majo0007

Celkom vydarená light variácia na Coenovské čiernohumorné majstrštyky. Nemá s jednotkou nič spoločné (obsahovo, castingovo a aj koncepčne - sledujeme jeden príbeh, miesto troch v jednotke), dokonca sa 2. séria mohla volať hociako - vzhľadom na to, že sa jedná "len" o 2 vraždy, ale hlavne keď si celú show pre seba ukradol Nick Frost ako dobrácky anjel smrti. Záverom dodám, že výzorovo tak škaredé fuchtle v jednom projekte som dávno nevidel. ()

Hanys_

Trošku jiný formát než s1, spíš už je to klasická "detektivka" s černohumornými prvky. Ale ta zábavnost a šílenost je tady v solidní míře pořád. Škoda imho slabšího závěru. 8/10 ()

(mOnkey)

Děj se odehrává v jednom z největších měst USA, přesto však působí, jako by šlo o uzavřený mikrosvět malého městečka podobný tomu z Weirovy Truman Show nebo Darabontova Majesticu. Což není nutně na škodu, protože ten mikrosvět funguje báječně, na čemž má zásluhu hned několik činitelů. Jedním z nich je perfektně promyšlený scénář, kdy se postavy potkávají vždy v tu správnou chvíli (někdy snad až moc okatě, ale tak to prostě na „maloměstě“ chodí), dělají a říkají si ty správně věci a diváka nechávají náramně se bavit touto důmyslnou šachovou partií až do samotného závěru. A není v tom sám, protože ještě lépe se očividně na place bavil skvostně zvolený ansámbl - obzvlášť přesné jsou ve své roli ďábelská Allison Tolman a ďábelsky vtipná Eileen Galindo, ale naprosto perfektní jsou úplně všichni, což se zase tak často nevidí (vím, že i první série byla výborně obsazená, ale nepamatuju si, jestli byla i takhle s chutí zahraná). Shodou okolností jsem ve stejnou dobu sledoval i seriál Bad Sisters, tedy další komediální počin, který se zabývá zcela zásadní otázkou proč ženy vraždí, ale u něj mě některé přehnané situace vytrhávaly z děje zasazeného do zdánlivě reálného prostředí. Why Women Kill působí v tomto ohledu jako skvěle vysoustružená černohumorná divadelní hra odehrávající se v jakémsi zvláštním bezčasí na místě, kde neexistuje jiný svět mimo ten zobrazený v seriálu. 85% ()

hony23

První řada přinesla tři skvostné příběhy žen, které byly okolnostmi dohnány k zabití svých mužů. Byly to příběhy s dokonale propracovanými zápletkami a prošpikované černým humorem. Druhá řada přináší příběh jeden, ale opět skvěle napsaný a s mnoha dějovými zvraty, které prostě diváka musí bavit. Škoda jen, že někdy od 7.dílu začal scenáristům docházet dech a závěr už byl hodně překombinovaný a přitažený za vlasy. ()