Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (CinemArt SK)

hroubek

Ve výsledku jsem spokojený a bavilo mě to více, než trojka. U trojky jsem nebyl připravený na Waititiho pojetí severského boha a byl jsem naštvaný na to, jakým způsobem si režisér vytřel zadek s komiksovými předlohy, a za to co udělal s některými postavami. U Lásky jako hrom už jsem byl připravený na to, co od Taiki Waititiho dostanu a naladil jsem se na to. Prakticky dostáváme to, co trailery slibovaly. Je to místy trapné - ano, je to místy dětinské - ano, je to sebeparodické - ano, je to zábavné - na to si musí každý odpovědět sám. Z mého pohledu se režisérovi podařilo vybalancovat humor, superhrdinské moment a jistou osudovost s dojemností. Film umí pobavit i dojmout během jednoho dialogu. Neříkám, že si to vždy sedne, ale třeba takové vážnější dialogové výměny mezi Thorem a Jane fungují parádně. Osobně jsem si užil, že je to jízda od začátku do konce. Má to hodně suprový soundtrack, cool momenty, fajn akci a dobré nápady. Chris Hemsworth si užívá, že může hrát Thora a je to vidět na každé scéně. Natalie Portman se hodně baví a lehce přehrává, ale vůbec to nevadí, protože jí to sedlo. Totéž mohu napsat o Russelovi Croweovi, který si krade každou scénu pro sebe. Opět mě bavila Tessa Thompson, která je hodně fajn. Christian Bale pojal svého záporaka hodně lidsky a obdařil ho zajímavou motivací. Bale je až moc dobrý herec a místy tlačí až moc na pilu, nicméně to kupodivu nevadí a celkově to sedí k Waititiho pojetí. Velkým zklamáním pro mě bylo zapojení Strážců Galaxie, protože jsou nevyužitý. Tento film se dá velmi snadno kritizovat, a většina kritiky bude mít pravda. Naštěstí mě to sedlo a dobře jsem se pobavil. Thor: Láska jako hrom je povedená superhrdinská komedie, která má dobré momenty a cool akci. ()

SamVimes

Druhý Thor v režii Taiky Waititiho trpí těmi stejnými problémy jako jeho Ragnarok. Jen víc a hůř. Láska jako hrom je komedie, která místy přechází v sebeparodii, a to nemyslím jako nadsázku, protože jak jinak nazvat další pokračování asgardského divadla nebo Nový Asgard proměněný v turistickou atrakci. Občas někdo umře, přijde o končetinu nebo dostane rakovinu, ale to je jen zdrojem pro další vtipy. Přestřelená frekvence gagů zabíjí jakékoliv pokusy o drama, napětí či romanci ještě spolehlivěji než v Ragnaroku, co je ale nejhorší, značná část těch vtipů je infantilní nebo přímo trapná. A to říkám jako někdo, kdo má jinou Waititiho tvorbu rád a třetí Thor mu připadal vtipný (kdyby nic jiného). Jinak Christian Bale je samozřejmě dobrý, ale nemá prostor předvést o moc víc, než že jeho Gorr působí děsivě. Výrazně saturované barvy znovu vypadají dobře a v kontrastu s Gorrovým černobílým světem stínů nabízí Thorovo světlo a barvy pár vizuálně zajímavých sekvencí. Akční scény jsou OK a Guns N‘ Roses nahrazující Led Zeppelin z minula samozřejmě nezklamou. Všechno to jsou ale jen ilustrace a intermezza pro Waititiho ne moc vtipnou skečovou show. Tímto se u mě novozélandský režisér definitivně zařazuje k Rianovi Johnsonovi jako jeden z tvůrců, kteří by neměli točit nic jiného než vlastní náměty, a rozhodně žádné značky. ()

drake31

Thor: Love and Thunder je film ktorý nemôžem vypustiť z mysle od kedy som ho videl v kine pár dní dozadu. Zakaždým ako nad ním premýšľam, či sa o ňom s niekým rozprávam, či o ňom čítam, mám pocit, že tento film viacej a viacej nemám rád. Opantanie kinom fungovalo dočasne. Toto nové dobrodružstvo Thora je skvelým hlučným farebným akčným veľkolepým letným popcornovým blockbusterom s minimom nudných momentov. Avšak! s neúrekom "komédie" a vtipov ktoré vyšumeli do prázdna, a odprisahal by som, že v kine nebolo počuť veľa smiechu, v porovnaní s tým koľko vtipov tam Taika narval. A v tom bol pre mňa najväčší problém filmu, kopec vtipov ktoré úplne vyhoreli, komédia ktorá zbytočne podkopávala serióznejšie momenty a bola úplne mimo, humor ktorý bol viacej a viacej otravný mal v istej chvíli ustúpiť a prenechať priestor silnejším témam ktoré rozhodne mali dostať väčší priestor, väčšiu váhu. Rovnako ako aj postavy Jane & Gorra, ktorý by benefitovali z dlhšej stopáže, či aspoň scénami ktoré sa viacej sústreďovali na ich pliagu, a takisto dávalo väčší emočný punch na konci filmu. A je to vcelku tragické, keď tri roky dozadu Taika natočil a napísal Jojo Rabbit, film ktorý si myslím perfektne balansuje humor s ohľadom na tému. Neviem, či je to tým, že MARVEL má momentálne 120 rozrobených projektov a tak tá produkcia sa nedá až tak ustriehnuť, či Taika po úspechu Ragnaroku mal minimálny dohľad, alebo štúdio nechcelo ísť moc do hĺbky čo sa týka rakoviny a smrti, a radšej chceli zábavnú vesmírnu komédiu, no v momente keď už aj JA začnem kritizovať MCU projekty, tak to neveští nič dobré - seriály si užívam náramne (zatiaľ, aj keď od tretej epizódy som začal mať problémy aj s Ms. Marvel), no filmy sú ako na horskej dráhe kade tade, a Thor: Love and Thunder je po veľmi dlhej dobe MCU projekt ktorý sklamal... viacej a viacej ako o ňom premýšľam. Áno, film bol zábavný, rozhodne sa oplatí vidieť na najväčšom plátne, ale ako dni plynú tak taký ten indifference, taký meh feeling ktorý cítim vnútri len rastie a rastie. P.S. ROY. FUCKING. KENT!  ()

Timak

Všechno jednou musí skončit a tak to potkalo i Thora. Myslím, že další sólovku jen tak neuvidíme a upřímně, asi raději už ne. Respektivě ne od Taikiho. Je toho prostě nějak příliš a nefunguje to. Co bylo v Ragnaroku nové a svěží, tady prostě nefunguje. Přitom Natálka jako Mighty Thor je hodně dobrá a musím říct, že pro mě hodně milé překvapeni. Stejně tak Bale - to byl hodně zajímavý záporák. Strážci dobrý, ale Star Lord mi přijde čím dál víc marnej, trapnej a já nevím co. Prostě celkově to nebylo ono. Nejvíc kritizovaný Dark World je v červených číslech, přičemž já jsem vždycky patřil k té menšině, které se to prostě líbí a najednou Love and Thunder je nejslabší a já musím souhlasit. Tohle se prostě úplně nepovedlo. Škoda. Prachy to vydělá, ale pachuť zůstane. Jo a Crowe je vyloženě trapnej - nechápu, co a proč tam předváděl zrovna tohle. Nejlépe to se svým komentářem asi vystihnul MrHlad. ()

Brain-D

Naprosto stejná vlna jako u Ragnaroku. Dá se říct, že je tu ještě lepší Záporák, ale zase občas až moc ujetý humor, který podle hodnocení až moc vadí. No já se bavil královský od začátku do konce a Marvel splnil, to co měl. To je pobavit a nic víc ani míc nechci. Díky Gorrovi a hororovým prvkům film místy děsil více než údajně hororový Dr Strange 2. Hlavně šlo i přes silné emoce, který jsou upozaděny vidět, že herce práce na filmu hrozně bavila a zrcadlilo se pomocí obrazovky zpátky na mě :). 90% ()

VanTom

Musím souhlasit, to nejapné, dětinské vtipkování jde už přes míru (nejvíc jest patrné na komické postavičce Korga, namluvené symptomaticky Taikou Waititim; o kašparovi Diovi darmo mluvit). Taková Natálka Portmanová se v nuceném hláškování viditelně přemáhá, přestože jinak si s kladivem rozumí (víc než samotný Thor – jop, mnohé fórky úsměv přivodily, to zas né že né :-)). Přitom ve vážnějších momentech postavy i zápletka fungují skvěle, ať už s (ne)překonáváním nemoci nebo v motivacích děsivého, ve výsledku ovšem nepodstatného padoucha Gorra. S ničím nezapomenutelným nepřichází ani akce či výprava, tady se holt akcentuje humor za každou cenu a vše ostatní vykazuje symptomy pásové zakázky "na neutrál". [CineStar Anděl] ()

VasaX

Nakonec nejsem zklamaný. Taika Waititi je znát, je tu vagón fanservisu, narážek, humoru a to vše jde ruku v ruce s akcí. Malinko generické, ano, ale pořád fajn. Marvel superhero komiksy jsou povětšinou komiksy pro oddechovou zábavu a tam od MCU nečekám nic jiného než "popkornovku". A to Love and Thunder je. Je to fajn, má to hezké efekty, hvězdné obsazení a nenudí to (většinu času). Jediné, co mě trochu otravovalo ten speedrun start, kterým se Taika snažil odvykládat základní setting jeho příběhu. Ale co naplat, 125 minut je až až, takže je to možná dobře. ()

Sany33

Príbeh: Boh hromu sa musí vrátiť zo zaslúženého odpočinku aby sa postavil vrahovi bohov Gorrovi. Herecké obsadenie: Vracia sa nám Chris Hemswort v úlohe Thora a krásna Natalie Portman, ktorá si tiež oblečie Thorov kostým. Ale najviac upúta Christian Bale v zápornej rovine ktorá mu ale neskutočne sedí. Prevedenie: Marvel studio sa s nami opäť raz zahráva a ponúka nám parodizujúci svet. Tam kde to Ragnaroku neskutočne sadlo tu je to na škodu. Vtipy sú silené a prehnane detinské a je vidieť že Marvel to cieli už na podstatne mladšie osadenstvo kina. Efekty boli ale na úrovni a vyzdvihne ešte raz záporáka, ktorý bol ozaj mega. Pocity: Na akčný block buster tam bolo málo akcie a na akčnú komédiu tam bolo málo vtipov. Uznajte sami ak som sa za celú stopáž zasmial max 3x, aj to už preháňam, je to sakramentsky málo ak to malo byť gro príbehu. Pridaná hodnota: Marvel stavia na cestu humoru. Ak to ale spojíte s nevyliečiteľnou chorobou moc vtipné to asi nebude. 65% ()

D28

Ľudia zlatí, takéto filmy sa nepitvú, na takéto filmy sa chodí do kina zabaviť. Veselá akčná rozprávka pre celú rodinku ma nesklamala, možno i preto, že som niečo podobné čakala. No a priniesla i pár momentov, ktoré som naopak nepredpokladala - hlavne výborný výber hudby vrátane kozích vokálov a detská účasť. Že bude Bale úžasný ako vždy je samozrejmosť a pomaly jediná istota v tomto svete, ba i v celom vesmíre. ()

Jaro.Krafcik

Po úspešnej karanténe prišlo letné osvieženie v podobe novej Marvelovky. Thorovi som nikdy nedal plné hodnotenie ale teraz to spravím. Parádna premiéra filmu a takmer vypredaná. Skvelý slovenský dabing len ta cena lístka už ozaj prehnane šla hore. Keď si človek uvedomí že za tie peniaze má plnohodnotne streamovacie služby so stovkami filmov a o občerstvení ani nehovorím ale tak kino je kino a dúfajme že nikdy nezaniknú. Predsa len veľké plátno má iný efekt ako pohodlie domova. Teraz k novému Thorovi. Vrátili sa staré známe postavy. Niektoré však ubudli a Christian Bale ako zaporák na výbornú. Jeden z naj filmov od marvelu a to som bol dosť prekvapený. Btw tých strazcov galaxie si mohli odpustiť alebo im dať viac priestoru. 5* ()

Kali4

Pro mě je tímhle Thor prakticky mrtvý, anebo jinými slovy zkarikovaný a zbavený dramatičnosti. Over-the-top love story s vykastrovaným Thorem, předvídatelnou zápletkou a neustále přítomnou jistotou, že každý potenciálně dramatický moment bude zabit trapným nebo nemístným fórem. Netrnul jsem napětím, nesmál jsem se. Bylo mi to celé jedno. ()

blackJag

Waititiho humor zdá se pro Thora tím pravým ořechovým, přál bych mu, aby mu to finančně klaplo a případně se dostalo i na další kapitolu, protože potměšilosti a nápadů má, zdá se, na rozdávání. Velice se mi líbil Baleho záporák (pokud jde o postavu na jedno použití, nazvat to nehorázným plýtváním není od věci) a také soustředěné těžení portfolia kapely GN'R, jejíchž skladby se k vybraným scénkám skvěle šiknou. 85% ()

akvatam

Vedel som, že idem na Taikiho film. Rátal som s tým a vlastne som  sa aj tešil na to, ako sa po dlhšej dobe v kine poriadne zasmejem. A aj som sa  zasmial. A niekoľkokrát. Problém je, že okrem smiechu to so mnou neurobilo vôbec nič ďalšie. Okrem smiechu ma minul akýkoľvek ďalší feeling. A ja by som chcel niečo viac, okrem tohto. A verte, snažil som sa to tam nájsť. Ale nebudem klamať, nepodarilo sa  mi to. Sú to len vtipné hlášky a gagy poukladané za sebou. Nezáležalo mi tam na jedinej postavičke. Na jedinej dejovej linke (oni tam technicky sú, ale feeling sa nejak nedostavil). Škoda, tu sme sa nejako minuli. 6,5, s privretými očami 7/10 a určite to u mňa bude zaradené do tej slabšej polovice MCU filmov EDIT: časom znižujem ešte viac :( ()

JohnSmith

Čtvrtý Thor byl pro mě poněkud zklamání, zvlášť ve srovnání s vynikajícím Ragnarokem. Sice to bylo vizuálně super, akce pěkná a příběh taky nebyl zlý, ale. Thor si ze sebe dělal vždy srandu, ale tentokrát mi to přišlo až moc. Chvílemi jsem si říkal, že to hraničí až s trapností. Vztah s Jane byl taky trochu moc ale neštval mě tak, jak ty uřvaný kozy nebo co to bylo. Problém jsem viděl i v tom, že Waititi nedokázal jemný přechod mezi srandou a vážností. Občas to bylo jak když divák dostane facku. Co bylo ale pro mě až moc a co mě u Disneyho a vůbec celkově u současné kinematografie neskutečně sere, je to zalíbení se všem pohlavím. Takže Valkýra je na holky, modrej drolící se hláškař se tře s jiným drolícím se Dwaynem, který má knír jak německý pornoherec ze sedmdesátek. Tohle mě už opravdu vytočilo a přišlo mi to nechutný, rozhodně ne vtipný. Doufám že se Disney i Waititi podrbou na hlavě a příště to bude lepší. Ale ať jen nekritizuji, Thor je prostě sympaťák a můj nejoblíbenější Avenger, Bale jako záporák nemá chybu, krom poslední scény kdy byl vlastně Thorem přemluven aby neničil svět, což mi připomnělo trapné zakončení Wonder Woman 2. A třešničkou na dortu byl Crowe, který si to evidentně užil a vykouzlil tak strašný přízvuk až to bylo geniální. Takže za mě, slabší Marvel, ale rozhodně nemůžu dát 3* protože tak slabé hodnocení si film zase nezaslouží. ()

Honzox

MCU pro mě začíná pomalu vybledávat zhruba stejně, jako když se Thor v tomto filmu vydá do říše stínů. Po druhém Strangeovi je Love and Thunder jen další generickou záležitostí, která v mých očích nepřináší absolutně nic nového a jakékoli potencionální silné momenty zabíjí posedlostí být za každou cenu vtipný. Ve výsledku to pak celé pohřbívá vývoj Thora jako postavy, který jsme mohli sledovat v Infinity War a Endgame, což byla za mě jedna z nejzajímavějších částí zmíněných filmů. Z letošních filmů je to tak o něco horší než Doctor Strange, který dokázal pobavit alespoň po režijní stránce, tady jde jen o silně průměrnou letní popcornovku. ()

dragon94

Pod vším tím balastem, nevkusem, nevtipností, sebe parodií a totální dehonestací hlavní postavy se skrývá vlastně docela v pohodě koukatelná marvelovka. Bohužel, ale hodně hodně hodně hluboko. Lepší 2* 47% ()

MichelSmith

Jediný vážný moment ked Chrisovi spadli gate,naštastie nič nebolo vidieť takže sexuolog nebude potreba,ináč nástupca Asterixa a Obelixa ktorý pobaví no stráca tu dávku coolovosti a vtipného no drsne frajerského prvku,načrtnutého v prechode komedie do ostrejšej komédie vytvárajuc pocit že to je ešte komédia v ktorej nám dá zmysel náznak kontrastu pozdvihujucého dospelého romantického stavu a neprerastie do full frašky... Zhrnuté už aj Guns and Roses my tu zneli ako cirkusanti! ()

drackula

Nebola to až taká katastrofa ako som sa obával. Scenár je síce veľmi epizodický a skratkovitý, ale bavil som sa. Niekedy bolo toho humoru až príliš, ale od Waititiho sa to dalo čakať. Bale bol fantastický a škoda, že túto látku nedostal niekto menej uletený. S takto stvárneným Gorrom to mohla byť prvotriedna temnota. 60% Disney plus ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)