Zatímco kurdský gigolo Baran sní o budoucnosti v Evropě, německá pilotka Marion se snaží vyrovnat s diagnózou rakoviny. Když se ti dva setkají na dovolené v tureckém letovisku Marmaris, rozhodnou se uzavřít fingované manželství. Po slibném začátku mají společnou budoucnost zdánlivě nadosah. Záhy se však ukáže, že to nebude tak jednoduché. Jejich dohodu komplikují emoce a obavy, neboť před sebou oba skrývají více než jedno tajemství. Nakonec se budou muset rozhodnout, který ze svých snů chtějí následovat – a zda mohou i nadále zůstat spolu. (Cinemax)

kolemjdouc

docela fajně zpracovaný film na tolik přetřásané téma.jen mě štvalo že některým bezvýznamným situacím se věnovalo více prostoru než finále na konci.Maskéři se na Baranovi umělecky vyjádřili.Měl postupem času více podob.Celkově dobrá kamera i scénář ()

Malarkey

Během filmu jsem si uvědomil, že tenhle film je typický Německo. Je to zřejmé už v titulkách, když se na režisérské židličce objeví typický Němec Ilker Catak. No a ten hned z kraje kamerou zajel do plážového letoviska v Marmarisu, kde jsem byl poměrně v šoku a netušil, že německé cestovky zařizují v Turecku hotely, kde se o Vás na pláži postarají i místní turečtí gigolové. Slyším to poprvé a docela mě to překvapilo. Bejt ženská, tak dovolený kupuju už jenom v Německu. Pak se ale trošku rozfrcne příběh a najednou tu máme hlavního hrdinu – Kurda, kterému jedna Angélie Merkel pomůže a nakvartýruje ho do Německa, kde z něj chce udělat Evropana. Jo, národní stigmata, to je svině. Příběhově vzato ale solidní kousek, dobře natočené drama, takže ve zbytku filmařské duše jsem byl spokojen. ()

Detektiv-2

Vydařené drama s celkem originální ústřední dvojící a zápletkou. Bavilo mě chladné prostřední, prostý scénář a skvěle budovaná atmosféra. Film však brutálně zabíjí dvouhodinová stopáž, díky které se film natočený tímto stylem zdá být monotónní a v některých místech hluchý. Za vidění to stojí, ale pravděpodobně se k tomu již nevrátíte. ()

slunicko2

Zajímavé, nicméně určené k zapomenutí. 1) Spoiler! Nečti, pokud jsi neviděl! Poněkud rozmazaná motivace konání Marion i Barana v řadě detailů mi činila film chvílemi málo pochopitelný. Konec jsem už vůbec nepobral. Znamená Marionino těhotenství, že je vyléčená?_____ 2) 34letý spoluscenárista a režisér Ilker Çatak má před sebou, myslím, zajímavou budoucnost._____ 3) Zaujali mě 26letý charismatický (chlupatý) Ogulcan Arman Uslu (Baran) ve své prvotině a dále pěkný 33letý Sebastian Urzendowsky (Baranův soused v Německu Johann)._____ 4) Data narození protagonistů uvádím k době natáčení, tedy k roku 2018. ()

DonBraso

Marion jako pilotka letadla a Baran jako ten,co mu zrovna Turecko nevoní jako Kurdovi.Náhoda dala a hurá v Německu.Příběh může být jakýkoliv,ale aspoň člověk může vidět,jak se imigranti dostanou tam,kam chtějí a nemusí ani dlouho jezdit člunem po moři:) Jako romantický drama,ale splňuje vše co chcete.Prostě ženská s rakem,která chce udělat na svojí parte aspoň jednu dobrou věc..Bohužel závěr trochu traumatizuje diváka spíše,ale s rolí Barana jsem si to až nezvykle vychutnal.Škoda jen,že o Marion to co dělá občas nedává selský rozum a v Berlíně to místy docela hapruje dramatickým balastem jako udělaní autoškoly,což diváka asi to poslední zajímá.Ve finále si vlastně říkáte,že Baran se jen jel učit a jak se to hodilo.Závěrečná scéna na letišti je si myslím trochu zbytečná,protože si říct,že stará láska nerazaví je trochu Baran ukradl hodinky:) ()