Pokémon: Mewtwo vrací úder – Vývoj

• Japonsko Pokemon the Movie: Mewtwo Strikes Back Evolution (viac)

Ash, Misty a Brock přijmou pozvání od záhadného trenéra a setkají se tak s uměle vytvořeným pokémonem Mewtwoem, který už se nemůže dočkat prvního souboje. (Netflix)

Marys

Porovnávací trailer vyzerá dosť zle, ale samotný film nakoniec vypáli oveľa lepšie, než sa zdalo. Či už sa potešia súčasné deti, alebo deti, ktoré boli deťmi pred dvadsiatimi rokmi. Prvý Pokémon film je skrátka Pokémon film. To bolo za čias, keď Pokémon filmy mali k seriálu nejakú váhu. Nie ako teraz, keď ku každým 50 dielom vyjde jeden film ako nejaký "módny doplnok". Spojenie s Netflixom je zaujímavé a som zvedavý, či v tom budú pokračovať. ()

Blackhand47

První Pokémon film jsem viděl naposled někdy před cca patnácti lety a pak samozřejmě po letech dneska, když jsem si řekl, že si jej pustím předtím, než se vrhnu na samotný remake. No, musím říct, že jsem zklamaný. Jediné dobré vtipy, které původní verze měla, tvůrci vystřihli a většina nových dialogů dělá z postav o něco větší idioty. Jasně, nasvícení a voda vypadá ve filmu dobře, ale to kvůli kvalitním programům dnes zvládne každý animátor. Jednotlivé modely však zdaleka nevypadají nijak pěkně a i ona samotná ruční kresba dává Pokémonům daleko lepší texturu. Změnu vzhledu několika postav upřímně nechápu, ale proč ne. Ve výsledku jde ale o úplně zbytečný remake, který nepřináší vůbec nic nového a jednotlivé scény v něm nedosahují kvalit originálu. A to jsem ještě nezmínil ani ty zbytečně svítící útoky. Fakt hnus. 45% ()

Nyron

Já ten film ještě neviděl, ale jako brutální fanda prvního filmu, i dnes, ve svých 27 letech můžu říct, že si ho minimálně 2x do roka pustím, prostě nechápu proč. Viděl sem trailer a stačilo mi. Pokémon Mewtwo vrací úder je ve světě pokémonů klenot. Je to na poměry toho, na co je člověk zvyklý že seriálu původního, natož novějších epizod dost temné, film jde "až na krev". Je to taková krásná ukázka Anime z doby, kdy se pokemon neprofiloval až tak vyloženě jako pohádka. Tvůrci si tenkrát dovolili pritlačit na pilu, a tak vznikl temný příběh, který je dle mého názoru po vizuální stránce zvládnutý absolutně dokonale. Já pak brouzdam po netu a zjistím, že tento film od základu po vizuální stránce překopali. Jako vážně? Opravdu bude tento trochu až hororový příběh nyní v kinech přepracován v animaci, o které si já osobně myslím, že se hodí tak do pohádek pro nejmenší děti? Opravdu ta roztomilá "odporná" postavička s ksiltovkou v tomto provedení umře? Jak to asi bude vypadat? Tohle Ježíši neeeeee. Kdyby tento film dostal jemnou korekci barev, možná mírné vysperkovani detailů, tak by to byla pocta, ale recyklovat a takovým až hanebnym způsobem znetvorit původní Anime? Za to bych je všechny vyhodil na hodinu. Už teď se bojím, jakým způsobem zasáhli do děje, aby se to k té jejich "KOJENECKE"animaci hodilo. FUJ!!! ()

dennykr

Na těch internetech se občas povídá, že přetáčení populárních anime v nové 3D animaci je samoúčelné peklo – mávám Berserkovi a Ghost in the Shell 2.0. Jenže ono to není tak jednoduchý a vlastně ani pravda! Lepší je ptát se, co nám takový přístup přináší. Já obyčejně vidím pozitiva ve dvou rovinách: (a) hra s osnovou vyprávění a (b) prostorem. Osnova se mění z několika důvodů. Ono poměrně málo filmařů chce vyprávět tentýž příběh identicky – čest výjimkám jako Mamoru Ošii –, něco přeskupí, přidá nebo vynechá. Jindy se přechází na úplně jiný formát, takže 25 epizod se změní ve tři filmy jako v případě Berserka (1997) -> Golden Age Arc I, II a III. Taková proměna zas přináší úplně jinou práci s rytmem, protože epizodu o dvaceti minutách nemůže hnát stejné tempo jako dvouhodinový film. Třetí možností je právě Evolution, které převypráví příběh původního filmu se spoustou drobných úprav. Takže můžeme sledovat, která scéna se malinko změnila nebo inspirovala něčím mimo první film – třeba vaření otevřeně vycházející z Pokémon Sword & Shield. Jenže to pořád není tak zábavné jako práce s prostorem. Ona proklínaná 3D animace totiž skýtá fantastický možnosti. A právě Pokémoni je zatím vytěžují na maximum! Pořád. Se. Něco. Hýbe. Kde ruční animace pracuje se statickým obrazem s několika pohyblivými figurami, přináší Evolution neskutečnou spoustu hýbajících se nesmyslů. Každý rám je zaplněný a všechno se v něm hýbe. Ba co víc, neustále se hýbe kamera! Nájezdy, odjezdy, rapidní montáže a dlouhatánské jízdy. Jako by film dával na odiv, co všechno si teď může dovolit. Fantastický! Vlastně to je tak přesycený, až se to vzdaluje klasickému zprostředkování prostoru. Člověk by totiž řekl, že 3D modely znamenají, že anime může pracovat s klasickým stylem. Jenže to se neděje. Naopak je těch pohybů tolik, že vlastně odvádí naši pozornost od vyprávění ke stylu, na který se prostě pro ten pohyb musíme soustředit. Trochu to připomíná [REC]³: Génesis, který se v jeden moment oprostil od ruční kamery a najednou nepůsobil jako klasický film, nýbrž jeho stylizovaná verze, v níž se pořád hýbe kamera. Moc moc dobrý! ()

tnp101

Jako malý capart jsem byl na původním kresleném filmu v kině. Pamatuji si z něj jen útržky, do srovnávání s novou verzí se tak pouštět nebudu. Na rozdíl od detektiva Pikaču to pro mě příjemná nostalgická jízda nebyla. Děj je primitivní, dialogy debilní a animace má své lepší momenty, ale vesměs na mě působila jako béčková videohra. Posledních 30 minut jsem doslova protrpěl nudou. 30% ()

• První projekt ze série Pokémon, který je původním filmem společnosti Netflix. (LUKICKK)
  • První film o Pokémonech natočený v CGI. (LUKICKK)