1BR

• angličtina 1BR: The Apartment

Po smrti svojej matky sa Sarah (Nicole Brydon Bloom) presťahuje do Los Angeles, pretože už nevydrží žiť s otcom, ktorý jej matku podvádzal. Pošťastí sa jej nájsť komunitu s príjemnými susedmi a jediným problémom sa zdajú byť podivné zvuky, kvôli ktorým v noci nedokáže spať. Všetko sa mení vo chvíli, keď niekto z jej susedov zistí, že si napriek zákazu Sarah so sebou priniesla svojho domáceho miláčika. (Marceloo)

darkrobyk

Nijak objevné drama o sektě s příšerným vizuálem. Sarah se chce osamostatnit, a tak přijede do Los Angeles, najde si úřednickou práci a po velmi krátké době se stěhuje z motelu do vlastního bytu. To ovšem netuší, že všichni ti milí usměvaví sousedé jsou členy pošahané sekty a že její roztomilý spolusoused skrývá pod maskou zcela jinou tvář. Horor ne, i když dojde na pár hřebíků, bodec i pistoli, thriller tak trochu, hlavně v posledních deseti minutách. Bloomová je sympatická, komuna slizká, závěr otevřený. Na jedno podívání dobré, jinak ale žádná bomba. ()

EvilPhoEniX

Tohle je milé překvapení, které plulo pod radarem. Sympatická mladá hrdinka odjede do LA začít nový život. Najde si práci i nové bydlení v bytovém komplexu, avšak její noví sousedé nejsou ti, za které se vydávají. Film spíš než hororem je hutným psychologickým dramatem ve stylu Wicker man či Midsommar a spíš než konkurent je jejich bratříček, ale vůbec mi to nevadí, protože podobně laděné filmy můžu a zdejší komunita má zajímavě stanovené pravidla. Hlavní hrdinka je velmi sympatická a některé momenty jsou nejen napínavé, ale i velmi mrazivé a ve finále dojde i na trochu krve, takže jsem překvapen. Bavilo mě to. Naprosto ideální jednohubka. Film se hodně bude líbit ženám. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra****, Napětí***. 7/10. ()

JohnCZ

Obsahuje nepřímé spoilery! Velice hutnej psychothriller, kterej je hororovější, než leckterý samozvaný horor. Jen to není pro diváka, kterej si pod pojmem horor představí hlasité lekačky, křik, krev a střeva. Ve své podstatě je to myšlenková vykrádačka Orwella a jak mě mrazilo při čtení 1984, tak stejnou intezivní úzkost jsem cítil i při sledování 1BR. Protože nenapadá mě nic děsivějšího, než zažít a žít v takovéhle situaci. Hodně dobré béčko. Cením neokoukané herce v čele se sympatickou racionálně uvažující hlavní hrdinkou. ()

honajz

Hvězda za docela koukatelnou hérečku, jinak je to klišé na klišé, s expozicí zvíci 30 minut!, což je třetina stopáže, a s nijakým závěrem - vlastně jsme se nic nedozvěděli, nic se nevyřešilo. A koukat jenom na praktiky podivné komunity - sekty, to jednoho spíše unaví, když z toho jinak nic nemá. Čekám, že tvůrci doufají ve slušný úspěch, jenž by jim ve stylu Kostek a Saw umožnil několik dalších filmů předpokládané série, protože jinak jiný význam ten film nemá. Btw, a z čeho ta komunita žila a kde brala jídlo na grilovačky? A kde tam chodili na záchod? ()

Morholt

Po smrti matky a roztržce s otcem přijíždí Sarah do LA hledat nový začátek. Najde si práci a krátce na to i ideální bydlení v bytovém centru obývaném vstřícnou komunitou. Jenže není všechno zlato co se třpytí a celkem záhy je jasné, že s bytem i lidmi je něco špatně. V souvislosti s hororem se dá mluvit snad jen o scéně s hřebíky. Nečekejte ani houstnoucí atmosféru a dávkované napětí. Za to se ale dočkáte celkem působivého psychoteroru a velice šikovně zakomponovaného orwelloského podtextu. A to mě dohromady hodně bavilo. Co vytknout není ani hercům a doufám, že Nicole Brydon Bloom ještě v budoucnu ukáže, co v ní je. Zatím vypadá hodně slibně. 80% ()