Miseuteo giganje

• Južná Kórea 미스터 기간제 (viac)

Poté, co špičkový právník selže při obhajobě nevinného studenta obviněného z vraždy, je jeho reputace v troskách. Neochotný se vzdát si změní jméno a získá místo učitele na škole, jejíž studenti jsou do vraždy zapletení, aby získal nové důkazy a vykoupil se. Co je ze začátku jen sobeckým a tvrdohlavým záměrem se znovu vynořit jako právnické eso se ale postupně stává věrným pátráním po pravdě. (mrtvej pes)

mrtvej pes

Co mě do seriálu vtáhlo? Spád. Vtip. Neotřelost. Co mě od něj málem odradilo? Že se kromě protagonisty nikdo nechová normálně, jakákoliv nuance mezi dobrem a zlem je setřená, navíc povahy studentů buď hraničí se sociopatií, anebo ti mlíčňáci nemají jinou roli než hrát oběť a ovci. Na čtvrtou hvězdu to nemá, chtělo by to míň černobílosti a víc uvěřitelnosti. ()

mmatuli

V řadě průměrných seriálů vyniká důvěryhodným hereckým obsazením, dějovou linkou, tempem. Každý další díl jsem netrpělivě vyhlížela. Pokud stojíte o drama převážně ze školního prostředí, kde každý nese podíl viny na tragických událostech, vřele doporučuji ke shlédnutí. ()

Nam.94

Do 11 dílu se mi to jevilo jako úplně nepřehledná, natažená a zamotaná hovadina se zbytečně moc postavama. Až na právníka tam nebyla jediná kladná postava, které by byl důvod fandit. Zároveň ale i zaporáci byli k ničemu, že nebyl důvod jim přát cokoliv zlého. Prostě překombinovaný, nepřehledný seriál se spoustou děcek a jejich rodičů, kteří vymýšleli všemožné ptákoviny. A upřímně, vůbec mě to nenadchlo. Díly se táhly a neměly žádnou atmosféru. Po 11 epizodě to začalo dávat aspoň trochu smysl a poslední, 16 epizoda, byla actually dobrá. Bavilo mě, jak si ten právník pomalu otáčel nepřítele na vlastní stranu a celkově konec dával smysl. Ale nedoporučila bych to, nemá to atmosféru, není to žádným způsobem reálný ani logický, všichni se tam chovají iracionálně, až nelidsky a umělě.  Práce s kamerou, vizuál a ani OST taky nemá co nabídnout.  Nebýt posledních 5 dílů, hodnotila bych to "odpad". ()