Proč ženy zabíjí

• USA Why Women Kill
USA, (2019–2021), 16 h 31 min (Minutáž: 43–56 min)

Tvorcovia:

Marc Cherry

Lucy Liu, Ginnifer Goodwin, Kirby Howell-Baptiste, Alicia Coppola, Philip Anthony-Rodriguez, Bobby Nish, David Banks, Alexandra Daddario, Robert Craighead (viac)

V tomto temném komediálním dramatu vystupují tři ženy z různých dekád, které žijí ve stejném době a zažívají manželské neshody. Žena v domácnosti v 60. letech, dáma v 80. letech a právnička v roce 2019. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (11)

Proč ženy zabíjí (2019)

Příliš jsem nevěřil, že by se mi seriál mohl líbit, faktem ale je, že si mě získal už po úvodní epizodě. Myslel jsem si, že zvolený způsob vyprávění (s rozdělením do tří neustále se střídajících časových linií) bude chaotický, ale nemohl jsem se mýlit víc. Právě to střídání mi velice vyhovovalo, navíc jsem se mohl bavit na vtipném propojení scén a naprosté odlišnosti prostředí (přestože šlo stále o tentýž dům). Už několikrát jse popisoval svůj kladný vztah k retro snímkům, takže mě dějová linie z roku 2019 oslovila nejméně, ale i ta mě bavila. Tuhle záležitost jsem si k vlastnímu překvapení opravdu užil. P.S. Nemůžu přijít na to, koho myslel dixx v obsahu tou socialistkou z osmdesátých let, ale ještě nad tím budu dumat. ()

Murder Means Never Having to Say You're Sorry (2019) (S01E01)

Dnes mě morově naštvali Britové, a protože mi úvodní epizoda tohoto seriálu vrátila dobrou náladu, musel jsem subjektivně přihodit pátou hvězdičku k jinak zcela objektivním čtyřem kouskům. Zpočátku jsem se obával rychlého střídání časových linií, ale ukázalo se, že to vůbec není na škodu, protože se tak příběh udržuje hezky v tempu. Vypadá to, že tu zase chlapi nebudou za dobráky, jak už to bývá v posledních letech zvykem, obsazení je taky patřičně multikulturní, ale kupodivu mi nic z toho nevadilo, protože jsem se dobře bavil (a zatím taky nedošlo na transky). ()

I'd Like to Kill Ya, But I Just Washed My Hair (2019) (S01E02)

Ani druhá epizoda mi nepřinesla žádné zklamání, časová linie z roku 1964 mi svou atmosférou silně připomíná seriál Mad Men, a to je dobře. Humor, který tvůrci v seriálu používají mi naprosto vyhovuje, příběh v žádném případě nestagnuje a střídání časových linií stále pomáhá udržovat tempo. ()

I Killed Everyone He Did, But Backwards and In High Heels (2019) (S01E03)

I když se mi třetí epizoda zdála být zatím nejslabší, neměl jsem chuť jít pod čtyři hvězdičky, protože jsem se i tentokrát dobře bavil. Pravda, tempo se ve všech třech časových úrovních znatelně zpomalilo, nejvíc mě asi pobavil plán Beth Ann a nakonec jsem nebyl nespokojený. ()

You Had Me at Homicide (2019) (S01E04)

Předchozí díl jsem označil zatím za nejslabší, čtvrtá epizoda pro mě byla zatím naopak nejlepší. Příběh opět nabral pořádné tempo, děj mě ve všech časových rovinách fakt bavil, a každopádně jsem dostal zatím největší porci humoru. Teacup byla výborná, tu bych chtěl určitě nosit. ()

There's No Crying in Murder (2019) (S01E05)

Po páté epizodě jsem se dostal za polovinu seriálu a musím říct, že jsem ještě neviděl špatný díl. Zatím jsem se pokaždé bavil a na rozdíl od jiných seriálů jsem se ani na moment nenudil. Tento díl patřil z větší části Simone a Tommymu, ti mi zahýbali s bránicí. ()

Practically Lethal in Every Way (2019) (S01E06)

Šestá epizoda byla skvěle vyvážená. Tvůrci namíchali perfektní mix komedie, dramatu i romantiky, který výborně fungoval a přinesl nový úhel pohledu na jednu z postav. Díl byl taky pěkně náročný, během padesáti minut jsem absolvoval dvě večeře a jeden večírek, ale zvládl jsem to! ()

I Found Out What the Secret to Murder is: Friends. Best Friends. (2019) (S01E07)

Na to, že jde o vyloženě proženský (nebo protimužský) seriál, se až podezřele dobře bavím. Asi to bude tím, že některé údery míří i do vlastních řad, a alespoň trochu se tím srovnávají misky vah. Ať už je to, jak chce, nejdůležitější je pro mě to, že je to celé velmi dobře napsané i natočené. ()

I Was Just Wondering What Makes Dames Like You So Deadly (2019) (S01E09)

Jo, jo, tušil jsem, že budu devátou epizodu pětkovat a nemýlil jsem se. Tvůrci si výborným způsobem připravili půdu pro finále a já jsem si vychutnával každý moment. Znovu jsem se skvěle bavil, tenhle seriál ve mně dokáže vyvolat pocit spokojenosti. ()

Kill Me as if It Were the Last Time (2019) (S01E10)

Je to dobré, tvůrci seriálu zvládli i finále k mé spokojenosti, takže jsem neměl důvod pro snížení hodnocení. Přece jen jde o americkou záležitost, takže jsem očekával povinný, sladkobolný závěr, na ten ale naštěstí nedošlo. Fakt se mi líbilo propojení všech časových linií v jednom momentu a bavilo mě i postupné předávání klíčů. ()

Pokračování Shazama našlo záporačku

Pokračování Shazama našlo záporačku

13.04.2021

Herečka Lucy Liu (Kill Bill, Kung Fu Panda) hlásí návrat do první ligy, objeví se totiž jako záporačka v pokračování komiksového blockbusteru Shazam! Fury of the Gods od studia Warner Bros. Liu… (viac)

PF 2020

PF 2020