Kaena

• Česko Kaena: Proroctví (viac)

Stromová země Axis na planetě Astria je ohrožena. Ve stromech vysychá míza a modlitby lidí k bohům zůstávají nevyslyšeny. Mladá vesničanka Kaena má zvláštní vidění a je přesvědčena, že Axis ji volá na pomoc. Dívka s rebelskou duší se postaví zákonům kmene i autoritě Velekněze. Na cestě za záchranou země jí pomáhají záhadná stvoření. Kaena stále silněji začíná věřit, že za hranicemi Axis, kdesi za mraky, existuje ještě jiný svět (Magic Box)

eagle-eye

Hodně dobře odvedená práce co do vizuálního pojetí, nato že jsem viděl film 6let po premiéře a že se na něm 4roky makalo, klobouk dolů... Příběh okolo je ale jenom jakási vata a samo o sobě to po slibném začátku začne nudit, žádné překvapení se tedy nekoná, i když se na to koukalo hezky... (asi jsem uchyl, ale Kaena v elastických šatech měla naprosto dokonalé křivky = už asi vim, proč jim to 4roky trvalo). ()

tom88

Chvíľami som myslel, že to bude na 4* no po dlhšom zvážení som usúdil, že 3* bohato stačia. Animácia okolia je úžasná, ale ľudské postavy sa im asi veľmi nevydarili. Dej je chvíľami zmätený a strih tiež, no niektoré zábery sú fakt vydarené. Je to jedno z najväčších sci-fi, čo som videl (asi iba Immortal je silnejšie) a to mali tvorcovia pôvodne v pláne robiť pc hru, ale rozhodli sa pre celovečerný film. Myslím, že sa rozhodli správne. 68%. ()

Jeoffrey

Ať už to má jakékoli mouchy (scénář, animace některých pohybů...) tak jedno se tomu upřít nedá, je to zajímavé. Na rozdíl od některých ostatních já se nenudil a většina nápadů (o lidech ve stromovém světě mezi dvěma světy, bozích z mízy, mimozemšťanech a všech těch věcech, které se dohromady dají skloubit jen těžko) mi přišla prostě zajímavá. Navíc se mi i docela líbila hlavní hrdinka, což je také krůčkem k úspěchu. Takže i když to má své chyby, možná i spoustu chyb, tak na ně tentokrát kašlu a prostě jenom prohlásím, že to bylo zajímavé. 7/10 ()

Anderton

Keď som uveril Final Fantasy a jej dej nepovažoval za slaboduchý, tak je prirodzené, že ani Kaena ma nemohla v žiadnom smere sklamať. V tej dobe sa mi podobné filmy veľmi páčili, nová technológia mi pripadala revolučná, avšak hranú tvorbu (ani sci-fi) nič nenahradí. Už je to dávno, ale viem, že ma tento film svojho času bavil. Tie tržby vzhľadom na úsilie tvorcov sú smutné. ()

Legas

Napínavý a vizuálně poutavý film, jehož tvůrci se zjevně nechali inspirovat japonskými anime. Co do animace sice nedosahuje kvalit Final Fantasy, ale je určitě zajímavé tyto dva filmy porovnat i po stránce obsahové. Kaena si občas něco půjčuje „odjinud“, ale jinak je vcelku originální a svým obsahem poutavější než Final Fantasy. ()

• Film bol venovaný pamiatke Richarda Harrisa. (matt6)
  • Film bol vytvorený rovnakou technológiou, aká sa používa vo filmových sekvenciách videohier. (matt6)
  • Prvý francúzsky CGI film. (matt6)