Na Floride si skupina gréckych prisťahovalcov zarába na živobytie zbieraním podmorských húb. Tony Petrakis (Robert Wagner) so svojim otcom sa tým tiež živia, no príliš sa im nedarí a hrozí im, že kvôli dlhom prídu o svoju loď. Vyberú sa teda do oblasti, ktorú má pod kontrolou miestna komunita, ktorá tam Grékov nechce a keď ich tam chytia, o celý náklad ich pripraví Arnold Dix (Peter Graves). Keď si to potom s nimi chcú vybaviť na pobreží, zoznámi sa Tony s Arnoldovou snúbenicou Gwyneth (Terry Moore) a vzájomne si padnú do oka. Ak ale chcú Petrakisovci konečne priviezť plnú loď húb a zbaviť sa tým dlhov, musia sa vydať do nebezpečného pásma 12-míľového útesu, ktorý je plný jaskýň a skrytých nebezpečenstiev, kde už prišiel o život Tonyho brat. (Dale)

Campbell

Co k tomu dodat? Film mě hodně zklamal ale nejdříve řeknu dvě věci které byly parádní. 1) Kamera a prostředí tyhle dvě věci byly naprosto lahodící oku. Moře a hlubiny byly opravdu skvosta kamera byla geniální. Věc číslo 2) byly herci kteří byly více než dobří. Ale co naplat když film trvá 105 minut a každá scéna se neuvěřitelně táhne a dost často nudí?věřím že v 50 letech to bylo něco jiného ale dnes už to spíše uspává než baví. ()

Martin741

Podla mna sa to netiahlo, naopak film ma hned zaujal najma exteriermi - su fakt nadherne- Potom nasledovala schema dialogy - potapanie sa v mori - dialogy - potapanie sa v mori a objavovanie morskej Fauny. Reziser Robert D. Webb odviedol slusnu pracu, moje objvavovanie stariniek dalej pokracuje : 74 % ()