Jistě, pane ministře - Série 3 (1982) (séria)

Morální rozměr (S03E04)

(epizóda)
  • Veľká Británia The Moral Dimension

Chudák Jim Hacker! Nemine pomalu ani den, aby jej jeho funkce nepostavila před nějaké neřešitelné dilema. Jako třeba právě teď, kdy se ze spolehlivých zdrojů dozví, že kontrakt, který s takovou slávou před pár dny ratifikoval v Kumránu, byl de facto uzavřen na základě korupce. K něčemu takovému přece nemůže čestný muž mlčet! Ovšem na druhé straně – vždyť se jedná o kontrakt na jednu z největších zakázek Británie v Perském zálivu! Kontrakt, který přinese tisíce pracovních míst a miliony dolarů z exportu! Lze to všechno zahodit kvůli – jak říká Sir Humphrey – „drobné technické neobvyklosti", s níž byl uzavřen? (Česká televize)

Jara.Cimrman.jr

"Dospívám kvapem k závěru, Bernarde, že ministr obdržel už mnohem víc naléhavých zpráv, než kolik stačí vstřebat." Každá záležitost jistě má morální rozměr, ale kontrakt v Kumránu je výjimkou. Je totiž křišťálově čistý, neboť všichni odpovědní činitelé svůj úplatek dostali. Já jsem se přitom královsky bavil, ocenil jsem delegaci osekanou na kost, pochopil nutnost sepsání závěrečného komuniké již před setkáním a užil si zametení se slídivou novinářkou. Nyní mne však omluvte, neboť do Komunikačního centra za mnou právě dorazil tvrdý chlapík z Tennessee - Jack Daniels. ()