Martinka888

Asi nebudu úplně objektivní, protože prostě Li Xian je tak krásnej chlap, že jsem se skoro celou dobu u seriálu přiblble usmívala a říkala si jak je úžasnej. Navíc tenhle typ hlavního hrdiny mám ráda,. Jinak seriál docela pohodový až do okamžiku, kdy se do vztahu začne míchat jedna matka (jak typické), ale naštěstí to nemá dlouhého trvání. Prostředí počítačových her zajímavé a celá parta okolo hlavního hrdiny velmi příjemná, kdy v podstatě v seriálu není žádná vyloženě záporná postava. Rozhodně to není pro někoho, kdo má rád drama, zápletky, zvraty... Naopak je to prostě taková pohodovka se skvělým hereckým obsazením,humorem a romantikou. Za mě zatím jeden z nejoblíbenějších čínských seriálů, které jsem viděla. Ale já jsem prostě na ty pohádky no :) ()

jarah

Nepopieram, že si musím na čínsku produkciu ešte len zvykať, pretože je to svet sám o sebe. Okrem toho, že sa vyžíva vo veľkom počte epizód, ktoré by sa dali zhustiť do desiatich kvalitných dielov, do očí bije nekvalitný strih, scény počas epizódy na seba často nenaväzujú a rovnako ani jeden diel na druhý. Niekoľkokrát som sa vracala k predchádzajúcemu dielu, lebo som mala pocit, že som niektorý preskočila. Druhou slabinou je zvuk a ozvučenie. V jednej scéne sa hlas protagonistu niekoľkokrát zmení a s ním aj zvukové pozadie. Predpokladám, že sú niektoré pasáže (možno po cenzúre) dodatočne natočené v štúdiu. Napriek tomu ma seriál celkom zaujal. Je posadený do nezvyklého prostredia profesionálnej súťaže počítačovej bezpečnosti. Postavy sa správajú veľmi ľudsky, aj keď inak ako v západnom svete. Pripisujem to rozdielom v kultúre a zvykoch. No a práve to ma baví - cez tvorbu spoznávať inú kultúru, obyčaje, povahy, konanie, rozmýšľanie ľudí. Xian Li mi svojim zjavom aj hraním veľmi pripomína juhokórejského Park Seo Joona, takže pozerať sa naňho bolo veľmi osviežujúce. ()