Jistě, pane ministře - Série 3 (1982) (séria)

Danajský dar (S03E05)

(epizóda)
  • Veľká Británia The Bed of Nails

„Timeo Danaos et dona ferentes..." Každý absolvent gymnázia pochopitelně ví, co tento notoricky známý citát znamená. Jim Hacker ovšem, bohužel, studoval ekonomku. A snad právě proto nedokáže odhadnout, že titul dopravního náčelníka, který mu tak úlisně nabízejí nejbližší premiérovi spolupracovníci, není ani tak „skutečnou poctou", „významným nárůstem jeho odpovědnosti" a „možností vypracovat pozitivní národní politiku integrované dopravy", jako spíš darem, kterému se mezi vzdělanci odjakživa říká „danajský". (Česká televize)

Jara.Cimrman.jr

"Každé ministerstvo je kontrolováno lidmi, které by mělo kontrolovat." Pokud je třeba vyvinout spoustu činnosti a nemít přitom žádný výsledek, tak na to je ministr Hacker ten pravý. Ale nesmí se to dozvědět sir Humphrey a zejména tisk, protože to by se musela ustanovit vyšetřovací komise a ... zase by se nic nevyšetřilo. Jak by to bylo milé a zábavné, kdyby to nebyla pravda. ()

kwoky

"Jestli my znamená Británii, tak je to pravda. Ale jestli tím my myslíte sebe, mě a tohle ministerstvo, pak my potřebujeme dopravní politiku asi jako otvor v dutině lebeční." Tohle je brutální hláška :) ()

evangelik

Skvělý díl. Nejlepší hlášky: "Nesu vám skvělou zprávu. Právě jsem byl požádán, abych zavedl integrovanou dopravní politiku. Přímo premiérem". "Neříkejte, a co ta dobrá zpráva?" "To byla ta zpráva". "A jak byste pak, smím-li se tak zeptat, popsal špatnou zprávu?... ()