Když Dracula konečně shořel na kříži, všichni mysleli, že je navěky mrtvý, to ale podcenili sílu pána upírů. Dva patologové totiž při zkoumání shořeného těla zjistí, že jde o upíra a začnou experimentovat. Krvavou koupelí přivedou Draculu opět k životu, protože chtějí odhalit záhadu nesmrtelnosti. Ani železná pouta ale nedokážou pána upírů zadržet, a jedinou záchranou lidstva je tajemný kněz a lovec upírů Uffizi, který je stejně nemilosrdný jako samotný Dracula! Krvavý boj opět začíná! (SPI Film)

nanamarak1

Tohle levné videobéčko není překvapivě tak špatné, jak vypovídá hodnocení. Úvod v pseudo Ostravě pobaví, efekty jsou na rozpočet podařené, Lussier režíruje zdatně, herci hrají (Scott Lee, Scheider (i když se mihne na 30 sekund), Sheffer i ten London nebyl špatnej). Jen Drákula z vizáží Billy Idola se nepovedl. 55% ()

SOLOM.

Ne že by byl Dracula 2000 nějak světoborným filmem, ale Patrick Lussier mě ve svém upířím béčku zaujal poněkud odlišnějším přístupem i pojetím, než na jakou jsem u většiny filmů s podobnou tématikou zvyklý. Jasně, o Drákulovi bylo natočeno mnohem více lepších filmů, ale nebyla to vyložená marnost. Bohužel ale do toho vložil docela velký rozpočet, sehnal několik známých tváří a přesto to moc dobře nedopadlo. Ke dvojce už tolik peněz nesehnal (ani se tomu moc nedivím) a podle toho to tak i vypadalo. Vzkříšení je totiž podprůměrným céčkem a velmi špatným pokračováním.   Začátek odehrávající se v „Ostravě“ ještě ušel, souboj s dvojicí upírek se mi líbil a docela mě to i navnadilo. Jenomže pak přišlo těžké vystřízlivění. Příběhově to bylo ploché, herecké výkony většiny zúčastněných triviální a těch pár dobrých akčních scén to moc nevytrhlo. Je ale pravda, že když byl na scéně kněz Uffizi, mělo to alespoň trochu šťávy. Jason Scott Lee s tím svým stříbrným srpem a bičíkem na mne udělal mnohem větší dojem, než naprosto necharismatický Dracula v podání Stephena Billingtona. Ten svému předchůdci (Gerard Butler) nesahal ani po kotníky. No a pak celou tu bídu ještě trochu zachraňoval ňouma Jason London coby Luke. Navíc jsem docela hleděl, že tu malou vedlejší roli přijal i dnes již nebožtík Roy Scheider.   Již tak dost vyčpělému filmu nějak závratně nepomohl ani velmi slabý hudební doprovod. Ten jakoby tu pomalu ani nebyl. Speciální efekty, kamera, střih – v bleděmodrém ta samá bída. Těch pozitiv tu bylo opravdu málo a jediné štěstí pro tento film je, že jsem viděl ještě několik mnohem horších filmů s upíří tématikou.30% ()

Jordan

upíri sú zaručená téma, ktorá z filmu urobí buď štýlovú akčnú vec, alebo atmosférický horor alebo zmyselný krvák ale nie vždy to vyjde, pretože upíri sú zároveň jednou z najvyťažovanejších tém - v tomto prípade vznikol film bez napätia, atmosféry, motivácie nevýrazných hrdinov ktorých nepresvedčivé konanie nemalo hlavu ani pätu, kde chýbala šťava a základné remeselné zručnosti nielen fimové ale vo všobecnosti hororové - niečo z toho, niečo z toho, niečo z tamtoho, ale dokopy - nič ()

liquido26

Dracula 2000 byl skvělej film, ale tohle pokračování to byl otřes. Nejenže návaznost je trochu kostrbatá, ale ono se tam vůbec nic nestane, děj je o ničem, představitel Drákuly je narozdíl od Geralda Butlera příšerně nesympatickej a jedinej, kdo to trochu zachraňuje je Jason Scott Lee coby Otec Uffizi, lovec upírů, to byl docela borec. ()

Barrymore

Konečně realistický horor pokud vezmu v úvahu vlastnosti lidí. Dostane se vám pod ruce tělo upíra, nebudete snad zvědaví? A o tomhle to celé je, o zvědavosti, snaze (a touze) využití ke svému prospěchu, o touze po moci. Jsou zde odkazy na knižního Drákulu (respektive na jeho vlastnosti), ale jinak to s ním nemá (co se děje týče) nic společného. Čtvrtá hvězda za opravdu dobrý a originální nápad, jinak 55 % ()

• Natáčení filmu probíhalo v Rumunsku v lokalitách Sibiu, Bukurešť, Rasnov, Sighisoara, Zarnesti a Transylvánie. (GASTON73)
  • Jason Scott Lee byl v roce 2003 nominován na cenu DVDX AWARD za film DRACULA2: VZKŘÍŠENÍ (Dracula2: Ascension) v kategorii "nejlepší herec v DVD premiérovém filmu". (Lynette)