Jistě, pane ministře - Série 2 (1981) (séria)

Šplh po namaštěné tyči (S02E04)

(epizóda)
  • Veľká Británia The Greasy Pole

Nemá to takový ministr lehké. Dnes a denně po něm někdo chce nějaké zásadní rozhodnutí. A to prosím bez ohledu na to, jestli bude populární, jestli tím někoho popudí nebo – nedej bože! – jestli tím uškodí sám sobě, své kariéře. Jako třeba zrovna teď, kdy je ve hře obrovský kontrakt na výrobu propanolu, který nabízí italská vláda jedné britské továrně. Ten kontrakt by znamenal záchranu podniku, který by se jinak musel zavřít, přijímání lidí místo propouštění, velké exportní výnosy... Zdá se, že nikdy nestál Jim Hacker před rozhodnutím jednodušším, lehčím a samozřejmějším. Jenže – co je to vlastně ten propanol? (Česká televize)

Jara.Cimrman.jr

"Nežádáte mě, doufám, o statečné rozhodnutí?" Ministři sice jsou stateční, ale taky musí umět zinscenovat náhodu, krýt si záda úniky informací a hlavně znát rozdíl mezi ututláním a nezveřejněním. Mne tedy hodně potěšilo, že Přátelé Země byli nazváni fanatiky a hlavně jsem se konečně dozvěděl, že Řečtině nemá ablativ. To je to důležité a nikoli to, že by se mohl zachránit podnik, zajistila by se lidem práce a ještě by na tom stát vydělal. Politika je prostě nádherná činnost prováděná pro blaho lidu. Tedy vlastně pro preference strany, ale kdo by to rozlišoval. ()

evangelik

Jedno z řídkých vítězství Jima nad Hámfrym (a chemickou korporací). Rozdíl mezi Dioxynem a Metadioxynem - skvělý jazykový rozbor. A "náhodné" setkání a průběh jednání s hodnotitelem Hendrsonem - k sežrání. ()