Euisayohan

• Južná Kórea 의사요한 (viac)

Kang Shi-Young (Lee Se-Young) je doktorka, ktorá si ešte nedokončila atestáciu, a preto ju pošlú zaskočiť za doktora do väznice. Tam stretne zaujímavého väzňa, ktorého predchádzajúci doktor označil za hypochondra a nesprávne ho diagnostikuje. Pomôže jej až Cha Yo-Han (Ji Sung), bývalý doktor odpykávajúci si trest vo väznici. Napriek počiatočným nesympatiám Shi-Young uverí jeho odbornosti a pacienta sa im podarí zachrániť. Keď sa o pár týždňov vráti do nemocnice dokončiť si atestáciu, zistí, že jej novým vedúcim na oddelení je práve Cha Yo-Han. Spolu s kolegami z oddelenia anestéziológie sa snažia potlačiť, odstrániť, či regulovať bolesti svojich pacientov. Cha Yo-Han má však tajomstvo, ktoré by sa jeho kolegovia i pacienti nemali dozvedieť. (Eawy)

Zíza

Neuvěřitelně mile jsem byla překvapena osobností Johana. Žádný geniální doktor, co pohrdá ostatními doktory, protože nejsou tak dobře jako on, i když se to tak ze začátku může tvářit. Náš pan doktor očividně nemá rád ty, co to flákají a tím ohrožují životy ostatních. Johan je přesně ten doktor, kterého chcete, výborný v tom, co dělá, empatický, milý a dobře vychází se svými kolegy, je nekonfliktní (což chci i jako divák korejských seriálů – takovou hlavní postavu jsem fakt hledala). Další věc, co mě mile překvapila, bylo to, že se tam nebojovalo na krev o pozice v nemocnici, že se tam nedělali naschvály. Jistě, ne všichni souhlasili se vším, ale to je normální. Nikdy to nešlo do extrému. Hlavní hrdinka byla silná, i když to na na začátku nevypadalo, tak se z ní nakonec vyklubala silná a chytrá hrdinka. Jako doktorku jsem ji měla ráda. Jako obsesivní přítelkyni už moc ne: přišlo mi, že až moc zahrnuje objekt její lásky péčí, v podstatě mi to přišlo až dusivé, ale chápu, že někomu tohle vyhovuje. Každopádně když bych ji měla zhodnotit, bude to silná a fajn hrdinka. Problém byl s herečkou. Dlouho jsem si trápila hlavu nad tím, co mi na hrdince nesedí a ono to nakonec nebylo hrdinkou, ale herečkou. Její herecký výkon se mi nelíbil. Hlavně ke konci mi skoro přišlo,jako by to začala flákat – už vidím světlo na konci tunelu, už můžu polevit. Tak mi to přišlo. Dalším bonusem bylo, že jsme nedostali zbytečné a dramatické milostné trojúhelníky; a pak že to bez nich nejde! Díky tomu kromě lehce mldého hlavní páru máme poměrně dynamický vedlejší pár, ve kterém především září Hwang Hee. V neposlední řadě tu pak máme postavu prokurátora, který má asi nejlepší vývoj vedlejší postavy, co jsem kdy v seriálu viděla. Skvělá vedlejší postava ztvárněná skvělým Lee Kyu-hyungem. Linka s legalizací eutanazie byla zajímavá, člověk se mohl zamyslet a dostal i rozdílné názory; dokonce se mi velmi líbí, jak byla ukončena (pro někoho nedostatečně, snad otevřeně, pro mě perfektně, jako paralela k samotné diskuzi o eutanazii). Co se týče „lékařských věcí“, byly v tom kraviny, i já, která nejsem studovaná, to vím. Ale úplně to do očí nebilo, tak aspoň tak. Kamera mi občas přišla krásná, občas mi zase přišlo, že je úhel zvolenej hrozně nevhodně. To samé mohu říct o OST – jednou super, podruhé meh, průměr, nic moc. Sedlo mi i pomalejší tempo, příběhově i v rozvoji vztahů. jen ten konec, zhruba poslední tři díly, to už se to táhlo jako smrad a já se těšila, že už to konečně dokoukám. Je to hezký seriál, má své vrcholy i propady, ty ovšem nejsou nic hrozného, abych musela seriál odsoudit. Příjemná podívaná z lékařského prostředí. Slabší 4*. ()

Mkqp

Jako celek seriál funguje dobře, ale některé scény a pasáže jsou strašně meh. Ji Sung opět předvádí kvalitku a s klidným srdcem ho považuju za jednoho z nej Korejských herců a žádného fanmade Kpopera, kterých je v JK seriálech nepřiměřeně dost. Dále se mi líbil Lee Kyu-Hyung, který má v poslední době zajímavé role a Hwang Hee. Silnější 3*. ()

skretik

4-... Niejtore casti subtake neuzavrete, nejasne... Kazdopadne herecke vykonybsuperz na korejsky serial attpicky malo ooakovania a prehnanych predlzenych scen, super hudba... Preto som sa prijlonila ku 4* ()

Felisr

Dr. House po korejsku, tedy bez hulvátství i cynismu. Což mi kupodivu vůbec nevadilo, přestože jsem kdysi na Houseovi dost ujížděla. ()

mmatuli

Skvělý seriál otvírající téma umírání a eutanazie, dobré herecké obsazení i hudba. Jen ten příčesek u hlavní hrdinky bije do očí. ()

Kreptry

Říct, že je Cha Yo-Han můj nejoblíbenější doktor je málo. Hraje ho Ji Seong a to mluví za vše! Už jsem Doctora Johna viděla dvakrát a pořád mě to neomrzelo – pořád jsem nervózní, pořád jsem napnutá a pořád mám v určitých chvílích slzy v očích. Podle mě je to úžasná ukázka toho, jak člověk pozná, že se mu seriál opravdu líbí. Tvůrci se rozhodli zpracovat velmi náročné téma a myslím si, že se jim povedlo zdárně jím proplout a nikomu neuškodit. Výkony herců byly dobré. Hudba nerušila. Vše fungovalo, jak má. ()

badannie

Pri seriáloch z lekárskeho prostredia bývam trošku skeptická, no tento bol skvelý od začiatku do konca. Už pri druhej časti som vedela, že tento seriál bude mať odo mňa vysoké hodnotenie. Ji Sung je pán herec, Lee Se Young mu zdatne sekundovala, vedľajšie postavy boli príjemné, všetko kvalitne napísané a natočené, soundtrack jeden z najlepších za poslednú dobu. Maximálna spokojnosť. ()