Z vesmíru na Zemi dopadne obrovský artefakt. Do čela mezigalaktické mise, která chce vypátrat jeho původ a jako první navázat spojení, se postaví Niko Breckinridge. (Netflix)

RedRose

Někdo tady zmínil, že se hlavní herečce zbláznilo obličejové svalstvo a je to prostě tak! Katee Sackhoff se tady v obličeji skoro ve všech záběrech pitvoří, že je to až nesnesitelné... A když má nějaký srdce rvoucí monolog, tak na to se téměř nedá dívat! Přehrává tak, že je to až nepříjemné... A zbytek osazenstva na tom herecky není o moc lépe... Top posádka, která má spasit svět, je složená z cca 25-letých narušených lidí, bez výcviku a disciplíny! Logiku to nemá absolutně žádnou a ty výlety do minulosti a představ některých, byly k příběhu úplně zbytečné a děsně otravné... A ten náladový počítač to byla taky pecka... Původní nápad nebyl špatný, ale výsledek je doslova strašný! ()

Neto odpad!

Another Life je jedno z nejvíc tupých sci-fi který jsem na netflixu viděl, vědecké pseudobláboly typu že by v oblaku temné hmoty mohli narazit do planety ani nekomentuju a nádherné zpracování vouge culture blbostí mi nahánělo oběd do ústní dutiny. Hlavní herečka vypadá jako kdyby kontrolovala jestli nemá mrtvici tím že zatíná všechny mimické svaly každých 20 vteřin. Zbytek herců je na tom tak nějak jako smetanová zmrzlina, neurazí, nenadchne, ale není to něco za čím poběžíte s nadšením. Ve skratce : proboha hlavně na to nekoukejte pokud nechcete zjistit, jaký je to zažít mozkovou smrt a sebevražené tendence po shlédnutí jen kousku tohodle patoku. ()

novoten

1. série - 20% - Všechna čest střihačům traileru, který láká na kombinaci srdcervoucího rodinného dramatu a poctivé napínavé sci-fi. Realita ale není jen jiná, realita je krutá. Už během pilotu jsem jen zaraženě pozoroval sebranku nesympatických postav, minimum lokací a zápletku, kterou odmítl i kanál Syfy a Netflix následně zapomněl na to, že už pěkných pár let není spásným domovem vysmívaných námětů - a bylo hůř. Dialogy trhají uši na úrovní zapomenutých céček ze zaprášených pultů videopůjčoven, zvraty jsou na sebe vršeny beze smyslu pro napětí nebo výstavbu děje a za vývoj charakterů by se snad styděl i ten nejslabší počin CW, který vás na první dobrou napadne. Všichni přítomní musí být arogantní a ve svém oboru namistrovaní, pokud ne, je jejich role zredukována na součást milostného několikaúhelníku, případně je jejich jedinou charakteristikou vlastní sexualita. A to vše se odehrává na sériovém vykrádání všech základních klišé vesmírných lodí, tudíž jsem měl několikrát pocit, že sleduji fanfilm, chvíli na motivy Vetřelce, chvíli zase podle Horizontu události. Nejostudnější je ale pozemská linka, která moc chce být novými Příchozími, ale nepřinese jedinou nosnou myšlenku, jen desítky prázdných frází. Navíc než aby se scénář soustředil soustavným směrem alespoň dvě epizody v kuse, přichází s nechtěnými experimenty (snová smyčka, taneční trip) a neustále prohlubuje ostudně nedomyšlené chování všech přítomných, ať už na lodi nebo na libovolném místě přistání. Kdo navíc doufá v návrat Katee Sackhoff do hlavních rolí ve vědeckofantastických vodách, měl by se raději otočit zpátky směrem ke Galactice. Zbožňovaná i zatracovaná Starbuck totiž většinu času nemá co hrát, povídá si s umělou inteligencí a vypadá u toho tak zdrchaně, že jsem daleko častěji než o ději přemýšlel o tom, jestli je s oblíbenou herečkou vše zdravotně v pořádku. O ostatních hercích nemá příliš cenu mluvit, protože jsou buď nevýrazní, špatní nebo nemají dostatek prostoru. S čestnou výjimkou Justina Chatwina, který hraje tak srdnatě, jako kdyby se jednalo o oscarové drama a právě v ničemně nudné pozemské lince potom jeho snaha působí jako pěst na oko. Za něj proto přistává jedna upocená hvězda, ale při pomyšlení, že v nedávném období Netflix zrušil neopakovatelné skvosty Santa Clarita Diet a The OA, aby nasypal rozpočet na triky generické parodii na sebe sama, která připomíná to nejhorší z experimentálních epizod Akt X nebo Hvězdné brány, je mi z toho skoro špatně. 2. série - 20% - Po zvěstech o kvalitativním skoku směrem vzhůru jsem to s posádkou prokleté lodi zkusil podruhé, ale téměř okamžitě jsem se za takovou hloupost mlátil do hlavy. Dost možná nejzajímavější postava z vesmírné linky umírá velmi záhy bez bližšího smyslu a tvůrci v rozhovoru prozrazují, proč se k takovému tahu rozhodli. Prý aby divák pochopil, že jde o hodně a zemřít může každý. Věřím, že každý divák je rád, když mu zabijí oblíbence bez jakéhokoli opodstatnění (a nazvat tak někoho v místní snůšce kaskadérů s každou chvíli převrácenými motivacemi dá vážně práci). Děj se mezitím stále snaží kopírovat Vetřelce, Mass Effect, V nebo Hvězdnou bránu, Katee Sackhoff je nucena pronášet repliky, které mají připomínat Galacticu (a ani to, že se v pozemském dění pohybuje Tory oné iluzi nepomáhá) a ať se kamerou třese jak chce, obraz vypadá levně, ošklivě a smutně. Symbolický plus za to, že měli tvůrci natolik soudnosti, že celou tragikomedii narychlo uzavřeli a tváří v tvář nevyhnutelnému zrušení přestali předstírat hlubokou promyšlenost s plánem na pět sezón. () (menej) (viac)

Ricci odpad!

Strašná slátanina. Poslat na "nejdůležitější misi lidstva" skupinu lidí, kteří by neprošli psychotestem ani do autoškoly, to je fakt nářez. Scénáristické přehmaty neřeším vůbec. Snad každou větu psal někdo jinej (a nepodíval se co napsali ti před ním). A Katee Sackhoff s univerzálním jedním výrazem tomu moc nepřidá. ()

AppleCore odpad!

Another Life se na Netflixu objevil stejně záhadně, jako artefakt na Zemi, kolem kterýho se děj točí. A protože jsem nečekal vůbec nic, mohlo mě to jenom příjemně překvapit. Tvůrci seriálu ale dokázali pravej opak. Už od první epizody to naprosto nechtěně samo sebe paroduje, vypadá to lacině, děj - ačkoliv se chce tvářit důležitě i chytře - je mega debilní, kamera je v určitých scénách vyloženě příšerná, CGI vypadá jak z mých prvních pokusů v After Effects, akce strhává špatnou choreografií i střihem a celý to sci-fi je založený víc na "fi" spíše než "sci". A to vůbec nehledim na to, že to je upatlaný převážně z Arrival a Vetřelce, tudíž originalitu nečekejte už vůbec. Katee Sackhoff to sama neutáhne, byť se jako jediná trochu snaží. Asi jeden z nejhorších seriálů, kterej jsem kdy viděl. ()