád neskutečně.   Návrat Natalie Portman do role Jane Foster je fenomenální. Především i proto, že je Jane Foster rázem o poznání zajímavější postava než v prvních dvou Thorech a i chemie mezi ní a Thorem je rázem o poznání uvěřitelnější a sympatičtější. Už na samém počátku filmu dojde k odhalení, které předzvěstí nemilé věci. A ty věci následně skutečně nemilé jsou, především ovšem dokáží u diváka emocionálně rezonovat. A to jen ukázka funkčního scénáře, za kterým stojí sám Waititi spolu s Jennifer Kaytin Robinson.   Na menším prostoru tak dokážou zaujmout i Valkýrie v podání Tessy Thompson, Korg, kterého opět mluví Taika Waititi s velmi zábavným a legračním přízvukem a o Kronanech se rázem dozvíme novou zajímavou informaci i Strážci Galaxie. Waititi není James Gunn, přesto dokáže Strážce Galaxie opět představit ve velké parádě a ihned vyvolat nadšené čekání na třetí Strážce Galaxie. Dojde i na stylovou hudební dramaturgii, která se skládá především z Guns N' Roses a Abby a rázem je poznat, že by si Waititi i Gunn nejspíš mohli rozumět v hudebním vkusu.   Nadále platí, že je humor velmi specifická disciplína, kdy neexistuje humor, který by uspokojil všechny. Suchý humor, černý humor i infantilní humor. Waititiho humor poté skutečně není pro každého a snadno může vyvolat pocit, že v jistých momentech shazuje vážnost situací. Jenže těch výsledných momentů v součtu vlastně tolik není a skutečně platí, že milovníci Waititiho humoru budou velmi spokojeni.   Waititi si navíc i tentokrát skutečně dokázal postarat o pěkný vizuál (za kamerou stojí Barry Baz Idoine, kameraman většiny epizod seriálového Mandaloriana), I soundtrack Michaela Giacchina dokáže být v mnoha momentech poměrně výrazný, například Gorrův ústřední hudební motiv je jednoduše fenomenální. A třeba v jedné povedené akční scéně dokáže vyvolat Waititi nedočkavost, aby tu jeho chystané celovečerní Star Wars byli, co nejdřív. Se světem předaleké galaxie by si totiž Waititi mohl též solidně vyhrát.   Waititi sám prohlásil že vlastně netuší, zda by natočil pokračování a dokončil tak svou velmi specifickou trilogii. Pokud by ovšem Waititi skutečně již na Thor: Láska jako hrom nenavázal, dokázal v jisté formě dosáhnout vrcholu. Natočil nejlepší sólovku Thora a především dokázal, že si Thor 4 obhájil svou existenci. Pootevřená vrátka k potencionálnímu budoucímu směru jsou ovšem nejspíš tak lákává, že by Waititi v součtu odolat nemusel. Jeho případný náhradník do případných navazujících filmů to ovšem bude mít v jeho stínu velmi těžké..... () (menej) (viac)

JohnnyD

Humor na mňa na rozdiel od Ragnarok veľmi nefungoval, ale Christian Bale je úplne fenomenálny a jeho záporák Gorr je taký parádny, že mu človek fandí. Okrem toho je tu solídna dávka eye candy záberov (najmä v čiernobielom svete), Guns N Roses (i keď mohol Taika prepašovať viac piesní ako najväčšie hity), Dio počas záverečných titulkov, prvotriedny casting (Natalie Portman!) a hlavne záver to u mňa zlomil, a tak dávam s čistým svedomím štyri hviezdy, ale zároveň dodávam, že scenár je pekný bordel plný MacGuffinov a samoúčelných zvratov. James Gunn je, zdá sa, len jeden. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)