Láska je láska: Generácia Q

• Česko Láska je láska: Generace Q (viac)
USA, (2019–2023), 25 h 4 min (Minutáž: 44–61 min)

Jennifer Beals, Leisha Hailey, Kate Moennig, Jacqueline Toboni, Sepideh Moafi, Rosanny Zayas, Stephanie Allynne, Freddy Miyares, Carlos Leal (viac)

Průkopnický dramatický seriál Láska je láska zásadně ovlivnil celou generaci a tento podzim se na HBO vrací jeho napjatě očekávané pokračování s názvem The L Word®: Generation Q. Ve svých původních rolích se opět představují Jennifer Bealsová, Kate Moennigová a Leisha Haileyová, spolu se zcela novou skupinou rozmanitých postav z LGBTQIA+ komunity, zakoušejících lásku, žal, sex, nezdary a úspěchy v LA. (HBO Europe)

Recenzie používateľa NinadeL k tomuto seriálu (32)

Láska je láska: Generácia Q (2019)

28/28 Celou dekádu jsme žily v éře po The L Wordu, prožily jsme i tu reality show The Real L Word, ale jen málokoho by napadlo, že se dočkáme plnohodnotného pokračování. A opravdu, Generace Q je tu. Nové postavy výborně zapadly mezi klasickou trojici Alice, Bette a Shane. Angie nám vyrostla a na ostatní klasické postavy se taky nezapomnělo. Všechny tři sezóny se mi zapsaly hluboko do srdce. ()

Season 1 (2019) (S01)

Zbožňuju tuhle první řadu. Už při prvním sledování jsem si procházela mnohé scény opakovaně. Je to zkrátka radost. ()

Let's Do It Again (2019) (S01E01)

Ještě včera jsem nevěděla, že nová generace vznikla. A teď jsem v tom zase až po uši. Přesně jako před 15 lety. Alice má svůj pořad, Shane je zpět a Bette Porter kandiduje na starostku O_o ()

Less is More (2019) (S01E02)

Fakt se to děje, The L Word pokračuje <3 Globální LGBT společnost se vyvíjí, spolu s ní i jeden z jejích nejdůležitějších mluvčích. Doba se změnila, k čemuž pozitivně přispěly právě takové show jako TLW nebo Queer as Folk, a je radost sledovat nové kapitoly z tohoto nekonečného příběhu. ()

Lost Love (2019) (S01E03)

Drama nabírá obrátky na všech stranách. Jak se s L svatbou vyrovná posh otec přitažlivé Dani a co na to rodina té chudší nevěsty? A jak se bude vyvíjet nový vztah té divoké holčiny a farářky multikulturní církve? Samé otázky :D ()

LA Times (2019) (S01E04)

Nový podnik Dana's (pojmenovaný na památku milované postavy ze starého seriálu) se rozjíždí. Shane financuje chybějící L podnik v centru svého nového domova a naše ženušky se stále více a více zamotávají do svých lásek. ()

Labels (2020) (S01E05)

Následky po noci plné vášní jsou čím dál tím zajímavější. Ale kdo jiný, než Alice, by mohl ustát triplet? A jak asi ustojí Dani nový problém se svým otcem a Bette? Dokáže se rozhodnout a zvolí správně mezi láskou a kariérou? ()

Loose Ends (2020) (S01E06)

M. T's back! :) ()

Lose it All (2020) (S01E07)

Jen málokterý seriál prožívám tak naplno, jako GQ. Ale tohle je jednoduše absolutní požitek. Nové postavy a staré se potkávají, prolínají se jejich příběhy a tvoří to krásný nový celek. Napínavý, emotivní, sexy. Staré páry střídají nové, ale láska nemizí. A příště velké finále! Bude svatba? ()

Lapse in Judgement (2020) (S01E08)

Napětí by se dalo krájet, takto se dělají cliffhangery! :) Už teď se těším na 2. sérii a v mezičase bych si ráda konečně koupila kompletní DVD se starým seriálem. ()

Season 2 (2021) (S02)

Krásná práce. Životy hrdinek se mění stejně rapidně jako jejich city, jejich kariéry představují zajímavé výzvy a svět se pořád točí dál... Nechybí nic. Velmi inspirativní zážitek. ()

Late to the Party (2021) (S02E01)

1. série začala v prosinci 2019, 2. série pokračuje až v srpnu 2021. Delší čekání na seriálový cliffhanger jsem nezažila. Ale shledání je to opět šťastné a vyjma jedné linky jsem nadšená ze všech nápadů. Ale třeba i Shane brzy nabídne cosi zajímavého. Spousta radosti, humoru a lásky, to jsou základní ingredience TLW: GenQ. ()

Lean on Me (2021) (S02E02)

Trochu se to zamotalo. Na neherecké výkony Leo Shenga je pořád bolest se dívat. Ale jinak je zajímavé, jak si drama hledá nové cesty po té, co už víme, jak to dopadlo se svatbou. ()

Luck Be a Lady (2021) (S02E03)

GenQ není dobrý formát na sledování z týdne na týden, chce to BingeWatch. ()

Lake House (2021) (S02E04)

Dani je v prdeli, Angie má krizi identity, Bette nachází svojí soulmate a Fin je neskutečně trpělivá. Někdy ty romány potřebují rozcházecí rituál víc, než cokoli jiného. ()

Lobsters, Too (2021) (S02E05)

Skoro bychom zapomněly, jaká Shane bývala dračice a toto bylo skvělé připomenutí. Rodinná terapie s Angie v čele měla grády a ten její proslov byl prvním, ve kterém zaznělo BLM a celé to dávalo kupodivu smysl. Zbožňuju, že je Alice bisexuální. ()

Love Shack (2021) (S02E06)

Tolik vyvrcholení během jediné karaoke párty v Dana's. Radost z TLW je zpátky. Ty vztahové rošády dávají smysl, nejsou to jen prázdné scénáristické veletoče. A líbí se mi, že ačkoli jsou hlavní hrdinky z tak širokého spektra LGBT+, není problém je napsat jako uvěřitelné osobnosti, které navzdory všemu a všem bojují o své místo na slunci a je pro ně velmi důležité místo ve společnosti, ekonomický status a některé jsou v jádru plné maloměšťáckých předsudků. ()

Light (2021) (S02E07)

Další velká paráda. Po posledním vynikajícím karaoke vyvrcholení přichází na řadu díl s průtrží mračen. A dobrá tradice TLW pokračuje přesně tak, jak ji fanoušci milují. Je na čase si připomenout epizodu Liquid Heat, ve které Bette a Tina zůstaly zaseknuté ve výtahu. ()

Launch Party (2021) (S02E08)

Finále se blíží a v nejlepší tradici TLW je potřeba řádně zesílit emoce, překombinovat vztahy mezi děvčaty, na pracovišti i v politice. Alice měla nádherný křest knížky, Finn/Soph jsou slušně v prdeli, Shane je na dobré cestě do nebe a Bette je čím dál tím víc sama sebou... Bude to ještě nářez. Protože nakonec ta jediná, která potřebuje zachránit je GG. ()

Last Dance (2021) (S02E09)

Letité drama vrcholí, dva zdánlivě dokonalé vztahy TiBette nejsou zřejmě tak dokonalé, jak se tváří. Do toho drama s dárcem jejich dcery, maturák, Shane a Carrie... Nádherně to graduje. ()