Ambra je krásná dívka, jejiž rodiče ji odložili s velkou částkou peněz na výchovu na prahu vesnické usedlosti. Domnívá se, že má na víc, než se usadit na venkově a vdát se. Setkáním se šlechticem Brucem jí dodá odvahy a odjíždí s ním do Londýna. Bruce však musí do Ameriky, a Ambru zanechává v Londýně. Ambře jsou odcizeny všechny peníze, které ji zanechal, a najednou se ocitá v Newgatte – vězení pro dlužníky. Podaří se jí uprchnout a dostane se do londýnského divadla, kde záhy díky své kráse září v hlavních rolích a získává si četné milence. Vdá se za bohatého obchodníka a po jeho smrti je žádoucí vdovou... (marťan)

VenDulin85

Bohužel mám srovnání s knihou, která svého času statečně chytala prach na mojí poličce a dokonce jsem i nějakou tu upomínku z knihovny platila (ano, i já). V knížce, která sice je pod rouškou historického romantického příběhu ta nejčervenější knihovna, cítíme v podstatě všechno. Odpustíme Ambře její lehkomyslnost, protože miluje Bruce. Zažijeme příšerně pověstnou morovou ránu a následně velký požár města nad Temží. A samozřejmě držíme pěsti té příšerné herečce s velkými ambicemi a životní láskou. Ve filmu, byť má na svou dobu bohatou stopáž, se zúročí sotva 40% a i když obvykle starším snímkům nadržuju, tak už jen se sentimentu k těm čtecím dobám dávám slabé 3*. ()

ilclassico

Příběh štětk*... ne, pardon. Příběh zlatokopky... taky ne. Příběh ušlechtilé ženy, která pro lásku k jednomu muži neváhá poznat spoustu ložnic jiných mužů... Podobnost s příběhem Angeliky je až neskutečně zarážející. V porovnání s ní je ale film dost těžkopádný a ani herecké obsazení tomu nepomáhá. V rámci žánru za 2,5. ()

Skuby47

Působivá historická romance, jakýsi předchůdce Angeliky, která byla natočena až o 20 let později. Nikoliv originální příběh o tom, jak se prostá, ale krásná a ctižádostivá venkovská husička dostala až ke královskému dvoru i do královy ložnice, získala bohatého manžela, jeho majetek i titul, ale štěstí a lásku milovaného muže ji to nepřineslo. Pro mne méně známí, ale dobří herci, krásné kostýmy a skvělá dobová výprava. Hrdinčiny vzestupy a pády, morová epidemie, požár Londýna, honosné plesy, intriky a souboje – to vše přispělo k faktu, že jsem se v lesku královského dvora ani v prostředí chudinských doupat, nenudila. Jedinou vadou na kráse tohoto košatého příběhu je řada tmavých scén, spoře nasvícených pouze loučemi a svícemi v souladu s dobovou realitou, takže některé zajímavé pasáže zanikly ve tmě. Nesmím opomenout skutečnost, že film je tak starý jako já a myslím, že se bude líbit spíš ženám. ()

IdaHutt

Stejnojmenný román, podle kterého byl film natočen, je patrně druhým nejslavnějším bestsellerem v daném brakovém žánru po knize Odváté větrem od M. Mitchellové. Obě díla mají mnoho společného, a to nejen téma jednostranné nenaplněné lásky, ale i pojetí hlavních postav - Ambry a Scarlett. Obě představují povrchní, sobecké, vulgární, (americky) pragmatické krásky, jež jdou za svým štěstím bez ohledu na morálku. V této souvislosti pokládám za mistrovský režijní tah (nepochybně vynucený společenským puritánstvím), že filmová kurtizána Ambra v celém snímku neukázala víc než obnažená ramena a paže, a to zásadně pouze v dekoltu róby. A počítala-li jsem dobře, kamera natočila snad jenom jednu cudnou líbací scénku. Film samozřejmě musel nechat stranou většinu bohatých románových zápletek a pominout řadu postav, avšak hlavní dějovou linii respektoval, včetně závěru bez happyendu. Linda Darnell v titulní roli je však skutečně úchvatně krásná. Dneska je tento asexuální, pečlivě vykastrovaný snímek vhodný na deštivý víkendový podvečer, přičemž koukat se mohou i děti školkou povinné. ()

corpsy

Vo svojej dobe najdrahšia filmová produkcia, od rovnako megalomanského producenta Darryla F. Zanucka, ktorý zaštítil aj podobne znejúce ODVIATE VETROM. Dá sa povedať, že túžba po podobnom kolosálnom úspechu, tu bola na prvom mieste. Zrovnávať sa tu ale dá iba koncepcia príbehu. Celkové vyznenie, či už vizuálne, alebo režijné dosť zaostáva. A to sa tu peniažky kotúľali po pľaci. No nie vždy je všetko zlato čo sa blyští. ()

• Když se studio a producent Darryl F. Zanuck rozhodli natočit skandální román „Věčná Ambra“ mladé spisovatelky Kathleen Winsor, vyvolalo to v církevních a politických kruzích pohoršení. Od začátku výroby proto nad filmem bděla cenzurní komise, která navíc i po jeho natočení film zkoumala přibližně dva roky. Do kin se pak dostala silně sestříhaná a odskandalizovaná verze. (wosho)
  • Film sa takpovediac "nechcene" stal najdrahším filmom na svete. Jeho pôvodný rozpočet bol 4.5 milióna am. dolárov, ale po 39 dňoch natáčania bolo všetko stopnuté na popud Národnou légiou slušnosti a ich následným protestom bol vymenený režisér, viac ako polovica hercov a herečiek vrátane hlavných úloh a film začala natáčať iná spoločnosť, ktorá musela vytvoriť nové zmluvy a dohody. Rozpočet filmu sa nakoniec zastavil na sume 6,4 milióna am. dolárov, čo najbližšie tri roky žiaden film neprekonal. Filmári sa obávali, že film bude obrovským ekonomickým fiaskom a po dlhej dobe kinematografie zdvihli vstupné na film z jedného dolára na 1,20, čím vlastne išlo o prvý film v histórii, kde vstupné prekročilo sumu 1 dolár. Film si nakoniec zarobil v USA 8 miliónov dolárov a ďalších 8 v ostatnom svete. (Raccoon.city)