Vpravo hleď! K poctě zbraň! Skupina záložáků americké armády odjíždí na cvičení do obávaného tréninkového kempu Klaxon, do kterého nastupují zhýčkané slečinky a vrací se z něj tvrdí zocelení muži. Tak si to alespoň maluje kapitán Bustle (James Finlayson) i jeho první seržant Banner (Oliver Hardy). To by ovšem nesměli mít v jednotce rekruta vojína Hopea (Stan Laurel), pro něhož jsou povely na buzerplace španělská vesnice a morálka a disciplína zcela cizí slova. Jednotku však kromě tvrdého polního výcviku čeká i kontrola shora… (dopitak)

dopitak

The Lost Films of Stan Laurel and Oliver Hardy: The Complete Collection – Volume Seven (1927-1934). Laurel demoluje pýchu americké demokracie, její skvělou a neporazitelnou armádu. Některé gagy jsou opravdu vynikající (poražený stan). ()

Iggy

Vojenská jednotka jede vlakem do výcvikového tábora, kde má dostat pořádně do těla. Nejneschopnější ze všech je vojín Laurel, který dělá neustále problémy. Ty ovšem většinou odskáče jeho velitel seržant Hardy, protože jeho nadřízeným je zase nevrlý kapitán James Finlayson. Už ve vlaku Laurel oba pěkně naštve a v táboře přivádí k nepříčetnosti Finlaysona při nástupu. Později se Hardyho jednotka jde vykoupat do rybníka a Laurel má hlídat šaty, které samozřejmě shoří a tak se nahatá jednotka vrací rafinovaně skrytá za plakátem na De Milleův film Volga Boatman, navoněná skunkem a pronásledovaná rojem včel. ()

PELC

Myslíte si, že za tzv. První republiky nebyla u nás žádná cenzura? Byla a velká! Do kin se nedostal žádný film, kde by se jakýmkoliv způsobem znevažovala armáda. Nedostal se DOBRÝ VOJÁK CHAPLIN, Nedostal se ani vynikající film Laurela a Hardyho WITH LOVE AND HISSES 1927. Byl to jeden z mála filmů L+H, který nikdy nebyl uveden v kinech u nás. ()

josieaddms

Jeden z prvních počinů, kde vlastně ještě pořádně nebyli tím, čím se později stali. Zejména zde jde ale o to, udělat si legraci s armády jako takové, a celého toho konceptu. Například Laurel při nástupu, byl naprosto neodolatelný. Ty postoje které dával, a obličeje. Naprostá herecká estráda. Velmi milé, a velmi vtipné. Naproti tomu Hardy nikdy neopouští svůj humorný styl, takže když se do toho zapojí ještě Finlayson, máme naprostý blázinec, který oplývá humornými vystoupeními které nám tato trojka předvádí. Samozřejmě jak to katastrofou začne, tak to i katastrofou skončí, ale nebojte, zaručeně se zasmějete. ()

Pitryx

Ještě ne to pravé peklo, které uměli později tito dva komici vyvolat. Ale přesto povedená groteska, i když trošku slabší. ()