Z vesmíru na Zemi dopadne obrovský artefakt. Do čela mezigalaktické mise, která chce vypátrat jeho původ a jako první navázat spojení, se postaví Niko Breckinridge. (Netflix)

hwnd

Tak sice slabě hodnocená scifka, ale pořád scifka a se Starbuck, takže jasná volba.A ze začátku to ani nevypadalo jako chyba. Seriál slibně začíná, na Zemi přistane tajemný artefakt, který si tak jen stojí na louce, na lidi kašle a semtam vyšle signál někam k hvězdě Pí ze souhvězdí Velkého Psa. Téma, které stojí za rozvinutí v každém případě. Obzvláště stojí za pozornost, že hnězda Pí je od nás 95 světelných let (teda jestli dobře čtu wikipedii, no ono je to jednu, i kdyby to vysílalo k AC, tak se problém vzdálenosti moc nezlepší) a rychlost signálu prostě neukecáš. Čili se nabízelo něco jako: máme 190 let na postavení velké antény, abychom nepřišli o odpověď.A v tuto chvíli přichází scénář plný demence, který to dokonale zabíjí. Ikdyž se po Zemi promenují normální lidé s pro nás běžným vybavením, tak se ukáže, že lidstvo vlastní jednu loď, která je nabitá technologiemi a to včetně FTL a že ten výlet k Pí zabere jen půl roku tam a zpět. Lidstvo tu loď ani moc nepoužívá, protože se zatím ve vesmíru nic nenašlo a s žádným emzákem nebyl navázán kontakt. No a jak tomu dát korunu? Tuhle loď obsadit naprosto neuvěřitelnou posádkou, která je plná amatérů a duchem chabých magorů. Děj už radši popisovat nebudu. Celé mi to zastiňuje chvíle, kdy naše partička přistane na jednom měsíci, který vypadá obyvatelně (hurá hurá, konečně lidstvo něco takového našlo). A co udělá partička, když přistane někde, kde je na první pohled pozemská vegetace a zjevně nějaký ty organismy? Radostně shoděj skafandry a místo opatrného průzkumu, který by reálně trval roky, se začnou radovat, neznámé věci ochutnávat a celkově si to prostě užívat. A beze strachu se rozdělej na malé skupinky, aby to celé bylo dramatičtější. Od této chvíle už to bylo jen bolestné se prokousávání k finále.Prostě blbej scénář nezachrání ani celkem slušné herecké obsazení a vlastně ani docela slušné provedení, protože artefakt, ani putování vesmírem mě vyloženě neuráželo. Druhou sérii ale zkusím, minimálně díl či dva, mě prostě jen zajímá, jak se z takového bahna dá vybruslit, už to, jak je to po všech serverech chabě hodnoceno a přesto to druhou sérii dostalo, je fascinující. ()

Hopeman odpad!

Proč sem prostě někdo z Vás nenapíše : běž za sousedem...požádej ho ať tě švihne hráběma přes záda...budeš mít mnohem lepší zážitek!....nežli si nechávat vypalovat oči a zaměstnávat neurony nesmyslně hulvát na druhou kravinou, co se tváří jakože fakt hynteligentní scifi....a u všech bohů Starbucks doufám že tě i s celou nejnesympatičtější posádkou rozmrdá nějaká černá díra. Za trest totok! ()

Wiikii

Co může nabídnout seriál, který začíná scénou kde se influencerka natáčí ve svém luxusním domě? Odpověď: Moc neočekávejte. Je to taková hodně průměrná Netflixovka co se snaží hrát na oblíbené téma a to vesmír. .. Jenže když se zajímáte o vesmír atp.. Tak dostanete lehkou srdeční příhodu když se tým v lodi Salvare chtěl třikrát proletět kolem Sagitarius A, dopr*ele jak jako by to během minuty dokázali, dopr*ele jak se vůbec dostali tak blízko, dopr*ele jak se vůbec Michelle mohla dostat do tak důležitého týmu za záchranu světa? .... Já ten seriál nenívidím ! ()

Tempest

Seriál s velmi dobrým potenciálem resp. námětem, a s naprosto katastrofálním provedením. Přílet mimozemské lodi na Zem, následné pokusy o komunikaci s mimozemšťany a paralelně probíhající kosmický let k jejich planetě sliboval poměrně zajímavou podívanou, ale konal se naprostý opak. Linie na Zemi byla k uzoufání nudná, snad jen postava vědce, manžela šéfky kosmické výpravy, snese trochu přísnější měřítka. Kapitolou sama pro sebe je kosmická loď, a to co se odehrává na ní. Některé scény byly hodně dobré, nejlepší asi byla scéna s cizím mikroorganismem, který infikoval většinu členů posádky, ale většinou to byla hrozná bída. V jednom díle posádka bojuje s organismem, kterým se nakazila na cizí planetě, a hned v dalším díle se po jiné planetě procházejí vesele bez skafandrů a nalezené plodiny zde hodnotí metodou pokus - omyl, chutná mi to nebo nechutná. Ostatně i neuvěřitelný propletenec osobních vztahů mezi členy posádky je dost otravný, strašně moc se o tom žvaní. Členy posádky ale jinak scénáristé moc nešetří, někteří zemřou i dost ošklivou smrtí, ale pak vytáhnou náhradníka ze stáze jako by nic. Poslední díl sliboval určité zlepšení, ale tak, jak to dopadlo, tak si od další řady neslibuji vůbec žádné zlepšení. Škoda, že některé daleko lepší seriály byly ukončeny třeba již po první řadě, a tento paskvil bude pokračovat dál. Moje hodnocení 20%. ()

Marrakech86

úvodní díl byl ze začátku hezky tajemný, ale potom, co se stalo to bylo jak z hororu :) nicméně jsem první sérii dokoukal a kdybych to dle svého sestříhal a vynechal ty blbosti a vratky do minulosti a všechna možná pohlaví, tak bych to zkrátil tak na 2 díly. Lépe řečeno v první sérii se za necelých 8 hodin dozvíte, že jsou vlastně zlý a že je chtějí zničit planetu zemi, ale nevíte proč ... ()