Don Matteo

Taliansko, (2000–2022), 261 h 53 min (Minutáž: 45–120 min)

Scenár:

Mario Ruggeri, Carlo Mazzotta, Mauro Graiani, Alessandro Bencivenni (viac)

Terence Hill, Nino Frassica, Flavio Insinna, Nathalie Guettà, Francesco Scali, Pietro Pulcini, Pamela Saino, Gastone Moschin, Sydne Rome, Pino Ammendola (viac)

Do talianskeho stredovekého mestečka Gubbio prišiel svojho času z Mexika nový farár Don Matteo Bondini (Terence Hill), ktorý si svojim úsmevom, zmyslom pre humor, ale aj silnou túžbou po spravodlivosti získal srdcia všetkých ľudí. Don Matteo nestrpí násilie a neprávie páchané na ľuďoch, a preto sa vždy zapletie s miestnymi kriminálnikmi.... (oficiálny text distribútora)

kkarx

Jednou, ještě když jsem chodil na střední, jsem dostal chřipku a musel to alespoň týden doma vyležet. Projížděl jsem z nudy tv programy. Na jednom kanále jsem zbystřil, protože jsem poznal Terence Hilla a toho jsem v tu dobu měl hodně rád z westernů a dalších komedií s Budem Spencerem. Ten týden mi to přišlo jako docela ok program. Hill je sympaťák a dokáže pobavit. Krom toho nic lepšího dopoledne v televizi nešlo. :) Na pravidelné koukání asi ne, ale jako relaxační optimisticky laděná zábava při nemoci to nebylo tak špatné. ()

BlackTom odpad!

Mal som sen... Na rozheganej ukrajine si to valil Hýlovie Terens úzkou stezkou, úsmev na perách, Kristuspán sa roztomilo hompáľa na prívesku, černej hábit á la Temný rytier za ním romanticky vanie, motýľ babočka predbieha osamelého cyklistu a Terens zbiera mušky medzi vycerené zúbky... Zrazu sa zprava prirúti kurva-veľký tirák čiernej farby s neapolskou ešpézetkou, zbadá bývalého kolegu, toho času homosexuálneho pedofila na bajku, dupne na plyn a s chuťou a s nezameniteľným úškrnom sleduje toho starého mamrdára, ako letí vzduchom sťa po vypití redblivu... Pohľadí si zarastenú tvár s pôvabnými lícami, potľapká si mohutné brucho, stiahne okienko a zvolá: "Zabíjení je má práce lásko!". Bud zaradí jednotku a odfrčí. Škoda, že to bol len sen... ()

Skuby47

Na tento italský seriál, vysílaný v letech 2000 - 2022 jsem narazila náhodou. Nic světoborného to není, ale ani nic zavrženíhodného. Není nijak originální, kopíruje ho anglický seriál Otec Brown 2013 – 2024 a německý seriál Otec Braun 2003 - 2014. Policie zde dostává při řešení zločinů od církve na frak, protože často zatýká nevinného. Je to taková oddechovka. Tento seriál je dle současných diváckých požadavků málo akční. Zaujali mne pohlední italové. Také obsazení Terence Hilla byla docela šťastná volba, i když v době končícího seriálu mu bylo skoro 83 let a to i jízda na kole je pro herce dosti namáhavá. Co považuji za velký klad tohoto seriálu, je jeho skvělý humor, prezentovaný špičkováním především mezi párem policistů - kapitánem a strážmistrem a taky mezi farní kuchařkou Natalínou a kostelníkem Pippem. Zásluhu na tom mají i vtipné dialogy a výborný dabink. Není to sice napínavé, jak se na detektivku sluší, ale je to zábavné. ()

Mach Tom

Zdejší hodnocení bohužel dávají lidé, kteří seriálu nerozumí. Je to samozřejmě zasazený do italského prostředí a jede ve svém vlastním stylu humoru, který zde asi moc lidí nechápe. Převážně je to detektivní seriál s prvky humoru. Seriál však nedělá hlupáky z četníků, kteří často pachatele najdou sami pomoci svých postupů, občas z menší poznámkou Dona Matea. Ten však sází pouze na svou dedukci. V tom se liší od podobně laděných seriálů, kde často hlavní postava neomiyný detektiv. Seriálu bohužel ubližuje nedokonalý dabing v kterém spoustu vtipů nevynikne jak má. ()

Lukas222 odpad!

To, čo bolo spočiatku pomerne znesiteľné a občas zábavné, sa postupne zmenilo na trápnu taliansku telenovelu... A to hlavne kvôli tomu trafenému karabinierovi, ktorý zrejme počas tvorby seriálu podstúpil lobotómiu (alebo udrela starecká demencia), pretože si neviem predstaviť súdneho človeka ochotného robiť tam zo seba takého vola... ()