Doktor Jack pán Nicholson

(TV film)
  • Česko Doktor Jack a pan Nicholson (viac)

Nik neodolá úsmevu zabijaka. So svojim nenapodobiteľným úsmevom a aj mimikou je Jack Nicholson jednou z najautentickejších hereckých postáv Hollywoodu. Príťažlivý a odporný zároveň - to je Mr.Nicholson a dr.Jack. Ale ako sa mladý neznámy muž mohol stať takou populárnou postavou v tak neuveriteľne krátkom čase? Odpoveď ponúkajú tvorcovia dokumentu o hercovi, ktorý má dnes na konte viac ako 60 filmov a 50 ročnú filmovú kariéru.... (RTVS)

Goldbeater

Francouzské televizní dokumenty padesátiminutového formátu se hodí jako takový stručný nástřel pro nalákání k tématu, ale málokdy působí jako komplexní a ucelený obraz. I tento snímek je dost zkratkovitý a hodně skáče v čase. Zrovna o životě a kariéře Jacka Nicholsona chci sledovat dokument minimálně na ploše dvouhodinového filmu s větším záběrem informací a dotazovaných osobností. Nepochybuji, že nějaký takový v budoucnu vznikne. ()

lamps

Slušela by tomu sice delší stopáž a podrobnější náhled na závěrečnou etapu hercovy kariéry, ale jinak jde o velmi inspirativní a komplexní shrnutí Jackovy osobnosti a jejího otisku do všech těch ikonických filmových rolí. Jack Nicholson je poslední a největší filmovou hvězdou starého dobrého Hollywoodu, což vám tenhle sympatický dokument jen potvrdí. ()

Vajonek

Ač mám Jacka Nicholsona jako herce ráda (ne tedy vždy a ve všem), tak jsem neměla jeho osobní život ani vývoj jako herce před zhlédnutím tohoto dokumentu nijak nastudovaný. Film mě tak informačně hodně obohatil, spousta věcí mě i docela překvapila, myslím, že na prostoru necelé hodiny je toho sděleno opravdu dost. Forma je taky dobře stravitelná, není to sice nic extra originálního, spíše klasika - čtený komentář + vyprávění několika lidí z Nicholsonova okolí proložené dobovými záběry z filmů, televize a různými fotkami herce od dětství až po pokročilý věk (jako dítě byl tedy Jack Nicholson roztomilejší než byste dle jeho trochu ďábelského dospělého vzhledu možná čekali :D), ale mně tento styl dokumentů o známých osobnostech naprosto vyhovuje. Možná bych trochu natáhla stopáž a přidala nějaké informace navíc třeba o méně známých Nicholsonových filmech. 80 %. ()

marhoul

Necelá hodinka o démonickém fenoménu Nicholsonovi je málo, jenomže.. Těžko říct, zda vůbec bylo z čeho čerpat. Excentrický poděs si zjevně své soukromí úspěšně střeží, čili vykostit pouze bulvární plátky by nebylo až tak vkusné. Samozřejmě úryvky z řady filmů jsou strhující, způsob, jakým se Jack prosadil také, nicméně zbytek mi připadal jako "jedna paní povídala". Zaznělo několik subjektivních názorů a část rozhovoru, který Nicholson poskytl od oka před čtyřiceti lety? Takové zaobalené cosi, nad čím několik přemoudřelých mudrců vynáší své verdikty, aniž by byli osloveni Nicholsonovi osobní přátelé, lidé, se kterými dlouhodobě pracoval, či ženy, se kterými žil... Sakumprdum jsme se nedozvěděli dohromady nic, co by jeho skalní fandové neznali. Osobně mě nejvíc potěšily záběry z natáčení filmů s Formanem nebo Kubrickem, přesto jsem čekala víc. ()

Gilmour93

The star with the killer smile.. Na prostoru necelé hodiny docela komplexní rozbor Nicholsonovy bohaté kariéry a rolí, ve kterých se zrcadlilo jeho psychické rozpoložení od suverénního rošťáctví až po osamělost a frustraci. Mulholland Man jako soukromí si hlídající ďábel, o jehož nitru se můžeme ledasco dozvědět z postav, které ztvárnil (ta spojitost některých scén z filmové fikce a skutečného života byla ohromující). Vždycky mi bude ctí si s ním zatančit za bledého svitu Měsíce.. ()