Spadol z oblakov

• Česko Spadl z oblaků (viac)

Danny Morgan (RHYS IFANS Notting Hill, Malý Nicky Satan junior), se už dlouho těší na dovolenou, kterou mu překazí jeho intrikářská přítelkyně Trudy. A tak dostane bláznivý nápad. Během grilovací párty uváže ke svému křesílku balóny naplněné héliem, vezme si pivko a uletí nudě, všednosti a všem, co ho mají za tuctového chlapíka. Vzdušné proudy ho zanesou do světa půvabé policistky Glendy (MIRANDA OTTO Pán prstenů, Válka světů) a Danny si uvědomí, že má jedinečnou šanci začít svůj život znovu, s jinou ženou, v jiné posteli. Ale to by po něm nesmělo být vyhlášeno pátrání a Trudy by nesměla být potvora. Zázraky se dějí. Jen je musíte umět chytit za pačesy! (oficiálny text distribútora)

burton

Je to praštěný. Při sledování vámi budou jistojistě zmítat emoce. Chvilku budete naštvaní, že jste si takovou pí*ovinu vůbec pustili, za okamžik si řeknete, že to zas až taková p...není a opět po dalších dvaceti minutách budete mít na krajíčku a nakonec si oddechnete, že už je konec. Nicméně, dávám za čtyři, pro mě jsou takové praštěnosti jako stvořené. PS: nic v tom nehledejte, je to praštěná šílená věc :) ()

bohemia_regent

Vzorový případ diváckého filmu v nejlepším slova smyslu. Dobře napsaný scénář s přesně dodrženou mírou nadsázky a inteligentním humorem, kameramansky atraktivní snímání, dynamický střih, řemeslně zručná režie. A navíc nenásilně podané poselství o právu na vlastní pojetí životního stylu. Snad jen improvizovaný projev před komunálními voliči, kde hlavní hrdina zaskakuje za kandidáta, který se zapomněl při milostných hrátkách, se bohužel nevyhnul až příliš klišovitému populismu. ()

lucascus

Nemám rád romantické naivní bláboly, ale tady musím udělat výjimku. Celé to má své kouzlo, divák touží ocitnout se na stejném místě, jako postavy ve filmu. Úplně živě jsem cítil Austrálii ve svém obýváku. A ten pocit, když Danny spadl v noci na strom, kousek od místa, kde na lehátku odpočívala Glendy - no ... je to nepopsatelná. Prostě uvolněná zábavná romantika, pro hezký večer. Film si nehraje na to, co není (jako drtivá většina amerických romantických komedií) a nemůže nic zkazit. Po skončení filmu jsem chtěl vyběhnout někam do lesů, pryč od civilizace a na všechny vymoženosti 21. století se prostě vy.rat. :) ()

otík

Rhyse Ifanse známe většinou pouze jako pošuka bydlícího s Hugem Grantem ve filmu Notting Hill. Tentokrát však dostal hlavní roli a vyplatilo se. Je kořením v moři průměrných romantických komedií, které se dnes točí. Zahrál si betonáře, kterému příliš nevychází vztah s jeho dívkou a rozhodne se pro zvláštní výlet – nafoukne balónky, uváže je na své křeslo a vzlétne, přičemž se stává pro úřady a přátele nezvěstným. On sám však s notnou dávnou štěstí (za tento pád do stromů by se nestyděl ani Rambo ve svém prvním příběhu) přistane na zahradě ženy, s níž si brzy porozumí a kolotoč lásky, ukrývání, vydávání se za někoho jiného, odcizení a znovu shledání může začít. Nezakrývám, že film má kupu nedostatků – od trapných a levných triku přes občasná hluchá místa až po tradiční romantický závěr, ale Rhys Ifans společně s příjemnou Mirandou Otto vše podává tak přirozeně, že jde o velmi hezkou, pohodovou, klidnou a usměvavou podívanou. Co chtít víc od romantické komedie? ()

Ravi

Kdyby byly americké romantické komedie jako tahle australská, nejenže by se na ně dalo dívat, dokonce by mě i bavily. Nevzpomínám si, kdy jsem něčemu podobnému dal tak vysoké hodnocení, ale film si ho zaslouží. Nejenže se zasmějete (a tím myslím opravdu od srdce), také příběh má co nabídnout a zpracování nemá chybu. Další věc je, že se málokdy u takových filmů dokážu vžít do hlavních hrdinů, tady se to povedlo. Je to taková klasická průměrná americká komedie dovedená australskou tvůrčí upřímností k dokonalosti. Bravo! 85% = 4/5 ()

• Snímek je inspirován skutečným příběhem Američana, který se 2.července 1982 vznesl v kalifornském San Pedru ne svém zahradním křesílku, k němuž připevnil pětačtyřicet meteorologických balónů, a doletěl až k losangeleskému mezinárodnímu letišti. (Olík)