Jistě, pane ministře - Série 3 (1982) (séria)

Kostlivec ve skříni (S03E03)

(epizóda)
  • Veľká Británia The Skeleton in the Cupboard (viac)

Jestli něco přidělává ministrům vrásky a budí je v noci ze sna, pak je to nepochybně představa zvědavého a zvídavého novináře, který se nepříjemně šťourá v jejich pracovních či soukromých záležitostech. Není tedy divu, že se Jim poněkud vyděsí, když jej jeden takový redaktůrek přijde informovat o tom, že vláda se chystá předat úplně zadarmo soukromému podnikateli majetek v hodnotě 40 milionů liber. Po prvním šoku však ihned následuje úleva: ta zbabraná smlouva byla uzavřena před třiceti lety, takže on je v tom tentokrát opravdu nevinně. Ať si tedy noviny, v tušení tučného sousta, spánembohem šťourají! (Česká televize)

Jara.Cimrman.jr

"Vždyť já nejsem školený právník, jinak bych tam nestál v čele právního oddělení." Vítězství ministra sice stálo daňové poplatníky 40 milionů liber, ale kdo by hleděl na drobné, když je možnost dostat na kolena sira Humphreye. Mě tedy hodně zaujala panika, kterou způsobil ministr tím, že bez dovolení odešel na obhlídku úřadu a také zveřejnění stále platného pravidla o tom, že sociální problémy narůstají tak, aby zaměstnali celkový počet pracovníků vyčleněných na jejich řešení. Nicméně se shodneme na tom, že administrativa trvá věčně a tak je zázrak, že nejefektivnější obvod v zemi Jižní Derbyshire nebyl za svou schopnost potrestán. Skvělé. ()

topi80

I když studnice odpovědí sira Humpreyho bývá nevyčerpatelná, u jedné zásadní otázky se přecejenom zasekne, a to, když se ho ministr zeptá, k čemu je takové ministerstvo administrativy vlastně dobré. ()