V blízské budoucnosti. Otec Uffizi (Jason Scott Lee) a jeho pomocník Luke (Jason London) cestují do vzdáleného, válkou zničeného Rumunska, aby zachránili dívku Elizabeth a skončili s hrabětem Draculou (Rutger Hauer) jednou provždy. Během cesty narazí na televizního reportéra a armádu vesničanů snažících se potírat vzrůstající počet upírů, kteří sužují jejich zemi. (SPI Film)

Ruut

Z celé Lussierovi trilogie nejlevnější a nejhůře zahraný film. Proč mu teda dávám ze všech dílů největší hodnocení? Právě pro svoji nechtěnou zábavnost. Chudáci rumuni. takhle jsem vlastně rád že se většina nízkorozpočtových hororů točí u nich a už né v česku. Prootže to jak zde byli prezentováni! No Dracula III je tak špatný až je důstojným nástupcem Howling III natáčeného v Československu. Vůbec s touto vlkodlačí kuriozitou má hodně společného. ()

Morholt

V Rumunsku se přemnožili upíři a páchaj tam neplechu. A tak se tam musí přihnat Jason Scott Lee s jedním z nejpříšernějších side-kicků v historii a začít to tam čistit. Než se propracuje k Rutgerovi, zažije všelijaká dobrodružství, která jsem spolehlivě zapomněl ještě dřív než skončila a to samé se dá říct o závěrečné bitvě s Draculou. Ještě horší než předešlé dva díly. 15% ()

petero

Priame pokračovanie Dracula II Ascension. Totálne sa zmení lokácia, ocitávame sa v Rumunsku kde má kalacha každý druhý človek. Lovci upírov sa postupne dostávajú k hradu kde sídli Drakula, každý vo vlastnom záujme. Jeden napoli upír doraziť pána vampírov, druhý obyčajný človek, zachrániť svoju lásku – upírku. Super koniec :)= ()

jefff

Neviděl jsem sice druhý díl, ale tenhle je o dost lepší, navzdory zdejšímu hodnocení, než Dracula 2000, který byl naprosto debilní a nudný. Dracula III je béčkovou záležitostí s podprůměrnými herci a slabými triky. Avšak oproti jiným hororům s daleko vyšším rozpočtem, Dracula III nenudí a baví svým béčkově zábavným příběhem, neustálou akcí a vcelku sympatickými herci. Škoda, že neměli více prostoru veteráni Scheider či Hauer, který by film ještě o kus jistě zvedli. Pro mě se jedná o překvapení. ()

SeanLSD

Au, tu už páni hodne varili z vody, ku koncu až fraškoidne. Nápadov síce majú stále dosť, ale peniaze sa minuli a zopár rumunských sedliakov mávajúcich samopalmi z ktorých ani nevystrelia to nezachráni. To im radšej vidle do rúk ! Akoby sa Lussier so Soissonom z ničoho nič prestali baviť a jednoducho si odišli kamsi na Ďaleký Východ trošku zafetovať s digitálnou kamerou. A keď už, vzali aj kamaráta R. Hauera, ktorý by bol síce ideálnym predstaviteľom nemŕtveho kniežaťa, ale po tých rokoch plavenia sa po vodách C-čkovej produkcie už zrejme úplne zabudol, čo je to herectvo. A tak iba zohnali pár džípov, rovnako sfetovaných miestnych dievčat a značkové slnečné okuliare, zrejme zo všetkého najdrahšie a spáchali tento ujetý paškvíl. Len tak akoby mimochodom tam voľakde pod Karpatami, kdesi pánubohu za chrbtom zabili najslávnejšieho upíra dejín. A keďže viem, čoho sú schopní - a mám ich filmy rád - neubránil som sa trpkému pocitu. Takýto definitívny koniec si veľký Dracula rozhodne nezaslúžil. ()

• Natáčení filmu probíhalo od října do prosince 2001 v Rumunsku, konkrétně v lokalitách Transylvánie, Rasnov, Sibiu, Sighisoara, Zarnesti a Bukurešť (GASTON73)